Zaloguj się

Pizzeria 105 Łódź - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Pizzeria 105 z Łodzi. Pizza z klimatem (i z dowozem)

Czy z epoką PRL-u wiążecie liczne wspomnienia, czy też znacie ten okres jedynie z opowiadań i komedii Stanisława Barei – trochę nostalgiczna, ale przede wszystkim bardzo smaczna kulinarna podróż, do której zaprasza Was w Łodzi Pizzeria 105 Stopiątka, na pewno przypadnie Wam do gustu. Teoretycznie kultowy samochód minionej epoki, Syrena 105, i włoska kuchnia nie mają wiele wspólnego. Okazuje się jednak, że gdy pojawia się ktoś, kto żywi prawdziwą pasję do obu tych rzeczy, to może narodzić się z tego coś naprawdę bardzo ciekawego. Wszystko zaczęło się w malowniczej miejscowości uzdrowiskowej Busko-Zdrój – to tutaj w 1998 roku, jako rodzinne przedsięwzięcie, powstała pierwsza Pizzeria 105 Stopiątka. Koncept spotkał się z ogromnie ciepłym przyjęciem i na otwarcie kolejnych lokali nie trzeba było długo czekać. Obecnie sieć liczy ponad 40 restauracji w wielu miastach Polski, a jakość i smak oferowanych w Pizzerii 105 Stopiąta pizz z dowozem doceniły już tysiące smakoszy tego włoskiego specjału. W Łodzi Pizzeria 105 Stopiątka „zaparkowała” w Centrum, na Radogoszczu i Retkini. Strefa dostawy z Pizzerii 105 Stopiątka jest zatem imponująca niczym ekonomiczne plany Edwarda Gierka.

Menu Pizzerii 105. Pizza dla każdego mieszkańca miast i wsi

Pizzeria 105 przygotowuje pizze na trzech rodzajach ciasta: typowo włoskim, czyli bardzo cienkim, tradycyjnym i puszystym; dodatkowo w większości przypadków można zdecydować, czy ma być to ciasto jasne czy ciemne (z mąki pełnoziarnistej). Nie gorzej przedstawia się wybór rozmiaru: od 32 centymetrów średnicy do aż 60 – co najprawdopodobniej stanowi w Łodzi rekord. Tak się przedstawia specyfikacja techniczna Stopiątki, ale czas powiedzieć trochę o tym, co w menu Pizzerii 105 najważniejsze, czyli o kompozycjach smakowych. Menu Pizzerii 105 Stopiątka podzielone jest na kilka podstawowych segmentów: Pizze ludowe, Pizze robotnicze, Pizze kapitalistyczne i Pizze Luksusowe (plus niewielki, albo bardzo sympatyczny dodatek w postaci pizz sezonowych). Nie trzeba chyba zbyt mocno wytężać wyobraźni, aby w mig zorientować się, jakie kryteria stoją za takim podziałem. Wszystkie pizze z menu Pizzerii 105 Stopiątka noszą nazwy w przyjemny i zabawny sposób nawiązujące do fenomenów PRL-u. I tak: pośród pizz kapitalistycznych znajdziemy np pizzę Balaton czy Borewicz, a pośród pizz luksusowych pizzę Dygnitarz czy Syrenką na kanary. Łącznie do wyboru macie ponad 30 kompozycji. A wszystko bez kolejek, bez kartek, za to z dostawą online i szybkim dowozem do domu lub biura.

Pizze z dowozem z Pizzerii 105. Nie musicie czekać do 13!

Sieć Pizzerii 105 Stopiątka rozwija się bardzo dynamicznie, ale firma ogromnie dba o to, aby każdy lokal działał w sposób możliwe zbliżony do pierwszej Stopiątki z Buzka-Zdroju, czyli jak rodzinna restauracja, w której utrzymuje się wysokie standardy, a do potrzeb gości i użytkowników online podchodzi indywidualnie i życzliwie. Sekret pizz z Pizzerii 105 Stopiątka to dopracowane, sprawdzone receptury i wysoka jakość składników. W pizzach z Pizzerii 105 Stopiątka nie używa się produktów „seropodobnych”, tylko prawdziwej włoskiej mozzarelli. A jeśli na pizzy ma być kurczak lub szynka, to jest kurczak lub szynka, a nie: „coś trochę może jakby zbliżonego”. Pizzeria 105 Stopiątka to naprawdę mocna marka, z jedną z lepszych pizz z dostawą w mieście, i jeśli będę stale utrzymywać ten poziom, nie grozi im, że rozsypią się jak stara, peerelowska łódzka Fala. W dostawie z Pizzerii 105 Stopiątka oprócz pizz otrzymać możecie również wiele innych ciekawych pyszności, jak włoskie makarony, przekąski, kremowe zupy czy sałatki.