Zaloguj się

Chcesz zamówić kolację z dostawą w Łodzi?

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Romantyczna kolacja w Łodzi we dwoje

Koniec dnia, to dla wielu z nas czas podsumowania, a zarazem relaksu. Często pragniemy w spokoju i w dobrym towarzystwie zrelaksować się po ciężkim dniu. Nie w głowie nam wtedy zastanawianie się nad tym, co należałoby przygotować na wieczorny posiłek. Chcielibyśmy, aby ten czas oznaczał, dla nas jak najmniej wysiłku, a dawał maksimum satysfakcji. Niejednej osobie przyjdzie wtedy do głowy czy nie skorzystać z opcji zamówienia kolacji z dowozem. Oczywiście łódzkie lokale oferują tego typu usług. Największym zmartwieniem w takiej sytuacji jest dokonanie wyboru menu, a nie zastanawianie się, który z lokali zechce nas zastąpić w przygotowaniu wieczornego posiłku. Wbrew pozorom, to dość istotne zadanie. Wieczorny posiłek, jeśli nie ma zastąpić obiadu, a zakładamy, że P.T. Użytkownicy naszego portalu starają się dbać o właściwe żywienie, powinien mieć charakter w miarę lekkiego. Wieczorne objadanie się źle wpływa na sen i nie ma potrzeby ryzykowania nieprzespanej nocy jedynie po to, by kolacją nadrobić zaległości z całego dnia.

Nie tylko kanapki na kolację

Nie ma jednego uniwersalnego przepisu na kolację. Ile osób, tyle propozycji, które mogłoby znaleźć się w książce kucharskiej, która przygotowana zostałaby przez Polaków. Zmiany stylu życia młodego pokolenia, napływ do naszego kraju licznych przedstawicieli innych kultur, rozwinięte usługi turystyczne, które pozwalają zaznajamiać się, ze zwyczajami kulinarnymi innych narodów powodują, że i w naszych domach coraz rzadziej spotyka się całą rodzinę zgromadzoną przy wieczornym posiłku przygotowanym przez matkę bądź żonę. Popularny jeszcze jedno pokolenie wstecz model kolacji, w trakcie której spożywano kanapki, popijając je herbatą coraz częściej zastępowany jest kolacją na ciepło. To stwarza już dużo większe możliwości modyfikowania naszego wieczornego menu. Zdarzają się także osoby, które zmuszone przez życie zawodowe czy inne okoliczności wieczorem zasiadają do obiadokolacji. Wiadomo wtedy, że musi być to posiłek bardziej obfity i liczenie kalorii w takiej sytuacji ma charakter drugorzędny. Od czasu do czasu trafi nam się także okazja do przygotowania wieczerzy z prawdziwego zdarzenia. Jeśli pragniemy zaprosić większe grono osób, czy to z okazji imienin, urodzin, czy też jakiegokolwiek innego powodu, to zawsze możemy liczyć, że nie będziemy musieli sami przygotowywać wszystkich potraw, bo przyjęcie w domu kilku czy kilku nastu osób powoduje, że mamy naprawdę sporo obowiązków, których nie da się przerzucić na inne osoby.

Bogata oferta wieczornych posiłków w Łodzi

Kolacja należy do tych posiłków, które nie powinny być nadmiernie kaloryczne i ciężkostrawne. Powinniśmy organizmowi pozwolić w nocy na regenerację sił po całym dniu. Dlatego też proponujemy na wieczór dania nieco mniej obfite i łatwe do strawienia. Osoby liczące kalorie mogą skorzystać z sałatek. Na przykład z restauracji Yaki Mono Tu, która oferuje sałatki tajskie z paluszkami krabowymi albo z kurczakiem, do których dodawany jest makaron ryżowy. Mogą to być także warzywa w sezamie bądź sałatka z makaronem teriayki wzbogaconym o pomidor, ogórek i cebulkę. Z kolei oferta lokalu Bioway, oparta jest na posiłkach wegańskich i wegetariańskich. Do pierwszej kategorii zaliczymy pomidora faszerowanego kokosową kaszą jaglaną (danie także bezglutenowe, bez laktozy), a do drugiej m.in. podawane na zimno rollo w wersji blue cheese, vege albo tofu. Do popijania po kolacji zamówić można bioniadę (orzeźwiający napój na bazie wody mineralnej z dodatkiem nasion chia i owoców cytrusowych), wodę imbirową, kompoty, koktajle i soki. Niestandardową kolację można zamówić z Nekko Sushi. Wystarczy wybrać jedną z pozycji Fashion Style, które wprowadzają nieco innowacyjności w stosunku do tradycyjnych dań znanych z oferty innych „susharni”. Niezależnie od tego, jaką kolację z dostawą zamówicie przez Pizzaportal.pl będziecie na pewno zadowoleni.