Zaloguj się

Chcesz zamówić dobre jedzenie z dostawą w Lublinie?

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Nie trać głowy w sytuacji awaryjnej

Gość nie w porę gorszy od Tatarzyna. To staropolskie powiedzenie stosowano w sytuacjach, gdy pojawiali się niespodziewani goście, a gospodarze nie byli przygotowani na ich przyjęcie. Sprawiało to oczywiście sporo kłopotu z odpowiednim podjęciem przybyszów, a na punkcie gościnności nasi przodkowie byli niezwykle czuli. Dziś także często stajemy przed dylematem jak w krótkim czasie przygotować coś dobrego do zjedzenia. Niezależnie od tego czy zadzwonią przyjaciele, z informacją, że wpadną do nas podzielić się z wrażeniami z ostatniej wyprawy na narty czy przyjedzie do nas dawno nie widziana rodzina, zawsze możemy liczyć na to, że nie zostaniemy bezradni. Jeśli nie czujemy się mistrzami kuchni i nie wiemy do końca czy cukinia, to to samo co kabaczek, możemy skorzystać z oferty dobrego jedzenia z dostawą.

Sytuację ratuje bardzo bogata oferta restauracji z tak zróżnicowanym menu, że gdybyśmy chcieli skosztować wszystkich potraw moglibyśmy zapewne przez rok jadać codziennie coś innego. Oczywiście podejmując gości, ale także dbając o własne doznania smakowe, musimy spróbować dostosować potrawy do oczekiwań goszczonych. Inaczej podejdziemy do zagadnienia, gdy zawita do nas rodzina z małymi dziećmi, a inaczej, gdy serdeczna przyjaciółka z pracy powróci z wyprawy do Chin.

Na początek klasyka

Dobre jedzenie w Lublinie, to możliwość wyboru jednej wielu kuchni. Znajdą coś dla siebie miłośnicy dań tradycyjnych, opartych o sprawdzone przepisy, obecne  w książkach kucharskich od ponad stu lat. Nieśmiertelny schabowy, kotlet de volaille, placek węgierski, pierogi, placki ziemniaczane czy filet z piersi kurczaka zamówimy bez najmniejszego problemu. Jeśli przygotowujemy obiad dwudaniowy, to nie może na stole zabraknąć zupy. Tu wybór jest nieco mniejszy, ale także satysfakcjonujący. Miłośnicy kuchni wywodzącej się ze Stanów Zjednoczonych mogą liczyć na swoje ulubione burgery. Dostępne są z recepturą przygotowania zarówno z tradycyjną wołowiną, jak i z kurczakiem. Co prawda pokutuje przekonanie, że nie należy żywić się w  fast foodach, ale to pewien mit, który powstał na etapie tworzenia tego rodzaju żywienia. Szybkie przygotowanie posiłku nie musi oznaczać od razu jego szkodliwości. Żaden z właścicieli nie zaryzykuje utraty klientów, jeśli będzie żywił ich niezdrowo. Dlatego też warto szukając dobrego jedzenia na wynos spojrzeć i na tę kategorię posiłków. Znajdziemy w niej zarówno sandwiche, jak i sałatki, a także makarony takie jak farfalle (w kształcie kokardek) z warzywami lub łososiem, spaghetti, czy garganelli z kurczakiem albo bekonem. Nie mniej bogata jest oferta pizzerii w Lublinie. Kilkadziesiąt rodzajów dostępnej pizzy usatysfakcjonowałoby zapewne najbardziej wybrednego Włocha.

A może bardziej orientalnie?

Kebab, gyros, shoarma, to potrawy, których nazwy wymienić potrafimy jednym tchem, gdy ktoś zapyta nas o posiłki z Bliskiego Wschodu. Mniej znana jest kuchnia syryjska, a warto zapoznać się z jej smakiem, chociażby po to, by wiedzieć co się jada w kraju, który obecny jest w większości nagłówków na pierwszych stronach gazet. Jeszcze bardziej egzotyczne dania serwują restauracje oferujące dobre jedzenie z dowozem, które oparły swoje menu na potrawach rodem z Indii i Japonii. Co ciekawe, posiadają one ofertę skierowaną nie tylko dla klientów indywidualnych, ale świadczą  także usługi cateringowe. Co niezwykle ważne jest, jeśli planujemy urządzić imieniny w stylu japońskim, a o przyrządzaniu dań tej kuchni wiemy tylko tyle, że nie wykorzystuje się do tego miecza samurajskiego. Jest także propozycja dla miłośników naleśników i pierogów. Niezależnie czy lubimy je wersji na słodko czy z farszem, to nasze upodobania zostaną zaspokojone przez lokale z dobrym jedzeniem w Lublinie. I na koniec, jeśli z kolegami zamierzamy obejrzeć po posiłku mecz, to do piwa możemy zamówić przekąski w postaci chipsów, paluszków lub orzeszków ziemnych.