Zaloguj się

Lider Kebab Mińsk

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Lider Kebab Mińsk – pierwszy wśród tureckich potraw

Może to być zaskoczenie dla wielu z Was, ale kebab nie powstał z założeniem bycia fast foodem. Ma on swój rodowód, który sięga starożytnej Persji. Dopiero tureccy imigranci w krajach europejskich rozsławili kebab, jako danie fast food za pomocą budek ulicznych otwartych całą dobę. W wielu krajach również w Polsce kebab zdobył ogromną popularność, jako szybkie danie w szczególności wśród ludzi młodych wracających późną porą do domu w weekend.  W Lider Kebab Mińsk znajdziecie wszystkie swoje ulubione dania oraz o wiele więcej. Wystarczy odwiedzić stronę PizzaPortal.pl i zamówić online z Lider Kebab Mińsk a pyszny posiłek po chwili znajdzie się na Waszym talerzu.

 

Danie z Turcji można podać na różne sposoby oraz za każdym razem z innymi dodatkami. Wersja w picie czy tortilli jest u nas bardzo popularna nie tylko przez pyszny smak, ale też mobilność tego dania. Na późny powrót do domu, czasem spacerem, potrawa idealna. W Turcji do kebabu podany zostanie również warzywa oraz jogurt, który ma łagodzić ostrość sosów. Co ciekawe w Turcji do tortilli oprócz mięsa wkładane są również frytki, dla zwiększenia sytości dania. Kolejną odmianą kebabu podawanego w Turcji jest testi kebab, który dostaniemy jedynie w restauracji. Jest to tradycyjna wersja kebabu pochodząc jeszcze z Anatolii,  krainy historycznej w Turcji. Składa się on z mieszanki mięsa, warzyw gotowanych na ogniu w glinianym garnuszku lub słoiku zaklejonym ciastem chlebowym. Gdy zamówimy go w restauracji to kelner rozbije przy naszym stoliku naczynie, w, którym został ugotowany i nałoży je na talerz. W Lider Kebab Mińsk obejdzie się bez tłuczenia czegokolwiek, ale kebab i tak będzie tak samo pyszny jak ten w Turcji.

Lider Kebab Mińsk – kebab to tylko początek uczty

Jednak kebab to nie tylko Persja czy jej współczesna wersja, Turcja. Na kartach historii wielu krajów pojawiało się danie, które bardzo swoją formą lub sposobem przyrządzania przypominało kebab. Już w starożytnej Grecji na wyspie Santorini używano przyrządów, które przypominały rożno do pieczenia kebabu. Potwierdzają to znaleziska podczas wykopalisk na tym terenie. Z kolei w Bizancji na ściennych malowidłach widać sceny opiekania mięsa nad ogniem, które do złudzenia przypomina kebab. Współczesny obracany grill w pionie został jednak wymyślony dopiero w latach siedemdziesiątych XIX wieku prze Iskendera Efendi w północnej Turcji. Potrawa w tej wersji była o wiele zdrowsza gdyż po pionowym grillu tłuszcz spływał na dół. Obecnie w wielu krajach jak; Afganistan, Azerbejdżan, Bułgaria, Chiny, Indie, Pakistan oraz Malezja, istnieją narodowe wariacje na temat tej potrawy.  Wystarczy wejść na stronę PizzaPortal.pl lub skorzystać z dedykowanej aplikacji na smartfona i zamówić kebab na dowóz z Lider Kebab Mińsk by cieszyć się smakiem tego przepysznego dania!

Lider Kebab Mińsk – tutaj tak się jada!

Menu Lider Kebab Mińsk rozpoczyna się od najczęściej zamawianych dań. Znajdziemy tam Kebab rolada z kurczaka lub baraniny a także kebab na grubym cieście. Brzmi pysznie, prawda? A to dopiero początek. W kategorii obiadowej do wyboru jest kilka opcja podania kebabu, w zestawie mega lider, w wersji Iskender a także na talerzu z mieszanym mięsem (baranina i cielęcina). Oczywiście poza pysznym kebabem w menu Lider Kebab Mińsk znajdziemy jeszcze kilka innych interesujących potraw. W kategorii sałatki swoje ulubione smaki odnajdą wszyscy miłośnicy „zieleniny” zaś ci, co mają „słodkiego zęba” z przyjemnością skosztują tradycyjnego deseru tureckiego, jakim jest baklawa. Wielbiciele mięsa w sekcji Z Grilla, będą się czuć jak w domu. Kurczak albo baranina zapiekana w kilku wariantach zadowolą każdego. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, wystarczy wejść na PizzaPortal.pl i zamówić z dostawą z Lider Kebab Mińsk do domu lub pracy.