Zaloguj się

Kucak - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Kucak - jedz dużo, wydawaj mało!

Ludzie z całego świat pokochali potrawy z kuchni chińskiej, z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze jest bardzo pyszna, przy czym każde danie zaskakuje kubki smakowe interesującymi przyprawami czy też sosami. Po drugie zawiera w sobie dużo warzyw i mało tłuszczu a co za tym idzie jest bardzo zdrowa. Mimo wielu smaków w jednym daniu wszystkie perfekcyjnie ze sobą współgrają gdyż harmonia potraw to ważna cecha kuchni chińskiej. Jest tak, ponieważ kultura i kuchnia dla chińczyków to dziedziny życia, które się przeplatają kierując się podobną filozofią. Dlatego tez tak kuchnia już od wielu lat robi furorę na całym świecie. Restauracja Kucak w swojej ofercie posiada wszystko, co fani tego jedzenia lubią najbardziej. Teraz można zamawiać z Kucak za pośrednictwem strony PizzaPortal.pl lub korzystając z dedykowanej aplikacji na smartfona.

Kuchnia chińska liczy sobie już kilka tysięcy lat. Już za czasów pierwszych chińskich cesarzy zdano sobie sprawę, że wszystko, co zjadamy na wpływ na nasze zdrowie fizyczne a także umysłowe. Był w tym również pierwiastek metafizyczny, bo chińczycy wierzą do tej pory, że zdrowa dieta leczy również duszę. Kuchnia chińska to tak naprawdę kombinacja kliku kuchni azjatyckich, takich jak koreańskiej czy japońskiej. Stało się tak za sprawą częstej zmiany władzy w starożytnych Chinach, która pochodziła z różnych części Azji. Powstawały nowe potrawy lub modyfikowano stare dodając inne przyprawy lub same składniki. Dzięki temu dzisiejsza kuchnia chińska jest tak różnorodna. Chiny to ogromny kraj ze zróżnicowanym klimatem, dlatego też w różnych częściach tego państwa powstały inne odmiany kuchni chińskiej z regionalnymi przepisami.  Jednak niektóre rzeczy pozostały wspólne niezależnie od części kraju. Bazą każdego dania w całych Chinach jest zasada pięciu fundamentalnych smaków: słodkiego, kwaśnego, gorzkiego, słonego i cierpkiego. Zawsze zachowana jest między tymi nimi równowaga. Oczywiście proporcje każdego ze smaków są zależne od regionu Chin, w jakim się znajdziemy. Najbardziej popularne odmiany kuchni chińskiej to: syczuańska, szanghajska, kantońska i pekińska. Chińskie dania z każdej z tych kuchni zamówisz z restauracji Kucak i to z dostawą do domu.

Kucak – wyśmienity smak ma wiele imion!

Kuchnia kantońska to najbardziej rozpoznawalny rodzaj kuchni chińskiej. To właśnie z tego regionu najwięcej imigrantów zakładało restauracje na zachodzie w ten sposób rozpowszechniając dania z tej kuchni. Kantończycy jedzą dużo mięsa jak: wołowina, wieprzowina, ślimaki, węże, kurczaki. Praktycznie nic się w tej kuchni nie marnuje. Naturalny smak potraw spowodowany dość krótką obróbką termiczną to sekret tej kuchni. Kolejna odmiana to kuchnia szanghajska. Jest ona bardzo delikatna, łagodna oraz słodka. Czerpie ona wiele z regionów sąsiadujących. Dania przyprawia się tutaj dużą ilością alkoholu w szczególności do marynowania mięs. Wiele dań a zgłasza sosów doprawianych jest cukrem, dlatego też właśnie z tej kuchnią wziął się smak słodko-kwaśny. Kuchnia pekińska z północy kraju dość intensywnie przyprawia wszystkie potrawy a także używa do nich dużo wina ryżowego. Kuchnia prosto z Pekinu ma wiele pysznych potraw, ale jest jedna znana na całym świecie – kaczka po pekińsku. Była to jedna z ulubionych potraw na dworze cesarskim. Każdy region jak widać ma swoje tradycje przyrządzania i przyprawiania dań. Niemniej jednak, niezależnie od wszelkich różnic, wszystkie te kuchnie łączy zamiłowanie do harmonii smaku, aromatu, koloru i struktury pożywienia. 

Kucak – zdrowo, smacznie i na czas!

Polacy pokochali dania z ryżem za ich łatwość i szybkie przygotowanie, ale również za to, iż są sycące i po prostu bardzo smaczne. W szczególności do gustu bardzo przypadł nam tzw. „chińczyk”. Uwielbiamy go za różnorodność smaku oraz duży wybór potraw. Sprawdza się on w każdej sytuacji, czy to na spotkaniu ze znajomymi a także na późną kolację. Menu Kucak dzieli się na kategorie, których nazwy pochodzą od mięsa, które dominuje w tej sekcji. Tak też mamy dania z kurczaka, kaczki, wieprzowiny, wołowiny a także w wersji dla wegetarian z tofu. Gdy chińczycy nie jedzą ryżu to jedzą… makaron. Zazwyczaj jest on smażony z dodatkiem warzyw oraz mięsa. W Kucak znajdziemy kilka interesujących pozycji ze smażonym makaronem. Do wyboru również są smażone ryby, owoce morza, zupy oraz przekąski. Wejdź na stronę PizzaPortal.pl i zamów z restauracji Kucak z dostawą do domu lub pracy.