Zaloguj się

Nazar Kebab - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Nazar Kebab – swoboda jedzenia!

Choć kebab zalicza się do kategorii fast food to jednak wcale nie oznacza, że dzieli z nimi wszystkie cechy. W przeciwieństwie do innych potraw może być całkiem zdrowym posiłkiem, pod warunkiem, że wybierzemy do niego odpowiednie produkty. Sieć restauracji Nazar Kebab daje nam możliwość wyboru naszych składników, co czynią ją bardzo przyjazną wszystkim klientom. Teraz można zamawiać z Nazar Kebab poprzez stronę PizzaPortal.pl lub korzystając z dedykowanej aplikacji na smartfona.

Kebab wywodzi się z Turcji i jest to mieszanka mięsa baraniego, surówki i owczego sera (w oryginale) serwowana w chlebku, picie lub bułce z dodatkiem sosu. Obecnie wersji kebabu jest ponad 20. Chociaż w Polsce triumfy święci doner kebab, czyli właśnie wersja w bułce to w krajach arabskich popularny jest sis kebab – mięs pieczone i serwowane na szpikulcu. Obecnie mięso baranie często zamienia się na jagnięce, wołowe czy też drobiowe, ale nigdy na wieprzowinę. Już wiadomo, z czego się go robi, ale czy jest on kaloryczny? I tu nie ma jednej odpowiedzi, bo jak zostało wspomniane wcześniej, wszystko zależy od użytych produktów. Dlatego też ilość kalorii waha się od 500 do około 1000. Zdrowszą wersją i zarazem bardziej dietetyczną będzie wariant z mięsem drobiowym, z sosem jogurtowym a wszystko zawinięte w tortille. Po drugie stronie spektrum jest mięso wołowe, czasem jego podwójna porcja, sos majonezowy w pszennej bułce a czasem nawet z dodatkiem frytek w środku. W takim wypadku nasz kebab nawet przekroczy wspomniane 1000 kalorii. Oczywiście kalorie to nie wszystko warto jeszcze zwrócić uwagę na świeżość warzyw oraz pieczywa. W Nazar Kebab przykłada się dużą wagę do świeżości i wysokiej, jakości wszystkich produktów. Dlatego nie czekaj, tylko wybierz coś z menu Nazar Kebab a potem zamów to poprzez stronę PizzaPortal.pl.

Nazar Kebab - wielkość porcji

Ilość poszczególnych produktów w kebabie też ma znaczenie. Każdy chce, aby jego potrawa pękała w szwach od pieczonego mięsa, a surówki ma być mało lub wcale. Jednak powinno być odwrotnie, jeżeli chcemy zachować zdrowe proporcje. Mięso dostarcza nam białka oraz tłuszczy, bułka lub tortilla - węglowodanów złożonych a warzywa w postaci surówki – witamin i minerałów. Dobrze skomponowany kebab pod względem ilości konkretnych produktów staje się naprawdę pożywnym i zdrowym posiłkiem. Oczywiście nie można jeść kebabu zbyt często. Raz w tygodniu nie powinien nam zaszkodzić ani wpłynąć na naszą sylwetkę. Gdy mamy ochotę na kebab niech będzie on jednym z naszych głównych posiłków a nie przekąską między nimi. Wtedy będzie mieć pewność, że nie przekroczymy naszego dziennego zapotrzebowania energetycznego ani limitu kalorycznego. Nie musisz już rezygnować z kebabu, gdy masz na niego ochotę, wystarczy trzymać się kilku zasad a będzie on nie tylko świetnie smakował, ale także posłuży Ci zdrowie. A najlepszy kebab jest z dostawą z Nazar Kebab zamówiony ze strony PizzaPortal.pl.

Nazar Kebab – kebab ma wiele postaci

Najlepiej widać to w menu Nazar Kebab, który serwuje kebab na wiele różnych sposobów. Pierwszy z nich to ten klasyczny w bułce z dodatkiem surówki i sosu do wyboru. Może on być łagodny, ostry lub czosnkowy. W wersji durum wszystkie składniki zawinięte są w tortille, które szczelnie trzyma całość, czyniąc kebab jeszcze łatwiejszym w konsumpcji. Kebab w boxie podawany jest z dodatkiem frytek, co czyni go bardziej kalorycznym, ale na wielki głód ta pozycja będzie najlepsza. A gdy mamy możliwość zjedzenia przy stole, bez pospiechu wybierzmy wersję na talerzu z mixem surówek i frytkami, ryżem lub kasza bulgur do wyboru. Dla tych, co nie przepadają za mięsem jest kebab w wersji wegetariańskiej z falafelem zamiast mięsa. Dla poszukiwaczy nowych smaków jest potrawa o nazwie kofta, czyli kotleciki mielone z mieszanki mięsa wołowo-baraniego. Na pewno zaskoczą was swoim smakiem oraz wyglądem. Wejdź na stronę PizzaPortal.pl lub skorzystaj z dedykowanej aplikacji na smartfona i zamów z dostawą z Nazar Kebab swój następny posiłek.