Zaloguj się

Pizzeria 105 Warszawa - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Pizzeria 105 z Warszawy. Bo jest w stolicy więcej niż jedna godna uwagi Syrena

Odpowiedni motyw przewodni to dla pizzerii bardzo ważna rzecz, wszak wybierając się do restauracji, a także zamawiając jedzenie do domu, chcemy nie tylko dobrze zjeść, ale także „zanurzyć” się w jakiejś miłej, oryginalnej atmosferze. Strategie bywają różne: jedni starają się nawiązywać do tradycyjnych włoskich pizzerii, inni próbują odtwarzać klimat amerykańskiej kultury serwowania tego dania; są pizzerie muzyczne, gangsterskie, luzackie, turystyczne i wiele innych. Dla Marcina Ciesielskiego, założyciela pierwszej Pizzerii 105 Stopiątka, wybór tematu przewodniego nie był ani przypadkiem, ani sprytnie wykoncypowanym zabiegiem marketingowym. Kiedy przez całe niemal życie ubóstwieniem darzy się jednocześnie kultowy samochód PRL-u, Syrenę 105, i włoską sztukę kulinarną, nie może być inaczej – obie te rzeczy muszą zostać połączone w jedną całość. Historia Pizzerii 105 Stopiątka zaczyna się w Busku-Zdroju ponad 20 lat temu – mieszkańcy i wszyscy odwiedzający to urokliwe uzdrowiskowe miasteczko natychmiast obdarzyli Stopiątke wielką sympatią, doceniając smak serwowanej tutaj pizzy i ciepłą, rodzinną atmosferę. Kolejna Pizzeria 105 Stopiątka powstała w 2007 roku, a obecnie sieć liczy ponad 40 restauracji. Pizza z dowozem z Pizzerii 105 Stopiątka jest jedną z najchętniej wybieranych i najlepiej ocenianych pizz w kraju.

Menu Pizzerii 105. Tutaj nie wiedzą, co to znaczy: „Nie ma i nie będzie”

W Warszawie Pizzeria 105 Stopiątka „garażuje” w aż czterech lokalizacjach, między innymi na Bemowie i Gocławiu. Strefa dostawy z Pizzerii 105 Stopiąta obejmuje zatem niemal całe miasto. Menu Pizzerii 105 Stopiątka zabiera nas w zwariowaną podróż po różnorodnych fenomenach i absurdach PRL-u. Pizze w menu Pizzerii 105 Stopiątka podzielone są na (jakże wiele wyjaśniające) 4 kategorie: Pizze ludowe, Pizze robotnicze, Pizze kapitalistyczne i Pizze luksusowe. Spokojnie, do PRL-u nawiązują jedynie nazwy potraw, cała reszta – czyli kompozycje, jakość składników i staranność wykonania – nie mają z prowizorką tamtej epoki nic wspólnego. Obywatelska, Borewicz, Traktorzystka, Prodiż, Fajrant, Balaton, Cenzura czy Frania – na Wasze zamówienie online czekają pizze z mięsem (od polskich kabanosów po tradycyjną włoską szynkę parmeńską), wegetariańskie, z owocami morza i serowe. A jeśli pośród ponad 30 przygotowanych dla Was propozycji, nie odnajdziecie jednak takiej, która spełnia Wasze oczekiwania, zawsze możecie zamówić sobie Składaka, czyli pizzę z 5 dowolnie przez Was wybranymi składnikami.

Dostawa z Pizzerii 105, gdyby tylko peerelowskie Syreny były tak szybkie…

Pizzeria 105 Stopiątka oferuje pizze na cieście bardzo cienkim, typowo włoskim, cieście tradycyjnym (chyba najczęściej nad Wisłą wybieranym) i cieście puszystym, w amerykańskim stylu. Ciekawą opcją jest możliwość zamówienia pizzy na cieście ciemnym, przygotowanym z pełnoziarnistej mąki. Duże wrażenie robi również to, co Pizzeria 105 Stopiątka ma do zaproponowania w kwestii rozmiarów swoich pysznych wypieków: od 32 centymetrów średnicy, idealnych dla jednej lub dwóch osób, po – imponujące niczym technika użytkowa Kazimierza Deyny – 60 centymetrów, które gwarantują obfitą ucztę nawet dla licznego grona smakoszy. Pan Marcin Ciesielski bardzo troszczy się o to, aby każda pizzeria spod znaku jego ukochanego samochodu dbała o najwyższe standardy jakości i życzliwą, nastawioną na indywidualne potrzeby gości i użytkowników, obsługę. Pamiętajcie, że menu Pizzerii 105 Stopiątka to nie tylko pizze. W Warszawie w dostawie z Pizzerii 105 Stopiątka otrzymać możecie również włoskie pasty (których nazwy i kompozycje smakowe nawiązują do podróży przez różne rejony Włoch), sałatki, startery i zestawy dla najmłodszych.