Zaloguj się

Pirania Sushi. Zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Pirania Sushi. Tylko dla najlepszych

Pirania Sushi to niewielka, ale dynamicznie rozwijająca się sieć sushi barów, której żaden miłośnik japońskiej kuchni nie powinien przegapić. Restauracje Pirania Sushi działają w tej chwili w trzech polskich miastach: Poznaniu, Krakowie i Lublinie, ale niewykluczone, że już wkrótce dołączą do tego grona kolejne miejscowości. Szybki, biurowy lunch, oryginalny, nietuzinkowy obiad, spotkanie z przyjaciółmi lub kolacja tylko we dwoje – każda okazja jest dobra, aby zamówić z Pirania Sushi coś pysznego. A najszybciej i najwygodniej zrobicie to przez stronę lub aplikację mobilną PizzaPortal.pl. Podajecie adres dostawy, odnajdujecie restaurację Pirania Sushi, wybieracie japońskie przysmaki, na które macie ochotę, i wrzucacie je do wirtualnego koszyka, płacicie jedną z błyskawicznych i bezpiecznych metod płatności online (na Blik), a później już tylko chwila oczekiwani i można chwytać pałeczki w dłoń. Piękna prezencja, ogromna różnorodność form i składników i rewelacyjny smak – takie właśnie jest sushi z dowozem z Pirania Sushi przez PizzaPortal.pl

Menu Pirania Sushi. Odkryj bogactwo tradycyjnej japońskiej kuchni

Świeże morskie ryby i owoce morza, idealnie doprawiony ryż, delikatne nori i chrupiące warzywa. Dostawa z Pirania Sushi to zawsze prawdziwy japoński smak. Menu Pirania Sushi jest proste i przejrzyste, ale doskonale zdajemy sobie sprawę, że mniej doświadczonym miłośnikom japońskiej sztuki kulinarnej przy wyborze odpowiednich dla siebie specjałów potrzebna może być niewielka pomoc. Oto mała „ściągawka”, która ułatwi Wam rozeznanie we wszystkich tych obcobrzmiących nazwach. Nigiri (po japońsku „ściskać”, „ugniatać”) to jedna z podstawowych i najprostszych (acz również najbardziej cenionych) form podawania sushi. Na ręcznie uformowanych, jakby wydłużonych kuleczkach ryżu z octem układa się plastry ryby lub owoców morza. Futomamki (po japońsku „futo” oznacza „gruby”, a „maki” „zwijać”) to najbardziej charakterystyczna, najpopularniejsza i najchętniej zamawiana w Polsce odmiana sushi. Futomaki to rolki z co najmniej czterema składnikami. Zbliżone wyglądem do futomaki jest hosomaki, z tą różnicą, że są to rolki cieniutkie („hoso” to po japońsku właśnie „cienki”), z jednym tylko składnikiem w środku.

Dostawa z Pirania Sushi. Nie tylko na wyjątkowe okazje…

Kontynuujemy naszą podróż po fascynującym świecie japońskiej kuchni i spoglądamy na to, co jeszcze czeka na nas w menu Pirania Sushi. Kolejną propozycją są uramaki. Uramaki to bardzo rozpowszechniona na Zachodzie odmiana sushi – najpopularniejszy jej wariat obmyślili Amerykanie i znamy go jako California Roll. Uramaki („ura” to japońsku „odwrócony”) od „zwykłego” futomaki różnie się tym, że ryż zamiast wewnątrz rolki znajduje się na jej wierzchu; tak przygotowane sushi często obtaczane jest w ziarnach sezamu. Temaki to jedna z największych specjalności sushi masterów z Pirania Sushi. Skrywające się za tą nazwą sushi ma postać niewielkich rożków, przygotowywanych przez odpowiednie zawinięcie arkusza wodorostów nori; temaki chwytamy w dłoń i wcinamy niczym malutką tortillę. Uzupełnieniem oferty bazowej Pirania Sushi są japońskie zupy i dodatki. Bulion rybny z tamago, zupa z pieczonym łososiem czy zupa na bazie pasty sojowej z tofu i wakame to specjały, których smak zdecydowanie zasługuje na odkrycie. Dostawa z Pirania Sushi już wkrótce może zjawić się w progu Waszego domu lub biura.