Zaloguj się

Pizza Hut w Warszawie

Wpisz adres i znajdź restauracje Pizza Hut w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Pizza Hut w Warszawie – doskonały smak już od wielu lat!

Pizza Hut w Warszawie jest częścią jednej z największych sieci pizzerii na świecie. Kilku tysięcy lokali na całym globie i prawie sto w Polsce musi robić wrażenie. Popularność Pizza Hut wciąż rośnie, gdyż wiele ludzi wybrało tą sieć, jako swoje ulubione miejsce do spożywania i zamawiania pizzy. Jednak jej początki nie były usłane tylko pasmem sukcesów to w dość szybkim czasie przekonała do siebie ludzi serwują najlepszą pizzę na świecie. Dołącz do milionów fanów w Polsce i zamów online z Pizza Hut w Warszawie poprzez PizzaPortal.

 

Bracia Carneyowie 1958 roku otworzyli pierwszą Pizza Hut. Pizzeria miała swoją siedzibę w niedużym domku z charakterystycznym spadzistym dachem, od którego wzięła się nazwa restauracji – Hut w języku angielskim oznacza, „chatę” lub „szałas”. Logo, które powstało 1969 roku, również pochodzi od kształtu dachu, chociaż często mylone jest z kapeluszem, co jest błędem. Wybór nazwy był nieprzypadkowy, ponieważ Carneyom zależało również, na krótkim szyldzie gdyż był on drogi a płacone było od litery. Braci otworzyli restaurację Pizza Hut, by spłacić swoje studia. Dzięki świetnej obsłudze i kilku innowacjom jak branie pizzy na wynos oraz możliwość spróbowania przed zamówieniem, zrobiły furorę wśród klientów, którzy polecali ją wszystkim znajomym a także chętnie sami wracali po więcej. Gdy okazało się, ze pizzeria jest opłacalnym biznesem bracia postanowili otworzyć kolejny lokal pod tym samym szyldem. Pierwszy z nich został otworzony w stolicy Kansas, Topece. Po 10 latach otworzyła się pierwsza zagraniczna restauracja Pizza Hut, w Kanadzie. Po 14 latach lokali było już tysiąc a po kolejnych trzech sieć Pizza Hut rozrosła się do dwóch tysięcy. Gdy Pizza Hut miała już ugruntowaną pozycję wśród miłośników pizzy, do menu dodano makarony. Wtedy też pierwsze placówki zaczęły pojawiać się w Wielkiej Brytanii i Japonii, a w 1976 roku w Australii. Cztery lata później Pizza Hut wprowadziła swój sztandarowy produkt, pizzę na grubym, puszystym cieście nazwanym Pan. Dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy Carneyów dzisiaj możemy zamawiać z Pizza Hut w Warszawie nawet nie wychodząc z domu! Wystarczy wejść na PizzaPortal i wybrać swój ulubiony placek a pizzą w ciągu półgodziny znajdzie się na Twoim talerzu. 

Pizza Hut z dostawą nie tylko do domu

Pizza Hut jest pionierem w udostępnieniu zamawianie pizzy online. Już w 1994 roku sieć stworzyła stronę, PizzaNet, która działa do dzisiaj pod tym samym adresem, na której można było wpisać swoje dane, wybraną pizzę by otrzymać swój ulubiony włoski placek w przeciągu 30 minut. Obecnie można zamówić pizzę z restauracji Pizza Hut poprzez stronę PizzaPortal, która obsługuje lokale tej sieci w całym kraju. Pizza Hut w swojej historii ma kilka naprawdę olbrzymich dokonań. Jednym z nich jest dostawa pizzy dalej niż wszyscy jej konkurenci, czyli poza ziemską atmosferę. W 2000 roku Pizza Hut zmieniała swoje logo, którego kampania promocyjna opiewała na kwotę 500 milionów dolarów. Przy takim budżecie wszystko jest możliwe, nawet lot w kosmos. Dlatego też Pizza Hut podpisała umowę z Rosyjską Agencją Kosmiczną by umieścili oni 9 metrowy logotyp na ścianie rakiety, która została wystrzelona z Kazachstanu 12 lipca 2000 roku. Na jej pokładzie znajdowała się pizza przeznaczona dla astronautów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Pizza smakowała tak samo jak ta na ziemi, tylko był mniejsza, aby można ją było odgrzać w kosmicznym piecyku. Za taką dostawę Pizza Hut zapłaciła Rosjanom 1 milion dolarów, który był jedynie ułamkiem budżetu kampanii. Zamawianie pizzy z dostawą z Pizza Hut obecnie jest o wiele prostsze niż kiedyś gdyż jest strona PizzaPortal, która się w tym specjalizuje. 

Włoskie potrawy za kilka kliknięć – menu Pizza Hut

Pizza Hut menu jest bogate w różnego rodzaju potrawy, które zrobią świetny podkład pod pizzę lub wręcz ją zastąpią. Na pierwszy ogień idą przystawki. Rollsy zapiekane w grillowanej tortilli robią furorę wśród klientów. Do wyboru są trzy rodzaje: z szynką, prowansalskie oraz z grillowanym kurczakiem. Poza tym w kategorii przystawek znajdziemy również pieczarki faszerowane, skrzydełka z kurczaka a także zupy. Poza serwowanie głównego dania eksportowego Włoch – pizzy, w swoim menu Pizza Hut może się również poszczycić drugą potrawą, bez, której włosi oraz reszta świata nie wyobraża sobie życia. Mowa oczywiście o makaronie. Tutaj lista dań nie jest długa za to może pochwalić pysznymi klasykami. Jako pierwszy na stół ląduje Bolognese znany i naśladowany w domach wszystkich polaków. Nie tylko spaghetti rozgościło się w karcie dań Pizza Hut. Do wyboru są również potrawy z tagliatelle, farfalle oraz jedyna i niepowtarzalna lasagnia. Dla wszystkich fanów zieleniny, sekcja sałatek będzie spełnieniem marzeń. Bar sałatkowy jest dobrą opcją, gdy zamawiamy posiłek w gronie przyjaciół. W Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do pizzy na średnim cieście jednak Pizza Hut daje nam okazję spróbowania prawdziwie włoskiego placka, na delikatnym i cienkim cieście, które po upieczenie staję się niezwykle chrupiące. W Warszawie Pizza Hut posiada aż 13 lokali, więc niezależnie, w której dzielnicy mieszkasz możesz mieć pewność, ze tuż za rogiem jest jedna z ich restauracji.