Zaloguj się

Piramida Kebab & Pizza - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Piramida Kebab & Pizza w Olsztynie – idealne zestawienie smaków!

Sieć restauracji Piramida Kebab & Pizza w Olsztynie serwuje wiele potraw, ale najbardziej znana jest jednak ze swojego tytułowego dania – kebabu. To właśnie on sprawił, że zainteresowaliśmy się kuchnią turecką. Dopiero ta potrawa otworzyła nam oczy oraz uruchomiła kubki smakowe, po której zapragnęliśmy więcej. To, co możemy zjeść w polskich restauracjach to jest jedynie tylko namiastka tego, co czeka nas w rodzimym kraju kebabu. U nas najczęstsza forma spotykana w budkach i lokalach to doner kebab. W Turcji kebaby mogą być naprawdę bardzo różne od tych spotykanych w Polsce. Do środka włada się tam nie tylko mięso, ale także warzywa oraz ryby. Z poniższego tekstu dowiecie się, jakie jeszcze rodzaje kebabów czekają na Was w Turcji. A po lekturze na pewno przyjdzie ochota, żeby jakiegoś zjeść, więc zamów go z Piramida Kebab & Pizza w Olsztynie poprzez stronę PizzaPortal.pl.

Kebab to głównie mięso pieczone na pionowym rożnie z dodatkiem warzyw i sosów. Całość zawijana jest w cienki placek, lawasz lub podana jest w grubej bułce. Można się spotkać z lokalami gdzie pisownia różni się. Wytłumaczenie jest proste kebab to słowo pochodzenia arabskiego, które Turcy wypowiadają z ubezdźwięcznionym wygłosem, czyli jako kebap. Tak też kebap sprzedają Turcy a kebab arabowie i inne nacje. Doner kebap, najpopularniejszy rodzaj w Polsce, robi się z baraniny lub kurczaka. Jednak trudno dostępna i dość kosztowna baranina, często zastępowana jest wieprzowiną. W Turcji byłoby to nie do pomyślenia. Należy jednak pamiętać, że ta wersja została wymyślona przez tureckich imigrantów w Niemczech, aby dopasować się do gustu tamtejszych mieszkańców. W Turcji możemy uświadczyć zupełnie innych odmian tego dania jak:

·         Adana kebap - nadziane na szpadkę podłużne kotleciki z pikantnie przyprawionego mięsa, opieczone na ogniu i podawane z warzywami oraz pitą.

·         Iskender kebap - najbardziej zbliżony do oryginału - cienkie plastry mięsa opiekanego na pionowym ruszcie podawane są na picie w towarzystwie jogurtu, sosu pomidorowego i grillowanych warzyw.

·         Patlican kebap - to mięsny szaszłyk z dodatkiem grillowanego bakłażana.

·         Shish kebap - to grillowany szaszłyk z mięsa baraniego lub drobiowego, przyprawiony na bardzo ostro.

W menu Piramida Kebab & Pizza jest kebab serwowany na kilka sposobów, więc wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada i zamów go poprzez stronę PizzaPortal.pl.

Piramida Kebab & Pizza w Olsztynie – ach ten okrągły placek…

Drugim daniem najchętniej zamawianym z menu Piramida Kebab & Pizza zaraz po kebabie jest oczywiście pizza. Jest tak pewnie ze względu na to, i używane są tam składniki najlepszej, jakości oraz na duży wybór pozycji. Do naszej dyspozycji zostały tam oddane wszystkie klasyczne pizze jak Margherita – królowa wśród pizzy i również nazwana na cześć prawdziwej królowej, Salami – chyba jej również nie trzeba przedstawiać a samo salami, jako dodatek jest najczęściej wybierane na świecie, Hawaja, – czyli inaczej Hawajska, która z tym miejscem nie ma nic wspólnego, gdy wymyślono ją w Kanadzie. Jest też kilka mniej popularnych placków jak Pizza Mexicana z pikantnym sosem Sambal oraz ostrymi papryczkami pepperoni. Każdy powinien znaleźć tam pozycję dla siebie. Wejdź na stronę PizzaPortal.pl i zamów z dostawą z Piramida Kebab & Pizza już teraz!

Piramida Kebab & Pizza w Olsztynie – dobry wybór

Poza dwoma tytułowymi daniami menu Piramida Kebab & Pizza ma nam jeszcze wiele do zaoferowania. Jeżeli jesteśmy fanami kurczaka w panierce to na pewno ucieszy nas fakt, że w kategorii Chicken znajdziemy pozycje Nuggets Box. Panierowane kawałki kurczaka usmażone na chrupko z miękkim i soczystym środkiem z frytek, sosu i napoju. To nie koniec niespodzianek! Kotlety w bułce z dodatkami warzywnymi i sosem zwane burgerami też mają tu swoje miejsce. W każdym z nich jest 200g kawał najlepszej wołowiny, co w połączeniu z resztą składników tworzy naprawdę sycący posiłek. Poza tym są też dania obiadowe i sałatki, z których możemy sami skomponować swój lunch, obiad lub kolację. Zamów z Piramida Kebab & Pizza w Olsztynie i urządź sobie prawdziwą ucztę!