Łódź

Zaloguj się
Dostawa
Odbiór osobisty
SPOSÓB DOSTAWY
Sortuj
Filtruj
Rodzaje kuchni

Najlepsze Sałatki z Dostawą - Łódź

Najlepsze Sałatki w Łodzi. Zamów z Dostawą!

Łódź to istne zagłębie restauracji, kawiarni, pubów. Dobrze zjeść można nie tylko w tłumnie odwiedzanej przez łodzian Manufakturze czy na – także cieszącej się nadal zasłużoną sławą – ulicy Piotrkowskiej. Często łatwiej nawet trafić na lokal z wyśmienitą kuchnią w niepozornej, bocznej uliczce.

Takie miejsca upodobało sobie wiele restauracji tajskich, indyjskich, gruzińskich i innych. Z dala od centrum miasta czynsze są niższe, więc można pozwolić sobie na większą inwestycję w jakość serwowanych posiłków. Czasem najlepszym pomysłem jest otwarcie klimatycznego bistro na jednym z wielkich osiedli mieszkaniowych. W związku z faktem, że przy wyborze lokalizacji łódzkimi restauratorami kierują najróżniejsze motywy, dobre jedzenie znaleźć można niemal w każdym zakątku miasta. Dlatego łodzianie tak chętnie stołują się poza domem lub zamawiają posiłki na wynos z dostawą pod wskazany adres (co obecnie stało się bardzo proste i wygodne dzięki pośrednictwu PizzaPortal).

Możliwość korzystania z bogatej oferty gastronomicznej łódzkich lokali to ogromne udogodnienie, zwłaszcza dla osób zapracowanych, które z trudem znajdują czas, by spokojnie zjeść, a co dopiero gotować. Z równie wielką ochotą wybierają łodzianie posiłki „na mieście” w czasie wolnym – to doskonała okazja do spotkań z przyjaciółmi, rodziną. I choć taki sposób odżywiania się jest komfortowy i szalenie przyjemny, może wiązać się z negatywnymi konsekwencjami – źle zbilansowaną dietą i nadwagą. Bardzo często bowiem jadłospis osób, które nie gotują, staje się monotonny, zbyt tłusty albo ubogi w składniki odżywcze. Co zrobić, by odżywiać się zdrowo, a jednocześnie uwolnić się od konieczności codziennego gotowania i cieszyć smakowitymi i apetycznie wyglądającymi posiłkami, które można spożyć w dobrym towarzystwie? Odpowiedź na to pytanie jest prosta, jeśli mieszka się w takim kulinarnym raju, jak Łódź – sałatki!

Tętniąca życiem Łódź i sałatki pełne zdrowia

Dlaczego dla zabieganych łodzian sałatki są najlepszym pomysłem na lunch lub kolację z dostawą do domu? Bo zgodnie z najnowszymi wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia powinno się jeść 4–5 porcji warzyw dziennie. Warzywa stanowią podstawę piramidy zdrowego żywienia, bo to doskonałe źródło niezbędnych człowiekowi mikroelementów oraz związków o właściwościach antyseptycznych i przeciwutleniających. Co więcej soczysty pomidor czy chrupiąca marchew dostarczają wartościowych (bo złożonych) cukrów i cennego błonnika, a przy tym mają niewiele kalorii. W sałatkach obecne są też inne korzystne w diecie produkty, na przykład kawałki ryby lub pestki dyni – jedne i drugie pełne kwasów omega, podobnie zresztą jak oliwa, którą skropione są warzywa. Taki posiłek jest sycący, a zarazem niskokaloryczny, lekkostrawny, więc można zajadać się nim niemal o dowolnej porze, włączając go do każdego typu diety, z odchudzającą włącznie. Przede wszystkim zaś dobra sałatka to danie, którego smakiem nie sposób się nie rozkoszować!

Najlepsze sałatki w Łodzi – jak ich szukać?

Obecnie w Łodzi sałatki zamówić można w większości lokali, niezależnie od tego, jaki rodzaj kuchni reprezentują. Największy wybór oferują zwykle restauracje z kuchnią śródziemnomorską, bo w krajach takich jak Włochy czy Grecja jedzenie warzyw od zawsze było codziennym obyczajem mieszkańców. Znakomite, choć o całkiem innym charakterze, sałatki znajdują się w menu wielu restauracji azjatyckich. Te obok popularnych w Polsce warzyw zawierają zwykle egzotyczne składniki oraz mają wyrazisty smak orientalnych przypraw. Sałatek w Łodzi szukać warto także w lokalach z kuchnią wegańską i wegetariańską, gdzie przyrządzanie dań warzywnych kucharze mają opanowane do perfekcji. Inną opcję stanowią bary sałatkowe, których w mieście przybywa z roku na rok. A jeśli świeża, smakowita sałatka ma spełnić rolę posiłku, który po ciężkim dniu można zjeść w domowym zaciszu, najlepiej zamówić ją na PizzaPortal. Wystarczy przefiltrować ofertę za pomocą frazy „Łódź – sałatki”, a wszystkie dostępne propozycje pojawią się na jednej podstronie.

Sprawdź najlepsze sałatki w innych miastach: