Zaloguj się

Papa Johns. Wreszcie w Polsce!

Poczekaj razem z nami na kultową sieć pizzerii z dowozem do domu
Dostawa
Odbiór osobisty

Papa Johns, czyli pizza tworzona przez rodzinę!

Slogan Papa Johns brzmi – Better Ingredients, Better Pizza, czyli im lepsze składniki użyte do wytworzenia pizzy tym będzie ona lepsza. Proste! Można to porównać do obiadów w domu gdzie mama czy babcia kupują produkty tylko ze sprawdzonych miejsc, aby zachować oryginalny smak oraz najwyższą jakość gotowanych potraw. Papa Johns również swoich klientów traktuje jak rodzinę, dlatego dba o świeżość składników używanych w swoich pizzach.

Włoska kuchnia jest bogata w najróżniejsze potrawy, ale nikt by się nią tak naprawdę nie interesował gdyby nie pizza. Jak powstała i skąd wzięła się na naszych stołach? Zanim była serwowana w tej formie, w jakiej znamy ją dzisiaj już w starożytności była okrągłym chlebkiem z ziołami i oliwą. Za miejsce jej narodzin określa się dziewiętnastowieczny Neapol a prawdziwą sławę zyskała dzięki królowej Włoch  -  Małgorzacie. Gdy pewnego razu złożyła ona wizytę włoskiemu mistrzowi pizzy, Rafaelowi Esposito – ten postanowił przygotować dla niej specjalną, patriotyczną pizzę w barwach włoskiej flagi. Za kolor zielony odpowiadała bazylia, za biel mozzarella a czerwień to oczywiście sos pomidorowy. Królowa tak rozsmakowała się w niej, że do dzisiaj, możemy zamawiać pizzę o nazwie nadanej na jej cześć, Margherita. Obecnie jest to najczęściej zamawiana pizza na świecie, również w sieci Papa Johns. Ta prawie największa sieć pizzerii na świecie miała skromne początki a jej historia to prawdziwy amerykański sen w pigułce. Została założona w Louisville w stanie Kentucky przez Johna Schnattera. Był rok, 1984 kiedy to John Schnatter kupił budynek pod swoją pierwszą pizzerię. Dzięki wspaniałej obsłudze klienta, wysokiej, jakości produktów i przystępnym menu szybko prześcignął on konkurencję, która stawiała jedynie na niskie ceny swoich potraw. W późniejszych latach Schnatter powiększył ofertę serwowanych dań o pizze na cienkim cieście, cieście chlebowym oraz na pszenicznym. W 2009 roku Papa Johns znów mieli prostsze menu, co bardzo zadowoliło fanów. Obecnie na świecie jest ponad 3,300 pizzerii Papa Johns, z czego 2,600 znajduje się w USA, a ponad 500 w 30 innych krajach na całym świecie.

Papa Johns menu – proste i zaskakujące

Od zawsze wiadomo, że menu nie musi być skomplikowane i polecać wykwintnych potraw, żeby jedzenie w restauracji było po prostu pyszne. Proste menu ułatwia wybór oraz go przyspiesza by jeszcze wcześniej można byłoby zajadać się swoim ulubionym daniem. Takie jest właśnie menu w Papa Johns. Zacznijmy jednak od produktów. Świeże warzywa jak zielone papryczki, włoskie pomidory i pieczarki znajdziecie prawie w każdej pizzy w menu Papa Johns. To właśnie dzięki nim pizzę nie tylko są pyszne, ale też mają w sobie całą masę witamin. Mięsożercy też znajdą tam coś dla siebie. Pizzę z kombinacją pepperoni, szynki, ostrej kiełbasy włoskiej, bekonu, grillowanego kurczaka orz wołowiny zadowolą każdego fana mięsnych uczt. Niektórzy zamawiają pizzę dla samego ciągnącego się sera, to dla nich powstała pizza cztery sery. Znanym wielbicielem pizzy z samym serem jest postać Kevina, z filmu „Kevin sam w domu”, który po prostu nigdy nie miał jej dość. W menu Papa Johns znajdziemy kilka rodzajów sera, gdzie każdy z nich jest pyszniejszy. Przejdźmy teraz do gotowych pizzy. Specjalnie dla wspomnianych wcześniej fanów mięsa Papa Johns przygotowuje pizzę o nazwie - All The Meats, z pepperoni, pikantną włoska kiełbaską, włoskim salami i szynką oraz bogatą mieszanka serów - to prawdziwa uczta dla podniebienia. Kolejna pozycja w menu Papa Johns to z kolei ulubienica jej założyciela. Nosi ona nazwę John’s Favourite, w której jest pepperoni, kiełbasa i sześć rodzajów sera, przyprawione specjalnym włoskim sosem. Dla tych, co lubią poczuć małe piekło na języka jest pikantna włoska pizza o nazwie Spicy Italian. Do jej składników należą ostre pepperoni oraz podwójna porcja ostrej włoskiej kiełbasy. To właśnie te produkty nadają jej ognistego posmaku, ale każdy, kto jest spragniony takich doznań nie będzie zawiedziony. Papa Johns uważa, że prostota zawsze daje najlepsze efekty, dlatego ich pizzę nie powalają ilością dodatków, ale smakiem już tak. Jedna z polecanych pizzy przez klientów tej sieci jest ze szpinakiem i czosnkowym parmezanem. To tylko dwa składniki, ale ile w nich smaku! Poza pizzą w menu Papa Johns znajdziemy również inne potrawy jak skrzydełka z kurczaka, pieczywo czosnkowe lub kurczaka w wersji barbecue. Jest nawet deser: ciasto cynamonowe lub jabłkowe.

Papa Johns z dostawą do domu smakuje najlepiej!

Duży wpływ na sposób, w jaki jedzenie trafia na nasz talerz w dzisiejszych czasach miał postęp technologiczny. Do niedawna jeszcze to telefon był naszym głównym łącznikiem ze światem jednak został zdeklasowany przez Internet. Obecnie za pomocą tego medium możemy kupić dosłownie wszystko od zeszytu aż po dom w drugim końcu świata, więc oczywistym jest, że będziemy przez niego załatwiać nasze najważniejsze potrzeby, w tym wypadku – jedzenie. Jak dotąd nie ma wygodniejszej opcji zamawiania posiłków niż poprzez sieć. Wszyscy Ci, co są bardzo zapracowani i nie mają czasu na gotowanie a także studenci, którzy po prostu nie mają do tego warunków docenią możliwość zamawiania dobrego jedzenia online. Wielkim plusem dla tych grup ludzi jest możliwość zamówienia posiłku jeszcze w drodze do domu, więc jak przyjadę to ich ulubione danie będzie już na nich czekać. Każdy, kto lubi mieć wybór pozna się na tego typu zamawianiu jedzenia. Nie tylko wtedy, kiedy decydujemy się na konkretne danie, ale także zamiana dodatków oraz sposób zapłaty jest pozostawiony naszej decyzji. Możemy dokonać wpłaty poprzez przelew, gdzie wszystkie transakcje są chronione, a wówczas z naszego konta nie ubędzie więcej niż kosztowało jedzenie, lub zapłacić w tradycyjny sposób przy odbiorze - kurierowi. Papa Johns również idzie z duchem czasu i od ponad trzech dekad dostarcza pizzę do domów swoich klientów. Na początku zamówienia odbywały się drogą telefoniczną z braku innych możliwości. Gdy tylko Internet na dobre zagościł w domach Papa Johns od razu postanowił zrobić z tego użytek. Obecnie można zamawiać pizzę od Papa Johns z dostawą przez stronę PizzaPortal. Dzięki temu wszystko idzie sprawniej i pizza wcześniej trafi na Twój talerz. Kolejną zaletą tej możliwości jest zamawianie z dużym wyprzedzeniem. W Stanach Zjednoczonych można zamówić pizzę od Papa Johns z 21 dniowym wyprzedzeniem. Uczty pełne pizzy można planować na długo zanim się zaczną.