Zaloguj się

Śniadanie w Kielcach

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Pożywne śniadanie w Kielcach

Zwyczaje żywieniowe Polaków na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza ulegają zmianom. Zamiast drugiego śniadania spożywamy lunch, coraz więcej posiłków jemy poza domem, zamówienie jedzenia pod wskazany adres nie jest już wizją rodem z science fiction, a rozmowy o wyższości kuchni indyjskiej nad chińską nikogo nie dziwią. Jednak istnieją pewne elementy stałe, które niezależnie od upływu czasu pozostają niezmienne i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Jednym z nich jest spożywanie porannego posiłku. Niezależnie od tego czy zrobimy to w domu, w drodze do pracy czy już po jej rozpoczęciu, śniadanie jest stałym punktem rytuału żywienia współczesnego Polaka. Po części wynika to z zaleceń dietetyków, którzy uczulają nas, aby wraz z rozpoczęciem dnia dostarczyć organizmowi niezbędną ilość energii potrzebną do sprawnego funkcjonowania ciała i umysłu, po części pewnych przyzwyczajeń nabytych w dzieciństwie, które przetrwały w nas do tej pory, a po części, szczególnie w przypadku osób o mocno napiętym harmonogramie dnia, z wygody i rozwagi, która mówi, że w sytuacji, gdy nie wiemy kiedy zjemy następny posiłek warto rozpocząć dzień od czegoś pożywnego. Nie jesteśmy osamotnieni w takim podejściu do śniadania. Przypisywane Chińczykom powiedzenie mówi, że śniadanie należy zjeść samemu, obiadem podzielić się z przyjacielem, a kolację oddać wrogowi. 

Co zjeść na śniadanie?

Przeglądając menu poszczególnych narodów można stwierdzić, ze prawdziwe jest przysłowie, że co kraj, to obyczaj. Także w ramach jednego kraju zauważymy zróżnicowania wynikające z  regionu, statusu materialnego, grupy zawodowej czy wieku osób spożywających pierwszy posiłek. Jednymi z najobfitszych śniadań, są te angielskie. Znajdziemy w nim bekon, kiełbasę, fasolkę po bretońsku, chleb i grillowane pomidory. Portugalczycy satysfakcjonują się dużą ilością kawy, do której spożywają nadziewane rogaliki. Cappuccino i cornetto, to włoska odmiana śniadania, gdzie istotną rolę odgrywa też rogalik. Amerykanie lubują się w pancake’ach, czyli naleśnikach z boczkiem, syropem i jagodami. Croissanty z masłem, czekoladą lub kremem i kawa, to podstawa śniadania Francuzów.  W Japonii spotkać można o poranku na talerzu tofu z rybą i ryżem oraz sosem sojowym. W sąsiednich Chinach nikogo nie zaskoczy widok makaronu lub ryżu z kurczakiem i smażonymi warzywami. W Turcji zetkniemy się o poranku z kilkoma rodzajami sera, jajkami, pomidorami, ogórkiem, oliwkami, dżemem, miodem i mięsem. W Bułgarii z kolei sporą popularnością cieszy się banica, czyli wytrwany placek z francuskiego ciasta, zawierający w środku słony, biały ser, który popijany jest rozcieńczonym kefirem. 

Śniadanie z dostawą w Kielcach

Niezależnie od tego czy śniadanie pragniemy spożyć w domu czy tez już w pracy, czy ma to być pierwsze czy drugie śniadanie możemy zaoszczędzić czas i  skorzystać z oferty  Pizzaportal.pl, za pośrednictwem którego to portalu otrzymamy posiłek pod wskazany adres.  Warto przejrzeć propozycje poszczególnych lokali, aby dobrać dla siebie najlepsza ofertę. Nie ma potraw, które byłyby do zaakceptowania przez wszystkich, ale pewne uniwersalne propozycje można stworzyć. Owsianka, to porcja węglowodanów, które gwarantują efekt sytości oraz stanowią paliwo dla mózgu. Osoby pozostające na diecie zamówić mogą sobie jedną z wielu sałatek oferowanych przez poszczególne lokale. Niewątpliwie swoich zwolenników znajda kanapki, które można zamówić m.in. w sieci KFC. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby poranny posiłek zamówić w którymś z lokali serwujących sushi. Każdemu przyda się porcja witamin i minerałów. Koktajle smoothie spowodują nawodnienie organizmu, o czym tez należy pamiętać każdego dnia. Jeśli chodzi o drugie śniadanie, to tu także wybór nie jest mały. Można pokusić się o spożycie czegoś na ciepło, na przykład zapiekanki z pieca czy panini dostępnych w restauracji ukraińskiej Coffee Dreams.