Zaloguj się

Kuchnia indyjska? Zamów z dostawą!

Wpisz adres dostawy i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Kuchnia indyjska to magia przypraw i zabawy ostrością

Indie to kraj kontrastów. Poczynając od żyjącej tam ludności, wyznawanej religii oraz bogactwa kulturowego a kończąc na kuchni. Każdy posiłek różni się od siebie podawanymi daniami jednak zawsze przyświecają mu te same założenia – zaspokojenie głodu oraz czczenie darów ziemi. Indie to kraj gdzie kultura, religia oraz świat kulinarny ciągle się przeplatają. Dzięki kuchni indyjskiej Hindusi należą do najzdrowszych narodów na świecie. Dużą rolę w tym dogrywa ich dieta, która jest bogata w warzywa, owoce, ryż i przyprawy. Taki sposób odżywiania jest dobrze zbilansowany. Nawet dania cięższe, które również się tam jada podawane są w akompaniamencie wielu przypraw, które korzystnie wpływają na trawienie. Zamówisz wspomniane potrawy kuchni indyjskiej z dostawą poprzez stronę PizzaPortal.pl lub dedykowaną aplikację na smartfona.

Potrawy indyjskie charakteryzują się dużą ilością przypraw, owoców i dań wegetariańskich jednak na Północy kraju króluje mięso. Dania są tłuste i ciężkostrawne, więc nie należy się zbytnio nimi objadać. Odmienność regionalna w kuchni tutaj jest spowodowana odrobinę chłodniejszym klimatem a także wpływem innych kultur sąsiadujących krajów jak Chiny, Pakistan i Afganistan. Najczęściej spożywanym mięsem jest baranina, z której robi się pilaw, ale je się tutaj również drób, jagnięcinę oraz wieprzowinę. Do ulubionych dań mieszkańców północnych Indii należy również kakori kebab pochodzący z Lucknow w Uddar Pradesz. Mięso jest w nim roztarte na pastę, doprawiane a później pieczone na rożnie. Beż pieca tandoori nie powstałoby jednak żadne z wyżej wymienionych dań. Wypieka się w nim placki chlebowe roti oraz chapali a także chleb Nan, który jest dodatkiem do wszystkich potraw. Na południu jest znacznie cieplejszy klimat niż na północy, więc potrawy są tutaj prostsze i lżejsze a jednocześnie ostro doprawiane. Dobry dostęp do morza powoduje, że posiłki głównie składają się z owoców morza jak langusty, kałamarnice i małże. Ryby także są częstym gościem w menu ludzi południa. Tuńczyki, barrakudy oraz dorsze to najczęściej spożywane ryby. Hindusi na południu nie mogą się obyć bez ryżu i świeżych warzyw. Wegetarianizm w tym regionie jest dietą, która przeważa. Dania bezmięsne są przygotowywane na tradycyjnym maśle klarowanym o nazwie glee. Kuchnia indyjska z dostawą już na Was czeka na PizzaPortal.pl.

Kuchnia indyjska? Tylko na PizzaPortal.pl!

Kuchnia indyjska, istny raj dla wegetarian

Ponad jedna trzecia społeczeństwa nie jada mięsa ze względów religijnych a reszta po prostu nie może sobie na nie pozwolić. Doskonałym dostawcą białka są rośliny strączkowe, który idealnie sprawdzają się, jako substytut mięsa. Dania z soczewicy, grochu, ciecierzycy i fasoli wchodzą w skład codziennego menu większości mieszkańców Indii. Hindusi nie pozwalają by cokolwiek się marnowało, więc inne warzywa stosowane są równie często. Dużą popularnością cieszą się tam wszelkiego rodzaju sosy, które zamiast śmietaną zaprawiane są jogurtem lub mleczkiem kokosowym. Ci, co nie są wegetarianami jadają przyrządzane na wiele sposobów ryby i krewetki. Dodatkiem do potraw jest albo pieczywo albo ryż w zależności, w jakiej części kraju się znajdziemy. Zamów dania wegetariańskie lub mięsne z kuchni indyjskiej z dostawą, poprzez PizzaPortal.pl. 

Dania indyjskie z dostawą prosto pod Twoje drzwi

Wyraziste smaki dań indyjskich, które zapamiętasz

Hindusi uwielbiają ostre potrawy a z kolei na deser jedzą coś bardzo słodkiego. Taka mieszanka dla niewprawionych może skończyć się bólem brzucha. Każdy posiłek w hinduskiej rodzinie jest najważniejszym wydarzeniem dnia i jest on celebrowany z należytym mu szacunkiem. Jest to związane z religią oraz kulturą Indii. Ważną rzeczą na mapie kulinarnej Indii są przyprawy, które zdobią prawie każdy uliczny stragan. Używa się ich absolutnie do wszystkiego, od dań mięsnych i warzywnych, przez desery, po przekąski i napoje. Poza nadawaniem potrawie smaku nadają jej również odpowiednie właściwości. Wiąże się to ściśle z zasadami ajuwerdy, hinduskiej medycyny naturalnej. Bardzo pikantne dania z chili, królujące na gorącym południu, pomagają wbrew pozorom ochłodzić organizm, podczas gdy na północy stosuje się łagodniejsze, ocieplające mieszanki. Zamów pyszne potrawy kuchni indyjskiej z dostawą na swój następny posiłek już teraz!