Zaloguj się

PieRogi Vegan - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

PieRogi Vegan we Wrocławiu – smacznie i sycąco!

W Polsce już wcześniej jedliśmy bezmięsne pierogi jak np. z kapustą i grzybami, ale sieć restauracji PieRogi Vegan we Wrocławiu wprowadza do nich zupełnie nową jakość. W ich wykonaniu pierogi są nie tylko doskonale skomponowane pod względem smaku a dzięki temu pyszne, ale także zdrowe. Będąc na diecie wegańskiej ma się sporo ograniczeń w szczególności w restauracjach, ale z menu PieRogi Vegan można śmiało zamawiać wszystko, na co mamy ochotę, gdyż każda pozycja jest dostosowana do naszych wymagań. Wiemy już gdzie zjeść pyszne pierogi, ale skąd to danie w ogóle się wzięło? Dowiesz się z tego tekstu a po lekturze zamów z PieRogi Vegan we Wrocławiu poprzez stronę PizzaPortal.pl.

Pierogi pojawiły się w Polsce około XIII wieku, dlatego też po takim czasie przyrządzania ich w naszym kraju uznawane są często za nasz wynalazek. Prawda jest jednak nieco inna. Jak większość rzeczy na świecie tak i pierogi zostały wymyślone na dalekim wschodzie a konkretnie w Chinach. Pierogi to przyczyna konfliktu kulinarnego między Polską a Rosją, która również siebie uważa za światową stolicę pieroga. Prawdą jest, że w Rosji pojawiły się one wcześniej gdyż do Polski przywiózł je biskup Jacek Odrowąż prosto z Kijowa, wtedy jeszcze należącego do terytorium Rosji. Jednak w Europie to nie my czy Rosjanie byliśmy pierwsi zadającymi się tym Chińskim specjałem. Kilka lat wcześniej do Włoszech przywiózł je podróżnik, Marco Polo, kiedy wrócił ze swojej wyprawy z dalekiego wschodu. Ty nie musisz wybierać się w tak dalekie podróże Avy zjeść pyszne pierogi. Nawet nie musisz wstawać z kanapy! Wystarczy wejść na stronę PizzaPortal.pl i zamówić z dostawą z PieRogi Vegan i już!

PieRogi Vegan we Wrocławiu – co pieróg to inny farsz.

W Chinach najpopularniejsze pierogi to wonton i jiaozi. Ciasto na pierogi wonton powstaje z mąki pszennej, wody, jajek i soli. Trzeba je bardzo cienko rozwałkować żeby nadzienie dobrze się ugotowało. Do samego farszu używa się wieprzowinę przyprawiona solą, pieprzem, czosnkiem i zielona cebulką. Tradycyjnie pierożki wonton gotowane są w wodzie lub na parze, aby potem podać je w zupie. Obecnie dużą popularnością cieszą się również w wersji smażonej na głębokim tłuszczu. Wtedy już nie są dodawane pierwszego dania tylko serwowane, jako przystawka. Jiaozi mają podobne ciasto jedynie różnią się farszem. Głównym składnikiem nadzienia nadal jest mielone mięso z tym, że tutaj jest ono z dodatkami. Zazwyczaj jest to kapusta pekińska lub warzywa. Jako dodatek podaje się do nich sos sojowy. Pierogi Jiaozi podaje się tradycyjnie podczas obchodów nowego roku. Włosi podeszli do pierogów na swój własny sposób. W zmienionym kształcie i wielkości zastąpiły na stole makaron. We Włoszech liczą się tylko dwa rodzaje pierogów: ravioli oraz tortellini. Te pierwsze mają kształt małych kwadratów z ząbkowatymi krawędziami i są zazwyczaj wypełnione serem, mięsem lub szpinakiem. Tortellini mają prawie identyczny farsz różnią się jednak kształtem. Przypominają bardziej paski pierogowe zawinięte w kulkę. Ravioli i tortellini podaje się z sosem pomidorowym i tartym parmezanem. W menu PieRogi Vegan też jest spory wybór nadzienia, więc możesz śmiało zamawiać dużo pozycji nie martwiąc się o nudę.

PieRogi Vegan we Wrocławiu – dobry wybór!

Każdy wybór z menu PieRogi Vegan okaże się smaczny przez to jest on odrobinę trudniejszy. Gdy nie chcemy zamawiać wszystkich dań, żeby nic nam nie umknęło warto przyjrzeć się wszystkim pozycjom w ofercie. Pierwsza kategoria to pierogi wegańskie. Zaczyna się ona od pozycji Tradycyjne, w której pierożki nadziane są ziemniakami pieczonymi, białą fasolą, smaczną cebulką a wszystko to jest okraszone ziołami i przyprawami. Pod nazwą Leśne kryją się klasyczne pierogi z kapustą i grzybami w tej wersji są to podgrzybki. Weganie mogą również jeść na słodko, pod warunkiem, że danie będzie się składać z odpowiednich składników. W menu PieRogi Vegan słodkie pierogi są z malinami, tapioką, mleczkiem kokosowym, płatkami ryżowymi i stewią a także z jagodami, nasionami chia, wiórkami kokosowymi, mleczkiem kokosowym i stewią. Do naszej dyspozycji zostały oddane również pierogi wegetariańskie a także dodatki do wszystkich pozycji jak cebulka smażona czy też pestki dyni. Zamów z PieRogi Vegan we Wrocławiu poprzez stronę PizzaPortal.pl lub skorzystaj z dedykowanej aplikacji na smartfona.