Zaloguj się

Pizzeria Atmosfera. Zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Pizzeria Atmosfera – nastój się do jedzenia!

Co tu dużo mówić, bez jedzenia byśmy nie istnieli. To poza oddychaniem najważniejsza czynność życiowa. Jemy po to żeby żyć, chociaż są i tacy, którzy twierdzą odwrotnie – żyją żeby jeść! Nie można się im dziwić gdyż większość potraw to po prostu ogromna przyjemność a czasem nawet jedzenie jest wywyższane do rangi rytuału. Jedząc nie tylko zaspokajamy swój głód, ale także uruchamiamy swoje zmysły, poprawiamy samopoczucie a czasem nawet zakochujemy się, jak mówi słynne powiedzenie – przez żołądek do serca. Zamawiając potrawy z Pizzeria Atmosfera pobudzisz wszystkie swoje zmysły i kubki smakowe. Teraz można to zrobić poprzez stronę PizzaPortal.pl lub korzystając z dedykowanej aplikacji na smartfona.

 

Od zawsze jedzenie w życiu człowieka odgrywało ważną rolę. Nie chodzi tylko o jego spożycie, ale także składaniu dań bogom w ofierze, chowanie zmarłych razem z potrawami oraz świętowanie zawsze połączone było z suto zastawianymi stołami. Co się jadło i jada nadal wciąż zależy od gustów, ale częściej od grubości portfela. Kiedyś zamożni jadali to, na co mieli ochotę a Ci biedniejsi to, na co było ich stać, chociaż potrafili się nawet cieszyć z chleba z jakimś dodatkiem. Żyjemy w zabieganych czasach, ale mimo wszystko staramy się znaleźć czas na celebrowanie posiłków w szczególności w gronie Ordziny i przyjaciół. Wiele osób nie tylko jedząc, ale także gotując znajdują szczęście. Wspólny posiłek odrywa nas o szarej codzienności, poprawia relacje z bliskimi oraz daje okazje do nowych kontaktów. Jedzeni ma dla nas znaczenie społeczne, ale i symboliczne. Ci, co spłycają jedzenie jedynie do środka, którym zaspokoją głód wiele tracą. Nie wiedzą oni, że to właśnie wspólne posiłki w dobrej atmosferze zapewniają nam harmonie między duchem a ciałem. Zamów z dostawą z Pizzeria Atmosfera swoje ulubione danie oraz dobry nastrój!

 

Pizzeria Atmosfera – miejsce ma znaczenie.

Jedzenie na szybko, w biegu lub na siedząc na murku przy budce, w, której kupiliśmy nasz posiłek czasami się sprawdza podczas zajętego dnia, chociaż po pierwsze jest niezdrowe a po drugie nie ma nic wspólnego z dobrą atmosferą i nastrojem. Spokój i wygodne miejsce sprzyjają odpowiedniemu nastrojowi. Wtedy wszystko smakuje lepiej. Dobra atmosfera wpływa nie tylko, na jakość posiłku, ale również na nasz stan ducha oraz apetyt. Jest kilka elementów posiłku w dobrej atmosferze, o które musimy zadbać by się najeść oraz zaspokoić pozostałe nasze zmysły. Jednym z nich jest stół oraz funkcje, jakie spełnia. Przy stole siedzi się wygodnie, nikt nas nie goni. Zazwyczaj właśnie przy stole odbywają się spotkania z rodziną i znajomymi. Omawiamy przy nim problemy, żartujemy, opowiadamy historie. Stół zastąpił ognisko, przy którym było prowadzone życie społeczne. Jeżeli jeszcze przy naszym stole pojawiają się wykwintne potrawy to zwykły wieczór może przeistoczyć się w odświętne wydarzenie. Stół to miejsce centralne każdego domu, gdzie posiłek może być należycie wyeksponowany, gdzie najpierw kosztujemy go oczami a dopiero potem pozostałymi zmysłami. Zamów z Pizzeria Atmosfera swoje ulubione danie i skonsumuj je przy własnym stole w dobrej atmosferze.

Pizzeria Atmosfera – naciesz oczy kolorem!

 

Jakiego koloru jest jedzenie, które jemy ma ogromne znaczenie dla naszego nastroju. Kolor jest jednym z czynników decydujących o tym czy dana potrawa wyda nam się atrakcyjna i pobudzi nasze zmysły czy nie. Przeprowadzono badania, które udowodniły, że kolorowe i ciekawie skomponowane potrawy cieszą nasze oko a tym samym wpływają pozytywnie na nasz apetyt oraz nastrój. Oto kilka kolorów oraz ich wpływ na nasze zmysły:
 
·         czerwony – potrawy w tym kolorze jak np.: pomidory, papryka, wzmagają apetyt, a także mają moc uzdrawiającą.
 
·         żółty – pomaga logicznie myśleć, neutralizuje również napięcie i stres. Potrawy w żółtym kolorze poprawiają trawienie, a także uwalniają organizm z toksyn.

·         pomarańczowy - wpływa pozytywnie na nasz nastrój, rozwesela i dodaje siły. Poprawia także sprawność układu trawiennego. Dodatkowo potrawy w tym kolorze kojarzą się nam z egzotyką, słońcem i z przyjemnościami, a więc nastrajają optymistycznie.
 
·         zielony – to kolor harmonii. Kojarzy się z przyrodą, z budzącym się życiem i nową energią. Potrawy w tym kolorze dodają nam sił witalnych. Zielone warzywa wzmacniają wzrok oraz chronią przed nowotworami.
 
·         fioletowy – wpływa dobrze na nasz nastrój i na wyciszenie targających nami emocji. Jednak zbyt duże nasycenie tego koloru może nas przygnębić. Jedzenie w tym kolorze, poza tym, że jest bardzo zdrowe, oddziałuje na nas pozytywnie i kieruje nasze myśli na właściwe tory.
 
W menu Pizzeria Atmosfera znajdziecie potrawy zawierające wszystkie te kolory. Można je już teraz zamówić poprzez stronę PizzaPortal.pl.