Zaloguj się

Monster Cook - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Egzotyczne menu Monster Cook

Co prawda we Wrocławiu po zakończeniu drugiej wojny światowej znalazło się wiele osób z ze wschodu przedwojennej Polski, ale korzenie kuchni serwowanej w Monster Cook sięgają jeszcze bardziej odległych obszarów położonych na wschód od naszego kraju. Dająca się zauważyć popularność kuchni azjatyckiej, w tym indyjskiej, spowodowała, że wzrosła liczba lokali oferujących dania z Dalekiego Wschodu. Jeśli dodamy do tego, że w niektórych z nich pracują mistrzowie patelni, którym nieobca jest nawet popularność zdobyta w telewizyjnych programach kulinarnych, to będziemy mieli szkic obrazu sieci Monster Cook. Oczywiście, za sukces nie odpowiada jeden człowiek, dlatego też w lokalach zadbano o jak najlepszy dobór kadry odpowiedzialnej za przygotowanie potraw jak i za kontakt z zamawiającymi. Wszystko po to, zadowoleni smakosze wrócili do nich po raz kolejny. Biorąc pod uwagę egzotykę i smak potraw, doświadczenie zespołu kucharzy i sprawność dowozu można zaryzykować stwierdzenie, że mamy do czynienia z jedną z wyróżniających się sieci oferujących dania orientalne. Warto wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie, czyli przystępnych cenach. Nie bez przyczyny bardzo często z tych właśnie lokali jedzenie z  dostawą zamawiają studenci.

Sprawdzona dostawa z Monster Cook

Biorąc pod uwagę, że zawsze chcielibyśmy spożyć zupę czy zamówione danie w temperaturze odpowiedniej do tego jednym z istotniejszych czynników jest czas od momentu przygotowania zamówienia do dostarczenia go pod wskazany adres. Ten element dopracowano mocno i trudno mieć zastrzeżenia do czasu dostawy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by niedługo po złożeniu zamówienia delektować się np. zupą Tom Ka Kai, czyli pikantnym wywarem na bazie mleka kokosowego z kurczakiem albo tofu oraz grzybami shimeji i makaronem ryżowym. Ta rozgrzewająca zupa polecana jest szczególnie w chłodniejsze dni, gdy potrzebujemy rozgrzać organizm. Używane w innych daniach przyprawy, sosy i składniki również potrafią dać organizmowi poczucie ciepła i spowodować nawet lekkie rozleniwienie po posiłku. Jedna z podstawowych potraw jest Tikka Masala. To danie łączące kuchnie brytyjska z indyjską. O połączenie takie nie było trudno, biorąc pod uwagę przez ile lat Indie były kolonią brytyjską. Do jego przygotowania używa się kurczaka, a dla wegetarian alternatywą są kawałki tofu. Do nich dodawany jest sos pomidorowo-orzechowy i przyprawy masala. Oprócz wariantu podstawowego przygotowano też zestaw Kubełek Mix (z ryżem i surówka Colesław) i Monster zestaw (400 g + 400 ml + 150 g).

Daleki Wschód w zasięgi ręki

Jeśli preferujemy smaki nieco ostrzejsze, to warto zamówić na wynos dań Jalfrezi. Niektórzy twierdzą, że inspirowane jest ono kuchnia chińską, ale dla osób preferujących głównie dobre smaki, a nie sprawdzających skąd potrawa pochodzi, nie będzie to miało większego znaczenia. Kurczak (albo tofu dla osób pragnących odmiany) podawany jest z ostrym sosem pomidorowo-=paprykowaym z dodatkiem świeżych warzyw. Podobnie jak w przypadku ITikka Masala i zestawów Butter również tę potrawę można zamówić w różnych konfiguracjach. Towarzyszy temu ryz o korzennej nucie i surówka Colesław. Dania Palak swą nazwę wzięły od indyjskiego określenia szpinaku. W tej wersji podstawą do przygotowania potrawy jest oczywiście tofu albo kurczak. Sos szpinakowy ma lekko pikantny posmak, który znakomicie komponuje się z prażonymi ziarnami słonecznika i ryżem. Można zamówić to danie w wariancie Kubełek, Kubełek Mix, Zestaw Kubełek Mix i Monster Zestaw Palak. Nieco odmienny smak znajdziemy w daniach mango Curry. W ich przypadku sos przygotowywany jest na bazie mango, pomidora, mleka kokosowego, z dodatkiem świeżej mięty oraz chrupiącej cukinii. Zamówienia można wzbogacić o ryż, dodatkowe porcje mięsa albo tofu oraz surówkę. Warto tez dołączyć do zamówienia dostępne napoje, wśród których osiągalny jest napój aloesowy.