Zaloguj się

Magic Pizza Poznań

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Zamów z dowozem z Magic Pizza w Poznaniu

Kiedy w starożytnym Egipcie popularność zaczęły zdobywać okrągłe placki, które w pewnym momencie służyły za środek płatniczy, nikt zapewne nie przypuszczał, że na przełomie XX i XXI wieku ich następczyni, czyli pizza będzie zaliczała się do najpopularniejszych potraw na świcie. Oczywiście przez wieki sposób wyrabiania i wzbogacania tego dania ulegał zmianie, ale nadal można znaleźć wiele cech wspólnych. W Polsce pizza cieszy się dużą popularnością od ponad ćwierć wieku i nie zanosi się by miała ustąpić z pierwszego miejsca wśród potraw najchętniej zamawianych na wynos. Za jej sukcesem stoi kilka czynników. Po pierwsze, aby przygotować ciasto nie potrzeba zbyt wielu składników. Co prawda jeśli chcemy oferować klasyczną włoską pizzę, to należy zaopatrzyć się we włoska mąkę, oliwę i inne składniki, ale w czasie globalizacji handlu nie stanowi to problemu.  Po drugie praktycznie nie istnieją ograniczenia jeśli chodzi o składniki, których używamy, aby nadać jej wyjątkowy smak. Także przyprawy używane do wyrobu pizzy są uzależnione od pomysłowości autorów poszczególnych przepisów. 

Bogate menu Magic Pizza

Powyższe czynniki miały niewątpliwie wpływ na ostateczny kształt menu Magic Pizza. Jadłospis musiał znaleźć uznanie w oczach zamawiających skoro z czasem postanowiono o otwarciu kolejnego lokalu. Daje to też jednoznaczną odpowiedź na pytanie czy warto zamawiać z te sieci potrawy z dostawą pod wskazany adres. Żadna z liczących się sieci nie otwierała z dnia na dzień setek czy nawet dziesiątek punktów gastronomicznych. Dlatego należy się spodziewać, ze wraz z kolejnymi pozytywnymi ocenami działalności Magic Pizza zdecyduje o uruchamianiu następnych restauracji. Ich wyróżnikiem jest nie tylko znakomitej jakości pizza, ale także rozszerzenie karty dań w taki sposób, aby zaspokoić oczekiwania miłośników innych posiłków. Jeśli chodzi o samą pizzę, to warto zwrócić uwagę, że lokale sieci oferują jedną z większy rozmiarowo pizz w Poznaniu. O ile 51 cm średnicy pizzy nie czyni większego wrażenia, to już pizza szersza o 10 centymetrów niewątpliwie może uchodzić za jedną z większych w stolicy Wielkopolski. Do obu tych wielkości pizzy dodawany jest gratisowy sos. Podstawą wszelkich rodzajów pizzy jest królewska wersja, czyli Margherita. Nazwę swą wzięła od imienia królowej Włoch Małgorzaty Sabaudzkiej, na cześć której przygotowano pizzę we włoskich barwach narodowych. Także pozostałe nazwy z menu Magic Pizza powinny być proste do rozszyfrowania.

Szybki dowóz z Magic Pizza

Menu sieci Magic Pizza składa się przede wszystkim z blisko pięćdziesięciu rodzajów pizzy. Odnaleźć w nim można wszystkie najbardziej popularne jej wersje. Należą do nich fungi (z pieczarkami), peperoni (salami peproni i papryka peperoni), hawajska (szynka, ananas), frutti di mare, tuna (z tuńczykiem), brocoli. Sporo odmian nosi nazwy narodowe. Ukraińska skomponowana została w oparciu o sos czosnkowy, boczek jajko, koperek i pieprz. W greckiej znajdziemy sos, ser, ser feta, oliwki, pomidora, cebulę i rukolę. Meksykańska oparta jest o sos, ser, kebab, fasolę czerwoną, cebulę i sos meksykański. Amerykańska pizza składa się z sosu, sera, szynki, ananasa, kukurydzy, boczku, cebuli i pieczarek. Podstawą składu szwajcarskiej są sos, sery camembert, oscypek, rokpol i mozzarella. Do każdej pizzy możemy zamówić sosy: pomidorowy, czosnkowy, meksykański, 1000 wysp, słodko-kwaśny, serowy, BBQ, arabski i duński. W jadłospisie znajdziemy też przekąski w postaci nuggetsów, frytek czy talarków. Magic boxy oparte są o mięso kebab (kurczak, wołowina) bądź nuggetsy oraz frytki i sos. Spośród sałatek warto zwrócić uwagę na hawajską, kebab, tuna, grecką czy Cezar. Do tego można zamówić dostępne napoje. Wszystkie wymienione potrawy dostarczane są w maksymalnie krótkim czasie, czemu sprzyja posiadanie więcej niż jednego lokalu na ternie Poznania.