Zaloguj się

Zamów z Pizza Pelati Białystok

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Pizza na wynos z Pizza Pelati w Białymstoku

Na pewno wielu z nas oglądało kiedyś migawki telewizyjne z konkursów dotyczących jedzenia pączków organizowanych z okazji „tłustego czwartku”. To tylko jeden z wielu przykładów, gdy w konkurencji jedzenia na czas spożywa się to samo danie. Takich konkursów organizowanych jest wiele. Amerykanie prześcigają się w jedzeniu hamburgerów, inne narody wymyślają jeszcze inne konkurencje, ale wszystkie one sprowadzają się do monotonii żywieniowej. Bo czy inaczej można nazwać pochłoniecie w ciągu 8 minut 103 hamburgerów? Trudno byłoby wskazać organizatora zawodów w jedzeniu pizzy, nie wykluczone jednak, że i takie mają miejsce.  Gdyby jednak zorganizować turniej pomiędzy pizzeriami, w którym zwycięzcą zostaje ten lokal (sieć lokali), który nakarmi pizzą największą liczbę osób, przy założeniu, że każdy uczestnik je inną pizzę, to wśród faworytów znalazłaby się niewątpliwie Pizza Pelati w Białymstoku. Ponad pięćdziesiąt różnych rodzajów pizzy musi robić wrażenie zarówno wśród zamawiających, jak i konkurencji. Biorąc pod uwagę, że w jadłospisie zauważyć można pizze wyróżnione jako nowość, to można przypuszczać, że nie jest to ostatnie słowo białostockiej sieci. 

Zamów z dowozem z Pizza Pelati

Jeśli szukamy pizzy, która najczęściej jest spożywana jako obiad, a czasem na kolacje lub lunch, to liczymy, że zarówno ciasto, jak i wszystkie dodatki będą odpowiadały naszym oczekiwaniom. Dlatego też większość użytkowników Pizzaportal.pl zamawia ten rodzaj pizzy, który dobrze zna i który nie będzie stanowił smakowego zaskoczenia in minus. Zdecydowana większość pizzerii korzysta ze wzorów wypracowanych przez dziesięciolecia przez Włochów. Co prawda lokalne modyfikacje są mile widziane, ale zdobywają one popularność nieco wolnej. Dlatego tez Pizza Pelati podążyła sprawdzonym torem i w swoich lokalach podaje w zdecydowanej większości klasyczne rodzaje pizzy. Podstawą, jak zawsze jest margherita. W capriciosie znajdziemy pieczarki i szynkę, w quarto stagioni pieczarki, paprykę mix, szynkę i kiełbasę żywiecką, w peperoni białą i czerwona cebulę oraz kiełbasę peperoni, a we frutti di mare owoce morza, czarne i zielone oliwki oraz białą i czerwoną cebulę. Mniej znane są odmiany typu brandenburska (szynka brandenburska, parmezan, czosnek, rukola, pomidory koktajlowe), marokańska (jajko, pomidory, mięso mielone pieczone) czy paryska (pomidor suszony, żurawina, kurczak grillowany, brokuły, sos czosnkowy). Z nowości warto spróbować  pizzy Texas (sos chili, mięso mielone pieczone, fasola czerwona, kukurydza, ser gouda, biała cebula i czosnek) czy Country (sos BBQ, kurczak grillowany, kukurydza , ser gouda, cebula czerwona).

Menu Pizzza Pelati, to nie tylko dania włoskie

Przeglądając kartę dań spostrzeżemy także inne dania niż tylko klasycznie włoskie. Warto zamówić  z dostawą z Pizza Pelati którąś z sałatek. Marinara, to mieszanka sałat, tuńczyk, jajko, ser gouda, cebula czerwona, ogórek i sos miodowo musztardowy. Norweska skomponowana jest z łososia wędzonego, ogórka, pomidora, cebuli czerwonej, szczypioru i tzaztiki. W nicejskiej znajdziemy tuńczyka, matjasa korzennego, ogórka, pomidora, cebulę czerwoną, oliwki czarne i sos z tysiąca wysp. Sałatka grecka nie może obejść się bez sera feta, papryki czy czarnych oliwek. Firmowa sałatka Pelati zawiera plastry mozzarelli, świeżego pomidora, ogórka, czarne oliwki, suszone pomidory, świeżą bazylię, sos vinegret. Do każdej z nich podawane jest pieczywo. Można także zamówić którąś z tortilli. Hawajska, to szynka, ananas, kukurydza, kapusta pekińska i sos. Americana, to grillowany kurczak, mięso kebab, biała cebula, kapusta pekińska, sosy BBQ i czosnkowy. Oprócz nich można spróbować swojskiej, kebab, z kurczakiem, hot chili lub wegetariańskiej. Dostępne są też trzy zestawy: gyros, shoarma i parówkowy, a także kanapki, w tym kebab big. Uzupełnieniem menu są napoje.