Zaloguj się

Chcesz zamówić lunch z dostawą w Lublinie?

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Słowo lunch pochodzi od angielskiego słowa – luncheon, które jest tak stare jak twórczość Szekspira. Już od tamtych czasów opisywany był, jako – lekki posiłek, spożywany między śniadaniem a obiadem, podawany w formie jednodaniowej. Chociaż w Polsce ma już rzesze swoich zwolenników to jest to stosunkowo nowy trend w naszym kraju w porównaniu z innymi Państwami. Pyszny lunch w Lublinie można zjeść bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na PizzaPortal i zamówić go online.

Co prawda lunch został powołany do życia w kulturze anglosaskiej to jada się go na całym świecie. W zależności od klimatu oraz tradycji kulinarnych w danym kraju przyjmuje on inną formę. Koncepcja lunchu rosła w siłę wraz z rozwojem cywilizacji a dokładniej technologii. Przed powstaniem elektryczności a nawet światła gazowego, główny posiłek dnia, czyli obiad spożywało się póki jeszcze było widno. W erze przemysłowej, gdy już można było oświetlić jadalnię sztucznym światłem przerwa między śniadaniem a obiadem wydłużyła się, więc potrzebny był jeszcze jeden posiłek, który pozwoliłby przetrwać do wieczora. W tym miejscu wkroczył lunch.  W XIX wieku uznawano lunch za posiłek dla kobiet, gdyż mężczyzna nie miał czasu podjadać w czasie dnia. Obfite śniadania spożywane przez mężczyzn musiały im wystarczyć do końca pracy, by potem zjeść duży obiad. Obecnie lunch to coś więcej niż drugie śniadanie, spełnia on również dwie dodatkowe funkcje: biznesową oraz towarzyską. Na przykład w Europie północnej podczas lunchu głównie umawia się na spotkania z klientami, kontrahentami czy po prostu partnerami biznesowymi, aby dobrze zjeść oraz ubić dobry interes. Podczas bardziej pracowitych dni lunch zjadany jest na szybko przy biurku. Południowa Europa jest pod tym względem zupełnie inna. Włosi, Grecy czy Hiszpanie celebrują lunch. Rozmowy o interesach nie maja miejsca podczas lunchu, który jest dla nich tylko i wyłącznie spotkaniem towarzyskim. W tym czasie zamykane są firmy oraz urzędy i zaczyna się sjesta.

Lunch w Lublinie o innej porze niż w Hiszpanii.

W Polsce przyjęło się, że lunch jemy w godzinach 12-13. Podobnie jest też w Stanach Zjednoczonych gdzie jada się go około południa. W Hiszpanii zaś może to być nawet trzy godziny później. Związane jest to z obfitością posiłku. A z kolei wielkość posiłku zależna jest od samej natury lunchu. Jeżeli jest on bardziej formalny to dania są niewielkich rozmiarów, bo jedzenie jest tylko dodatkiem a potem przecież jeszcze trzeba wrócić do pracy. W przypadku lunchu towarzyskiego popularnego w krajach śródziemnomorskich je się dużo i przez długi czas. Zazwyczaj już potem nie wraca się do pracy, więc bywa i tak, że późny lunch przeistacza się we wczesną kolację. 

Lunch z dowozem w Lublinie! Tylko gdzie i co?

Lublin posiada bogata ofertę restauracji gdzie można zjeść lunch. Wystarczy zdecydować się, na jaką kuchnie akurat mamy ochotę a potem już jest tylko z górki. Jeżeli wybierzemy kuchnie włoską to nasz wybór powinien paść na pizzerię EncePence gdzie poza przepyszną, tradycyjnie włoską pizzą zjemy również pastę, znaną w Polsce bardziej, jako makaron po włosku. Gdy mamy smak bardziej na danie z naszej rodzimej kuchni to zamówmy online z Christ Restaurant. Tutaj menu otwierają pierogi, a jest ich trochę do wyboru. Po skosztowaniu któryś z nich na usta będzie Ci się cisnąc fraza – „prawie jak u mamy”. Naleśnikarnia Nasz Naleśnik przy Al. Spółdzielczości Pracy 36B w Galerii OLIMP serwuje najlepsze naleśniki w Poznaniu, więc jeżeli lubisz zawijasy z farszem to jest miejsce dla Ciebie. A może wolisz burgera z restauracji Polish Burger? Twój lunch, Twój wybór! Jak widać Lublin i lunch mają sporo wspólnego poza tym, że zaczynają się na tą samą literę. Wejdź na PizzaPortal i zamów lunch z dostawą do domu w Lublinie już teraz!