Zaloguj się

Phuong Dong Kraków

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Phuong Dong w Krakowie – kuchnia wietnamska na polskich talerzach

Bogactwo kuchni wietnamskiej to zioła oraz przyprawy, dzięki którym każde danie zyskuje interesujący smak. Kraje azjatyckie czerpią ze swoich kuchni wszystko, co najlepsze, aby uzyskać jak najlepszy kulinarny efekt. W Wietnamie nie jest inaczej gdyż w każdym daniu widać wpływ państw sąsiednich. Potrawy kuchni wietnamskiej mienią się wszystkimi kolorami za sprawą wyjątkowych dodatków. Wietnam to również kraj pełen harmonii, którego mieszkańcy próbują czerpać przyjemność ze wszystkich aspektów życia. Najbardziej widoczne jest to w ich kuchni. Poprzez otwartą naturę ludności duży wpływ kulinarny miały tutaj również kraje sąsiadujące jak: Kambodża, Laos oraz Tajlandia. Dzięki temu teraz możemy kosztować pysznego jedzenia zamawiając je z Phuong Dong w Krakowie za pośrednictwem strony PizzaPortal.pl lub korzystając z dedykowanej aplikacji na smartfona.

 

 

Chociaż inne państwa azjatyckie miały swój wpływ na kuchnie wietnamską to jednak pewne tradycje w komponowaniu posiłków zostały zachowane. Wietnamczycy wierzą, że każdy danie powinno zaspokajać wszystkie kubki smakowe jednocześnie, dlatego w kuchni kierują się zasadą pięciu smaków. Ostry, kwaśny, goryczka, słodki oraz słony spotykają się prawie w każdym wietnamskim daniu nadając mu niepowtarzalnego aromatu. Bogactwo serwowanych potraw na każdym wietnamskim stole jest ogromne mimo to nikt się tam nie przejada. Posiłki wyglądają raczej na formę degustacji niż na wielką ucztę. Warto spróbować wszystkiego, ale tylko w niewielkiej ilości. Jedynie kolacja bywa bardziej obfita. Składa się z kilku dań i zazwyczaj są to ryż, zupa, kilka rodzajów curry, sałatki, mięsa z sosem. Wszystkie potrawy są albo smażone albo gotowane na parze. Tradycją jest, że podczas kolacji musi pojawić się przynajmniej jedno danie ostre. Zupy w Wietnamie przybierają różną formę. Swoim wyglądem przypominają bulion, ale smak już jest nieco odmienny. Mogą być słodkie, łagodne, ostre a nawet orzeźwiające. Kolejność dań nie jest wyznaczana stanem skupienia danej potrawy, więc niekoniecznie zupa musi być pierwsza. Bardziej patrzy się na ostrość konkretnego dania. Idąc tym tropem zazwyczaj jada się łagodne potrawy po ostrych, aby odrobinę uspokoić palące kubki smakowe. Każdy posiłek wieńczy spożywanie owoców. Obecnie kuchnia wietnamska znana jest na całym świecie, więc można jej spróbować nie wyjeżdżając do Azji. Wystarczy wejść na stronę PizzaPortal.pl i zamówić z Phuong Dong w Krakowie.

Phuong Dong w Krakowie – wszystko dobrze doprawione!

Bogactwo Wietnamu stanowią również przyprawy, jedną z nich jest bazylia. Nie przypomina ona tej włoskiej, którą znamy. Ma małe włochate listki i w smaku bardziej przypomina cytrynę. Ma ona wiele zastosowań. W świeżej postaci dodawana jest do sałatek, zup i makaronów. Z kolei wysuszona idealnie pasuje do drinków i deserów. Kolejnym składnikiem używanym w wietnamskiej kuchni jest cukier kokosowy. Jest on słodszy od cukru, do jakiego się przyzwyczailiśmy a smakiem przypomina toffi lub karmel. Używa się go do wyrównania smaków w wielu pikantnych oraz kwaśnych potrawach. Kiełki fasoli poprawiają smak potrawy, ale także są jej elementem dekoracyjnym. Często dodawane są do dań smażonych a także sałatek. Dużą rolę w kuchni wietnamskiej odgrywają też pasty, jednak nie mają nic wspólnego z tymi włoskimi. To gęste sosy używane do przyprawiania potraw oraz nadawania im ciekawych barw. W Wietnamie najpopularniejsze są dwie pasty: curry oraz krewetkowa. Ta pierwsza to tradycyjna pasta od zawsze wykonywana własnoręcznie, bo tylko świeża nadaje potrawie odpowiedniego charakteru. Dodawana przeważnie do mięs i warzyw. Pasta krewetkowa jest w pewnym sensie przeciwniczką poprzedniczki gdyż jest przygotowywana ze sfermentowanych krewetek, które następnie są mielone. Jej smak jest wyjątkowy i nie każdemu może przypaść do gustu jednak po ugotowaniu jej aromat łagodnieje. Phuong Dong w Krakowie wszystkie dania smakują tak jak powinny, przekonaj się i zamów poprzez PizzaPortal.pl.

Phuong Dong w Krakowie – cały obiad po wietnamsku

Menu Phuong Dong w Krakowie jest bardzo obfite w dania z różnych części Wietnamu, dlatego też można odwiedzić różne jego regiony nawet podczas jednego zamówienia. Zacznijmy od zup, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Wietnam ma świetny dostęp do morza, więc nic dziwnego, że większość potraw będzie zawierać w sobie jego „dary”. Tak też jest w przypadku zup. W tej kategorii znajdziemy zupę krabową, krewetkową, rybną a także ostro-kwaśną. Wolimy zacząć nasz posiłek od przystawek? Proszę bardzo. Phuong Dong w Krakowie oferuje takie startery jak sajgonki, paluszki krabowe oraz pierogi po chińsku. Takie przysmaki to świetna rozgrzewka przed prawdziwą ucztą. W daniach głównych są potrawy z kurczaka, kaczki, wieprzowiny, wołowiny, ryb, owoców morza a także znajdzie się coś dla wegetarian. Po ostrym posiłku można złagodzić odrobinę kubki smakowe pysznym bananem w cieście na słodko. Zamów już teraz z Phuong Dong w Krakowie za pomocą strony PizzaPortal.pl.