Zaloguj się

Zamów z Pepe Pizza Gdańsk

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Zamów z dowozem z Pepe Pizza w Gdańsku

Znacie zapewne powiedzenie, że sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą. Sprawdza się ono również w przypadku pizzy. Powszechnie uważa się, że pochodzi ona z Włoch i tak też opisują to w większości wszelkie wydawnictwa, zarówno w wersji papierowej jak i internetowej. Jednak popularność tego dania jest tak duża, że nie zdziwi zapewne nikogo, że znaleźli się tacy, którzy twierdzą, że praojcami pizzy są… Grecy. Wyrabiali oni już dwa i pół tysiąca lat temu płaskie chleby, które smarowano oliwą, czosnkiem i posypywano ziołami. Brzmi znajomo? Oczywiście. Myślę, że nie będzie zdziwienia, gdy za czas jakiś o palmę pierwszeństwa upomną się Egipcjanie (przecież ich kraj też leży na Morzem Śródziemnym) lub Chińczycy. Ale żarty na bok. Mimo, że pizza powszechnie uchodzi za włoskie dania, a do jej popularności przyczynili się Amerykanie, to narodem, który statystycznie spożywa jej najwięcej są Norwegowie. Zarówno na dorosłego jak i noworodka przypada średniorocznie 5,4 kg pizzy, a na drugim miejscu plasują się Niemcy. Na razie nie wiemy jeszcze jak Polacy wypadają w tej statystyce, ale bez wątpienia każda nowa pizzeria zwiększa nasz narodowy potencjał w tym obszarze. 

Szybka dostawa z Pepe Pizza

Pod względem tradycji i czasu funkcjonowania Pepe Pizza nie może się równać z Antica Pizzeria Port’Alba zNeapolu, która za trzynaście lat będzie obchodziła okrągłą, dwusetną rocznicę działalności, ale każdy lokal gastronomiczny kiedyś musiał wystartować i swoje dwieście lat rozpocząć. Można się zastanawiać jak plasuje się Pepe Pizza w innych kategoriach związanych z pizzą. Na pewno nie ma szansy na pobicie wielkości przygotowanej pizzy, bowiem największa ważyła ponad 23 tony i miała średnicę 40 metrów. Ale za to jest szansa, na wyśrubowanie wyniku np. w czasie jej dostawy. Wiadomo, że jest to jeden z kluczowych czynników, który wpływa na końcowa ocenę atrakcyjności oferty. Nic tak nie zraża, jak dostarczenie chłodnego jedzenia. To jest szczególnie istotne w sobotnie wieczory, kiedy to statystycznie pizza zamawiana jest najczęściej. Jeśli chcecie zamówić jedzenie z Pepe Pizza na wynos, to najprostszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze strony Pozzaportal.pl lub aplikacji mobilnej. I zaręczamy, że ta forma będzie dużo prostsza, niż ta w 1994 r., kiedy to po raz pierwszy zamówiono pizzę przez  internet. 

Klasyczne menu w Pepe Pizza

Matką wszystkich innych pizz jest Margherita. Od niej także zaczyna się menu Pepe Pizza. Odnajdziemy w nim też inne, klasyczne włoskie przysmaki. Grande Capriciosa, to danie z pieczarkami, szynką wieprzową i krążkami czerwonej cebuli. Sweet Hawaii z szynką i ananasem kojarzy się oczywiście z archipelagiem wysp na Oceanie Spokojnym i każdy spodziewa się, że właśnie tam opracowano recepturę tej wersji. Nic bardziej mylnego. Jej autorem był Kanadyjczyk, który w 1962 r. zaproponował taką kombinację składników. Przyznacie, że trafił w dziesiątkę.  Red Pepperoni, to pizza z kiełbasą pepperoni, czarnymi oliwkami i pieczarkami. Ten typ pizzy cieszy  się olbrzymią popularnością w USA. Hot Tex-Mex sprawdziłoby się znakomicie na pograniczu Stanów i Meksyku. Pepperoni, papryczki jalapeno, kukurydza, czerwona cebula oraz sos chili, to składniki rodem z tamtych stron. Golden Country, to placek z piersią z kurczaka, kiełbasą wiejską, czerwoną cebulą i pieczarkami. Pizza Scampi zawiera krewetki przyprawione świeżym czosnkiem z pietruszką, bakłażan i cebulę. Barbeque Chicken to pierś z kurczaka, ser wędzony, cebula czerwona i sos bbq. Odmienny kształt znajdziemy w przypadku Calzone, gdzie w pierogu mieści się ser, pieczarki, cebula czerwona i szynka. Do każdej pizzy dodawany jest sos  gratis, a zamówienie możemy uzupełnić napojami.