Zaloguj się

Restauracja grecka w Łodzi

Wpisz adres i znajdź greckie restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Kuchnia grecka w najlepszym wydaniu – restauracje greckie w Łodzi

Grecja to nie tylko piękna pogoda, ciepłe i czyste morze czy też zabytki, to również doskonała i zdrowa kuchnia. Grecy zawdzięczają swoje sylwetki klimatowi, ale w dużej mierze temu, co jedzą. Greckie potrawy są bogate w warzywa, ryby, owoce morza, zioła oraz oliwę z oliwek, dzięki czemu mieszkańcy półwyspu Peloponez rzadko mają problemy z sercem oraz ogólnym zdrowiem. Nie trzeba zaraz jechać do Grecji by spróbować tej diety, wystarczy zamówić jedzenie online, poprzez PizzaPortal z jednej z greckich restauracji w Łodzi.

Grecja, przez morze, sąsiaduje z Włochami, Turcją oraz Bałkanami, dlatego też w jej kuchni można odczuć wpływy tych krajów. Jeżeli nie tylko to czyni kuchnie grecką różnorodną to jeszcze fakt, iż sama Grecja podzielona jest na regiony, które mają odmienne podejście do różnych potraw. Na przykład w Attyce serwują dolmades, czyli gołąbki zawijane w liście winorośli a z kolei potrawy rybne lub z owoców morza najlepiej zjeść w rejonie Wysp Jońskich. Dzięki idealnemu klimatowi do upraw Grecja bogata jest we wszystkie warzywa m.in. w bakłażany, cukinie, oliwki, paprykę, sałatę, szpinak, rośliny strączkowe, jak ciecierzycę oraz fasolę - soczewica. Wegetarianie w tamtejszej kuchni poczują się jak w raju. W każdym posiłku, jako dodatek są świeże, regionalne warzywa, które najlepiej smakują z rybami jak np. morszczuk albo z owocami morza. Restauracje greckie w Łodzi serwują dania dla mięsożerców, ale też dla wegetarian. 

 

Przyprawy – bez nich ani rusz

Wszystkie wcześnie wspomniane dania nie byłyby takie pyszne gdyby nie były odpowiednio doprawione. A do tego potrzeba specjalnych przypraw. Najbardziej popularne w Grecji są oregano, mięta, czosnek, cebula, koper ogrodowy i liście wawrzynu, a także bazylia, tymianek i koper włoski. Nie tylko słone lub kwaśne przyprawy czynią greckie potrawy tak wyjątkowymi, również te słodkie jak cynamon w połączeniu np. z mięsem oddaje jego najlepszy charakter. Greckie restauracje w Łodzi tylko czekają na Twoje zamówienie przez PizzaPortal, więc zrób to już teraz!

Specjały znane na cały świat

Są w Grecji wytwarzane produkty, które znają i uwielbiają wszyscy. Oczywiście, jako pierwsza jest oliwa z oliwek. Dodaję się ją do wszystkiego od sosów, mięs aż po warzywa i pieczywo. Sery to również domena greków a zwłaszcza feta. Zalicza się ona do serów białych, miękkich, a do najsmaczniejszych należy ta produkowana z pasteryzowanego mleka koziego i owczego. Kolejnym greckim dobrze znanym greckim serem jest halloumi, który najsmaczniejszy jest na Cyprze.  Jest to ser solankowy półtwardy, doskonale nadaje się, jako dodatek do sałatek. Grecka kuchnia jest uznawana za jedną z najsmaczniejszych a zarazem najzdrowszych. Wejdź na PizzaPortal i zamów z greckiej restauracji w Łodzi.