Zaloguj się

Kuchnia fit - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Kuchnia Fit – zdrowie zaczyna się w kuchni!

Żeby być szczupłym, zdrowym i mieć dobre samopoczucie, czyli w skrócie mówiąc fit, należy odpowiednio się odżywiać. Niestety wciąż większość z nas jedynie zaspokaja głód jedząc byle, co zamiast jeść mądrze i planować swoje posiłki. Kuchnia fit to przede wszystkim zbilansowana dieta, która zapewni nam nie tylko wszystkie potrzebne składniki do poprawnego funkcjonowania, ale także dostarczy nam pozytywnej energii. Dzięki stosowaniu kuchni fit nie tylko nasze ciało, ale także umysł zazna spokoju. Potrawy kuchni fit można zamawiać ze strony PizzaPortal.pl lub korzystając z dedykowanej aplikacji na smartfona.

 

 

Jest kilka zasad, których należy przestrzegać, aby nasza kuchnia w wersji fit dawała nam jak najwięcej korzyści. Po pierwsze, trzeba jeść warzywa gdyż mają w sobie dużo składników potrzebnych naszemu organizmowi jak np. witaminy, błonnik, czy też fito związki. A poza tym są po prostu pyszne. Optymalnie byłoby jeść 9 porcji warzyw i owoców dziennie, czyli oznacza to, że każdy posiłek powinien być nimi okraszony w jakimś stopniu. Ważna jest również regularność posiłków. Najlepiej jakby tych posiłków było 5 w ciągu dnia, wtedy będziemy dobrze odżywieni nie czując przy tym ciężkości. Zdrowe i sycące śniadanie to podstawa. Po takim posiłku zaczniesz dzień pełen energii. Syty posiłek z rana pozwala na zapobiega spożyciu nadmiaru kalorii w dalszej części dnia.  Należy jeść, co 3-4 godziny, co przyspieszy metabolizm oraz wyreguluje poziom glukozy we krwi.  Warzywa są zdrowe, ale jednak nie dostarczą nam wszystkich potrzebnych składników, dlatego też trzeba pamiętać, żeby zachować różnorodność spożywanych produktów. Muszą one pochodzić ze wszystkich grup spożywczych. Jest ich sześć: produkty zbożowe, mleko i jego przetwory, warzywa i owoce, mięso i ryby, tłuszcze jadalne, czyli oleje roślinne i tłuszcze zwierzęce i ostatnia z grup to cukier i wyroby cukiernicze, których spożycie należy ograniczać. Kuchnia fit i jej potrawy czekają na Cienie na stornie PizzaPortal.pl. 

Kuchnia fit – jedz, pij i unikaj

Gdy czujemy pragnienie, jest już za późno – organizm jest odwodniony. Oczywiście jest w formie małego ubytku wody z naszego organizmu niemniej jednak należy go szybko uzupełnić, gdyż nasza wydajność zacznie szybko spadać. Woda nie tylko zapobiega pragnieniu, ale także bierze udział w wielu procesach zachodzących w naszym ciele, m.in. transport substancji odżywczych. Aby zachować pełnie sił należy pić od 1,5 do 2 litrów płynów każdego dnia. To w połączeniu z wodą zawartą w żywności daje około 3-3,5 litra dziennie. Skąd taka ilość? Otóż codziennie tracimy wodę poprzez np. pocenie lub w wydychanym powietrzu. Każdy ubytek poniżej wskazanej ilość należy jak najszybciej uzupełnić. Unikać z kolei należy wszystkich gotowych dań dostępnych w sklepach. Są to wysoce przetworzone produkty, które nie niosą ze sobą nic dobrego, jedynie niezdrowe wzmacniacze smaku i zapachu. Do tego mają wysoką zawartość tłuszczu oraz soli, które są niekorzystne dla naszego zdrowia. Kolejnym produktem są wyroby cukiernicze, które są jedynie źródłem pustych kalorii. Daję one, co prawda organizmowi duże porcje energii, która jednak nie jest w pełni pożytkowana a jej nadmiar jest magazynowany w postaci tkanki tłuszczowej. Kuchni fit na stronie PizzaPortal.pl zawiera jedynie zdrowe i odżywcze potrawy. 

Kuchnia fit – zmień swoje nawyki na lepsze!

Wywrócenie swojego dotychczasowego stylu odżywiania do góry nogami nie jest łatwe. Nie da się tak po prostu z dnia na dzień zmienić swoje żywieniowe nawyki i zacząć jeść w 100% zdrowo. Można jednak powoli wprowadzać drobne zmiany, które są mało inwazyjne. Dobrem sposobem jest traktowanie ich, jako wyzwań, które są na początku jedynie opcją. Pijąc rano kawę czy też herbatę można zrezygnować z dodawania do nich cukru. Z początku smak może być dziwny, ale po paru dniach kubki smakowe się dostosują a to już pierwszy krok z pożytkiem dla naszego zdrowego odżywiania.  Wyzbyliśmy się cukru z napoi to teraz pora pozbyć się nadmiaru soli. Jedząc warzywa czy też jajka na kanapce nie posypujmy ich solą. Na dłuższą metę taka zmiana przyniesie nam wiele korzyści przy jednak niewielkiej stracie na smaku. Kolejnym krokiem jest sposób obróbki cieplnej posiłków. A w skrócie zamiast smażyć lep piec! Dodaj do mięsa ulubionych przypraw a przekonasz się, że smak nic nie straci a zyska nasze zdrowie. Jak widać kuchnia fit wcale nie musi być utrapieniem dla naszego trybu życia, czasem wystarczą drobne zmiany, aby otrzymać wielkie rezultaty. W dodatku z pomocą przychodzi strona PizzaPortal.pl gdzie wszystkie potrawy z kuchni git można zamówić online bez żadnego wysiłku.