Zaloguj się

Kuchnia portugalska? Zamów z dostawą!

Wpisz adres dostawy i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Może podróż do Lizbony? Kuchnia portugalska zapewni podróż kulinarną!

Od dawna planujesz podróż do Portugalii? Chcesz tam wyruszyć pierwszy raz albo zamierzasz wrócić? Zanim zaczniesz pakować walizkę, udaj się z nami w podróż po smakach tego kraju. Zamów wyborne dania kuchni portugalskiej, by w każdym kęsie odkrywać sztukę kulinarną. Szczególnie, że są one dostępne "na wyciągnięcie ręki". Tylko kilka kliknięć wystarczy, by już za moment delektować się wybornym smakiem oraz urzekającym aromatem tradycyjnych potraw.

Uważana za jedną z najciekawszych i najbogatszych kuchni świata. Kuchnia portugalska, bo o niej mowa, charakteryzuje się ogromną różnorodnością. Bazując na rybach i owocach morza, obejmuje także wyborne dania z mięsem w roli głównej. Urzekają także tradycyjne portugalskie desery przyrządzane głównie z migdałów i cytrusów. Kuchni portugalskiej nie można zarzucić monotonii. Nie jest jednolita, ponieważ kształtowana przez historię ściśle powiązaną z kolonizacją. Dlatego sztuka kulinarna tego kraju czerpie z dziedzictwa różnych zakątków świata: począwszy od Japonii, Chin i Indii, a na Brazylii i krajach afrykańskich skończywszy. Chociaż kuchnia portugalska jest bardzo zróżnicowana, królują tutaj przede wszystkim proste i nieskomplikowane potrawy. Chociaż nierzadko przyprawiane tylko solą oraz oliwą z oliwek, nie brakuje im wyrazistego smaku. To zasługa świeżych składników najwyższej jakości, z których komponowane są dania. To one sprawiają, że potrawa jest wyborna – od pierwszego do ostatniego kęsa.

Kuchnia portugalska? Tylko na PizzaPortal.pl!

Mięso, ryby, owoce morza... Co tym razem?

Chociaż Portugalia słynie przede wszystkim z dań mięsnych, potrawy przyrządzane są również na bazie ryb i owoców morza. To zasługa specyficznego położenia nad Oceanem Atlantyckim, co zapewnia stały dostęp do świeżych surowców. Grillowane sardynki i suszony w soli dorsz to „must eat”, ponieważ przez wielu Portugalczyków uważane są za symbole narodowe. Nie można zapomnieć o przekąskach. Rissóis de Camarão czy Peixinhos da horta to przegryzki, które zaspokoją niewielki głód.

Dania portugalskie z dostawą prosto pod Twoje drzwi

Zamów dania portugalskie na każdą okazję

Nie masz pomysłu na obiad? Chcesz zaprosić gości na wykwitną kolację? A może po prostu masz ochotę na szybką przekąskę inną niż tosty czy bruschetta? Kuchnia portugalska to idealne rozwiązanie bez względu na okazję. Bifana, frango no churrasco, bacalhau no forno czy gambas com alho? Zamów jedno z najbardziej popularnych portugalskich dań, które urzekają smakiem. Nie musisz przy tym dokonywać rezerwacji stolika w restauracji ani też osobiście odbierać dania zamówionego na wynos.