Zaloguj się

Kuchnia meksykańska z dostawą!

Wpisz adres dostawy i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Kuchnia prosto z Meksyku. Kolorowo, radośnie, smacznie!

Prawdopodobnie to kuchnia włoska jest najpopularniejsza na świecie i spośród wszystkich wymyślonych dań to pizzę zamawiamy najczęściej i najchętniej. Być może to kuchnia japońska jest najzdrowsza, a sushi lepiej niż jakakolwiek inna potrawa komponuje się z uroczystymi, eleganckimi kolacjami. Bardzo możliwe, że żaden region kulinarny pod względem bogactwa przypraw i aromatów nie może się mierzyć z Indiami. Nie ma jednak wątpliwości, że to kuchnia meksykańska jest najradośniejsza, najbardziej bezpretensjonalna i swobodna. Meksykańska sztuka kulinarna jest nierozerwalnie związana z zabawą, fiestą, tańcem i śpiewem. Meksykanie prozaiczną czynność jedzenia przemienili w radosną celebrację życia, więzów rodzinnych i przyjaźni. Kuchnia meksykańska łączy tradycje zamieszkujących Meksyk Indian i hiszpańskich przybyszów, którzy zjawili się na tych ziemiach na początku XVI wieku. W roku 2010 kuchnia meksykańska wpisana została na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Aktorka Eva Longoria zwykła mawiać: jeśli gdzieś w okolicy podają meksykańskie jedzenie, na pewno mnie tam spotkacie. Wy, aby doświadczyć przyjemności obcowania z meksykańską kuchnią, nie musicie nawet gdziekolwiek się ruszać. Wystarczy, że wejdziecie na PizzaPortal.pl

Kuchnia meksykańska? Tylko na PizzaPortal.pl!

Meksykańska kuchnia z dowozem - gotowi na niezapomnianą ucztę?

Kuchnia meksykańska opiera się na trzech podstawowych składnikach: kukurydzy, fasoli i chili. Bazą dla wielu potraw jest masa nixtamalera, czyli masa kukurydziana. Masa nixtamalera powstaje z ugotowanych w wodzie z dodatkiem wapna ziaren kukurydzy, które następnie zostawia się na noc do wystygnięcia, aby ziarno oddzieliło się od łupiny. Później ziarno zostaje ręcznie oczyszczone i zmielone na gładką masę, z której przygotowuje się tortille. Fasola to fasola, może być biała albo czerwona, i tyle, chciałoby się rzec. Meksykanie rozróżniają jednak ponad 20 odmian tej strączkowej rośliny. Dużo? Co zatem powiecie na to, że w Meksyku znaleźć można – uwaga! – około 200 gatunków papryczek. Ostrość i pikanteria to najpowszechniejsze skojarzenia dotyczące meksykańskiej kuchni. Zgadza się, potrawy wywodzące się z tego regionu potrafią być niewyobrażalnie ostre. Ale jak w każdej innej kuchni, potrawy meksykańskie mogą być zarówno pikantne, jak i łagodnie – wszystko zależy od Waszych preferencji. Najpopularniejsza papryka z Meksyku to oczywiście jalapeno. Inne często stosowane to: chipotle, habanero (nawet do 500 000 w Skali Scoville’a), guajillo, pasilla czy ancho. Co oprócz kukurydzy, fasoli i chili odpowiada za niepowtarzalny smak meksykańskiej kuchni? Na pewno będzie to awokado, z którego powstaje sos guacamole, bataty, które Meksykanom zastępują ziemniaki, a także wiele innych warzyw, mięsa (zarówno wołowina i wieprzowina, jak i drób) oraz kakao.

Dania meksykańskie z dostawą prosto pod Twoje drzwi

Czas na dostawę dań meksykańskich. Taco? A może quesadilla?

Najbardziej znane meksykańskie dania to prawdopodobnie tacos i burrito. Taco powstaje z tortilli kukurydzianej, a burrito z pszennej, i w Meksyku popularne jest właściwie tylko na północy kraju. Tortille wypełnia się mielonym mięsem, cebulą, czosnkiem, pomidorami, fasolą i intensywnie przyprawia. Taco i burrito to wyśmienity i bardzo wygodny (tradycyjnie jada się je przy użyciu rąk) posiłek lunchowy – odpowiedni zarówno dla eleganckich biznesmenów, jak i osób ciężko pracjących fizycznie. O guacamole już wspomnieliśmy, inny bardzo popularny przysmak to salsa – czyli sos z drobno posiekanych warzyw z przyprawami. W guacamole lub salsie zanurza się – rzecz jasna – nachos, czyli kukurydziane chipsy: pyszna przekąska w czasie oglądania filmu lub meczu. Inne charakterystyczne dania to: enchiladas, quesadilla, gordita czy machaca. Pamiętajcie również, że kuchnia meksykańska jest wyjątkowo inspirująca i jej wpływy odnajdziecie w potrawach typowych dla wielu innych rejonów. Warto skosztować także kuchni Tex-Mex, proponowanej przez coraz liczniejsze w Polsce (i na PizzaPortal.pl) restauracje, czyli fuzji kuchni meksykańskiej i amerykańskiej. Kuchnia meksykańska w dostawie przez PizzaPortal.pl to szeroka gama oryginalnych smaków i niezapomniane doznania.