Zaloguj się

Chcesz zamówić z restauracji meksykańskiej z dostawą w w Lublinie?

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Kuchnia meksykańska to dobrze przyprawione jedzenie, łatwe w wykonaniu a na dodatek tanie. W Lublinie można znaleźć kilka naprawdę dobrych restauracji meksykańskich, no, ale czy wiemy, co wybrać, jakie dania czekają na nas w menu? Zacznijmy, więc od samej kuchni Meksyku i odpowiedzmy na pytanie po prostu, „z czym to się je”.

Na co dzień spotykamy się z kuchnia meksykańską w wersji, tex-mex czyli z jej zamerykanizowaną wersją. Prawdziwa kuchnia meksykańska jest pełna niespodzianek, kryjąc w sobie niezliczone bogactwo smaków i aromatów. Rozpiętość kulturowa i kulinarna Meksyku jest przeogromna a jest to spowodowane tym, że większa część ludności jest napływowa. Obecni mieszkańcy Meksyku to potomkowie konkwistadorów, którzy w XVI wieku przybyli tutaj z Hiszpanii. Francuscy koloniści też mieli wpływ na rozwój kuchni meksykańskiej. Obecnie Meksyk dzieli się na 31 regionów administracyjnych i zrzesza ludzi z całego świata. Jak w takim tyglu wyłuskać to, co prawdziwe i oryginalnie meksykańskie? Otóż są składniki, które niezależnie od części Meksyku, w której się znajdziemy zawsze się pojawią w naszym daniu. Są to: kukurydza, fasola, chili i pomidory. 

Restauracja meksykańska w Lublinie? – Wybieram tortille!

Ten niepozorny okrągły chlebek tradycyjnie wykonywany z mąki kukurydzianej zdobył ogromną popularność na całym świecie. Stworzony przez biedotę meksykańską, jako tani i łatwy sposób wykarmienia rodziny wszedł na salony a może raczej na ulice prawie wszędzie na ziemi. Nie ma chyba żadnego baru z jedzeniem typu fast food, który by jej nie serwował! Co czynią ją tak wyjątkowym? Mały koszt i łatwość wykonania czynią z niej super-food. Można jej użyć do burrito, więcej o niej później, a także do zrobienia chipsów i można by tak jeszcze wymieniać. Już wiesz, co zamówić z restauracji meksykańskiej w Lublinie? 

Tortilla na bogato, czyli - burrito!

Bierzemy zwykła pszenną lub kukurydzianą tortille i wkładamy do niej farsz. No dobrze, ale co do tego farszu? I tutaj zaczyna się prawdziwa zabawa, bo można włożyć dosłownie wszystko. Oczywiście w farszu tradycyjnej tortill znajdują się  fasola, meksykański ryż lub mięso zazwyczaj wołowe.  Obecnie wkłada się do niej wszystko od kurczaka, guacamole, sera śmietany przez kiełbasy a nawet wodorosty. Brzmi smakowicie prawda? Zamów online już teraz z jednej meksykańskich restauracji w Lublinie i poczuj niezły Meksyk.