Zaloguj się

Restauracja Grecka w Krakowie

Wpisz adres i znajdź greckie restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Restauracje greckie Kraków - zamów przez Internet z dostawą

Kolory Grecji to oczywiście błękit i biel. Błękit symbolizuje niebo i otaczające Grecję morze, a biel morską pianę, z której narodziła się bogini piękności Afrodyta. Błękit i biel to kolory najpopularniejszej greckiej „widokówki, czyli kościoła Panagia Platsani na wyspie Santorini, a także motyw przewodni wystroju większości greckich restauracji, w Krakowie i wszędzie indziej. Ale kolory Grecji to również czerwień i żółć papryki, zieleń liści winogron i cukinii, oliwkowy i bakłażanowy.

Festiwal kolorów w Krakowskim wydaniu

Sałatka choriatiki (dosłownie sałatka wiejska), u nas zwana po prostu „sałatką grecką”, to doskonały przykład tego, jak barwna, optymistyczna i pyszna jest grecka kuchnia. Dostawa z greckich restauracji w Krakowie zapewni Wam niezapomnianą ucztę – ucztę, którą w jednakowym stopniu będą tworzyły znakomite potrawy i fantastyczny, pełen gościnności i radości z życia nastrój. Wybierając jedzenie z dowozem z greckich restauracji, przekonacie się, co oznacza nierozerwalnie związane z greckimi biesiadami słowo meze, czyli „wiele”. Meze to mnogość potraw, smaków i emocji.

Menu - bogate i różnokolorowe

Kuchnia grecka słynie z dań z baraniny, ryb (okonia, miecznika, sardynek) i owoców morza (głownie ośmiornicy, krewetek i małży). W kuchni tego regionu stosuje się bardzo duże ilości warzyw, oliwy z oliwek kalamata i czosnku; na wiele sposobów wykorzystuje się ser feta (dosłownie „platster”, produkowany z mieszanki mleka koziego z owczym) i wiejskie chlebki: pity. Typowe potrawy, które możecie zamówić online z restauracji greckich w Krakowie, to: musaka – zapiekanka z mięsa, ziemniaków i warzyw z sosem beszamelowym; dolmades – „greckie gołąbki” z liści i winogron i ryżowego farszu; tzatziki, czyli jogurt z czosnkiem i ogórkiem; souvlaki – nadziane na szpadę i pieczone na ruszcie kawałki wieprzowiny; czy yemista – nadziewane papryki i pomidory. Kojarzące się z wakacjami kolory, wspaniały smak i czyta radość – wybierze jedzenie z dowozem z greckich restauracji w Krakowie.