Zaloguj się

Koku Sushi - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Koku Sushi – szacunek do tradycji, smak nowoczesności!

Dieta japońska posiada niezliczone zalety, ale najważniejszą z nich jest to, iż jest ona bardzo zdrowa oraz zróżnicowana, więc nigdy się nie nudzi. Oto najpopularniejsze dania kuchni japońskiej uwielbiane przez rdzennych mieszkańców tego państwa oraz resztę świata. Zamów potrawy kuchni japońskiej z Koku Sushi poprzez stronę PizzaPortal.pl lub korzystając z dedykowanej aplikacji na smartfona.

Nie można mówić o kuchni japońskiej nie wspominając o sushi. To dzięki niemu zdobyła ona sławę oraz uznanie świata kulinarnego. Nazwa potrawy powstała ze złożenia dwóch słów: su - ocet i menshi – gotowany ryż.  Sushi jada się pałeczkami lub jak ktoś woli palcami. Każdy kawałek macza się w słonym sosie sojowym lub w wasabi, czyli zielonej paście zrobionej z odpowiedniej odmiany chrzanu. Trzeba z nią uważać, bo „kręci” bardziej niż nasz najmocniejszy chrzan. Podczas jedzenia sushi można również zajadać się marynowanym imbirem, który oczyszcza nam paletę smakową w ustach tak, aby można było poczuć w pełni aromat każdego kolejnego kawałka sushi.  Działa to podobnie jak wąchanie ziaren kawy w perfumerii. Tradycyjnie do popicia nie dostaniemy do sushi wody tylko zieloną herbatę.  Zamów sushi oraz inne przysmaki kuchni japońskiej z Koku Sushi poprzez stronę PizzaPortal.pl.

Koku Sushi – siorb, zasysaj i ciesz się smakiem!

Kolejną potrawą pochodzącą z kuchni japońskiej, która zyskała międzynarodowe uznanie jest Ramen. Obecnie można zjeść go prawie wszędzie, a nawet przyrządzić samemu w domu. Nie wszyscy może o tym wiedzą jednak Ramen oryginalnie nie pochodzi z Japonii. Zupa ta przywędrowała do Japonii w XIX wieku od swoich sąsiadów – Chin. Ten mięsny wywar z licznymi dodatkami tak zasmakował Japończykom, że po latach udoskonaleń stał się on jednym z ich narodowych dań, by później wyruszyć na podbój reszty świata. Nazwa Ramen wywodzi się od chińskiego słowa, oznaczającego rodzaj makaronu produkowanego z mąki pszennej. Bazą Ramenu jest zawsze mięsny wywar, który w smaku przypomina rosół, zwykle z mięsa wieprzowego oraz kości. Aby urozmaić jego smak do bulionu często dodaje się drób, owoce morza, warzywa oraz inne składniki, w zależności o upodobań kucharza. Zupa wzbogacona zostaje o tare, makaron oraz dodatki. Tare to aromatyczna, słona esencja, która umieszczana jest na dnie miski. Za najpopularniejszą uznaje się shoyu tare, bazującą na sosie sojowym. Wyjątkowy element Ramenu stanowi makaron oparty na czterech podstawowych składnikach – mące pszennej, wodzie i kansui (alkalicznej, słonej wodzie mineralnej wzbogaconej węglanami i kwasami). Ramen to drugie po sushi najczęściej zamawianie danie kuchni japońskiej na świecie. Zamów swoje ulubione japońskie potrawy z Koku Sushi już teraz!

Koku Sushi – menu, którego można pozazdrościć!

Bogactwo japońskich potraw, ale także ogólnie kuchni azjatyckiej widać doskonale w menu Koku Sushi. W kategorii z zupami oraz przystawkami znajdziemy dania reprezentują różne kraje, jak np. koreańska zupa z kaczką i pierożkami Gyoza, japońskie krewetki tempurze czy też chińskie sakiewki won ton z krewetkami serwowane z sosem śliwkowym. Kolejna sekcja poświecona jest chińskim bułeczkom – Baozi. Są one wytwarzane z mąki pszennej z dodatkiem tłuszczu, cukru, octu ryżowego oraz drożdży. Ich wnętrze wypełnia farsz, który może być m.in. mięsny, z pasy fasolowej czy też ostry z chili. W menu Koku Sushi serwowane są one w towarzystwie warzyw gotowanych na parze. Jeżeli zamierzasz zjeść swój następny posiłek w gronie rodzinnym lub ze znajomymi, warto zainteresować się kategorią z zestawami rodzinnymi. Zawierają one od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu sztuk sushi i innych przysmaków, które są w stanie zaspokoić nawet duży głód kilku osób. A może coś słodkiego? Sushi w wersji na słodko z masłem orzechowym, sosem oraz chrupkami malinowymi już na Ciebie czeka w Koku Sushi. Teraz możesz zamówić wszystkie te dania z Koku Sushi z dostawą poprzez stronę PizzaPortal.pl.