Zaloguj się

Kuchnia amerykańska z dostawą!

Wpisz adres dostawy i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Kuchnia amerykańska - pomysłowo, konkretnie, na luzie

Kuchnia amerykańska, podobnie jak cała amerykańska kultura, to efekt przemieszania nawyków, wiedzy, poglądów i doświadczeń przywiezionych do Nowego Świata przez emigrantów ze wszystkich stron globu. I tak, w kuchni amerykańskiej odnajdziemy wpływy kuchni włoskiej, irlandzkiej, niemieckiej, francuskiej, holenderskiej, meksykańskiej, afrykańskiej, jamajskiej, chińskiej, polskiej i dziesiątek innych.

Oczywiście przez kilka stuleci oryginalne receptury były sukcesywnie modyfikowane i nastąpiło ukształtowanie kuchni, którą można ogólnie określić jako „styl amerykański”. Zamawiając burgera, nikt raczej nie myśli o jego hamburskim rodowodzie, ale po prostu cieszy się pyszną, kultową amerykańską przekąską. Właśnie burgery – obok steków, żeberek w sosie BBQ, pikantnych skrzydełek, frytek, „puszystych pizz”, czekoladowych ciast i pączków „z dziurką” – są najczęściej kojarzonymi z amerykańską kuchnią potrawami. Z jednej strony jest to całkiem słuszne podejście. Z drugiej – trzeba jednak pamiętać, że USA to wielki kraj (banał, przepraszamy) i kuchnia amerykańska jest bardzo zróżnicowana. Różnorodne warunki klimatyczne, bliskość Atlantyku lub Pacyfiku, czy prosty fakt, że w różnych rejonach osiedlali się przybysze z różnych krajów, przyczyniły się do tego, że właściwie każdy stan USA ma swoją własną, specyficzną kuchnię.

Kuchnia amerykańska? Tylko na PizzaPortal.pl!

Kuchnia amerykańska z dowozem, czyli najlepiej…

A oto krótki przegląd geograficzno-kulinarny. Na Wschodnim Wybrzeżu, gdzie pojawiali się głównie emigranci z Wysp Brytyjskich, Holandii i Niemiec, prawdopodobnie narodziły się hot-dogi i burgery. Stan Maine słynie z homarów, w rejonie tym często jada się także chowder, gęstą zupę z owoców morza. Nowy York to pizza na cienkim cieście, hot-dogi i bajgle – o czym wie każdy fan HIMYM. Południe USA to mieszanka wpływów anglosaskich, hiszpańskich i afroamerykańskich. Królują krewetki, ale potrawy stworzone przez niewolników (doświadczających niedostatku podstawowych do życia produktów), tzw. soul food, wciąż wyraźnie się w tym regionie zaznaczają. Luizjana oznacza kuchnię cajun; danie, na które można trafić tu na każdym kroku, to jambalaya. Chicago stoi wołowiną i oczywiście słynną chicagowską, zapiekaną w wysokiej formie pizzą. Południowy zachód oznacza kuchnię Tex-Mex; a środkowy zachód to właściwie ogromna spiżarnia USA – zboże, mięso, warzywa, nabiał. Santa Barbara sławna jest dzięki krabom Dungeness, a dalej na północy – Oregon, Waszyngton i oczywiście Alaska – poławia się jedne z najlepszych łososi na świecie.

Dania amerykańskie z dostawą prosto pod Twoje drzwi

Amerykańska pizza, burger czy kurczak w dostawie?

Dzięki PizzaPortal.pl, amerykańską kuchnię można odkrywać i smakować, wybierając dostawę z którejś z amerykańskich „super-sieci”. Na PizzaPortal.pl na Wasze zamówienia czekają KFC, Pizza Hut i Burger King. Każda z tych sieci odegrała ogromną rolę w promowaniu amerykańskiej kuchni na świecie. Kurczaki według przepisu rodem z Kentucky, pizze na słynnym cieście pan, grillowane na żywym ogniu burgery ze 100% wołowiny – którekolwiek z tych dań wybierzecie, możecie być pewni, że doświadczycie prawdziwego amerykańskiego smaku. Ale kuchnia amerykańska z dostawą to na PizzaPortal.pl nie tylko restauracje typu fast food. W Polsce powstaje coraz więcej samodzielnych restauracji oferujących amerykańską kuchnię i na PizzaPortal.pl mają one całkiem sporą i ciekawą reprezentację. Część z nich stylizowana jest na amerykańskie lokale z lat 50/60., a inne nawiązują np. do nowojorskich barów sportowych. Amerykańska kuchnia, którą proponują, to często tzw. kuchnia Tex-Mex, czyli kuchnia teksańska, albo: meksykańsko-amerykańska; nazwa pochodzi od kolei, która łączyła kiedyś Teksas z Meksykiem. W menu tych świetnych knajpek czekają na Was okazałe steki, żeberka, krążki cebulowe i wiele innych pyszności.