Zaloguj się

Pizzeria Capri New Kraków

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Pizzeria Capri New w Krakowie – Włochy „pełną gębą”

Każdy zapytany o to, z czym kojarzy mu się kuchnia włoska z automatu odpowie pizza albo spaghetti. Lecz kraj w kształcie kozaka na południu Europy ma znacznie więcej do zaoferowania niż się może wydawać. To również bogaty wybór serów, odmian pomidorów oraz aromatycznych ziół. Pizzeria Capri New w Krakowie korzysta ze wszystkich kulinarnych bogactw słonecznej Italii by każde ich danie smakowało jakbyśmy byli we Włoszech. Teraz można zamawiać z Pizzeria Capri New w Krakowie za pośrednictwem strony PizzaPortal.pl lub korzystając z dedykowanej aplikacji na smartfona.

 

 

Włochy dzielą się na dwadzieścia regionów a każdy z nich różni się od siebie kulinarnymi tradycjami oraz regionalnymi potrawami, z których jest dumny. Na przykład w Kampanii, region na południu Italii, jest wytwarzany najlepszy ser, mozzarella, którego smaku nie da się potem zapomnieć. W Lombardii zaś, na północy, wielkim powarzeniem cieszy się ser Gorgonzola, którego nazwa pochodzi od małej miejscowości położonej niedaleko Mediolanu. Pomimo kulinarnych różnic Włochy mają w tej kwestii również kilka cech wspólnych. Na pewno jedną z nich jest zamiłowanie do warzyw. Znana nam bardzo dobrze w Polsce „włoszczyzna” trafiła do nas w XVI wieku za sprawą Bony Sfory, żony króla Zygmunta Starego. Dla mieszkańców Włoch jednak trzy inne warzywa święcą triumfy niezależnie gdzie się, w jakiej części kraju się znajdziemy. Są to: pomidory, cebula i czosnek. Bez nich nie powstałyby pyszne włoskie sosy jak na przykład pomidorowy do uwielbianego przez polaków spaghetti, nie było by też podkładu do pizzy. Również wiele włoskich zup opartych jest głównie na pomidorach jak na przykład minestrone. Rozmawiając o kuchni Włoch nie można oczywiście zapomnieć o przyprawach. Oregano i bazylia to dwie sztandarowe przyprawy, które można spotkać prawie w każdym włoskim daniu. Jest jeszcze coś, z czego włosi są bardzo dumni, jest tym - oliwa, która w szczególności na południu Włoch jest tematem nieskończonych rozmów i pochwał. Prawie wszystkie powyższe produkty można znaleźć na pizzach w restauracji Pizzeria Capri New w Krakowie. 

Pizzeria Capri New w Krakowie – jedz pizzę i żyj zdrowo!

Pizza pod względem kalorycznym wypada całkiem nieźle na tle innych fast foodów. Jeden spory kawałek pizzy ma 365 kalorii gdzie jeden hamburger ma tych kalorii aż 420. Kebab ma tych kalorii już 878 a słynny „chińczyk” w jednym daniu zmieści 550 kalorii, co też jest dużym wynikiem. Nie tylko jest ona najmniej kaloryczna to jeszcze niesie za sobą pewne zdrowotne benefity. Włoscy naukowcy, no, bo kto inny, jeżeli chodzi o pizzę, odkryli, że ma ona dobry wpływ na stan naszego zdrowia. Wyniki testów pokazały, że jedzenie pizzy, tej prawdziwej włoskiej oczywiście, przynajmniej dwa razy w tygodniu prowadzi do obniżenia ryzyka zachorowania na wiele chorób nowotworowych. Tradycyjna włoska pizza zawiera w sobie wiele składników odżywczych oraz mikroelementów.  W pomidorowym sosie znajdziemy witaminę A, B i C a także potas, chrom, oraz błonnik. Świeże produkty używane do pizzy dostarczają wiele wartościowych substancji a także więcej przyjemności z samego jedzenia. Żeby zamówić pizzę z Pizzeria Capri New w Krakowie wystarczy wejść na PizzaPortal.pl by po krótkim czasie gotowa, świeża i pyszna pizza trafiła na Twój talerz. 

Pizzeria Capri New w Krakowie – nie tylko pizza

Na samym początku menu Pizzeria Capri New w Krakowie informuje nas o wyborze sosów – czosnkowy albo ketchup, a także ciasta, które może być albo cienkie albo grube. Wszyscy wielbiciele pizzy będą usatysfakcjonowani przeglądając ilość pozycji do wyboru. Są tutaj klasyki jak Margherita, Salami, Capri oraz Hawajska, ale znajdą się też bardziej wyszukane kombinacje dodatków jak np. Brasil z serem, kukurydzą, serem camembert, świeżym ogórkiem, oregano oraz szpinakiem i to wszystko na cienkim placku. Ci z Was, co lubią ostrzejsze smaki do gustu przypadnie pozycja Diabelska z sosem Tabasco, boczkiem, cebulą, szynką, papryką, pieczarkami i salami. Gdyby żadna z powyższych pizzy nie była Waszą bajką to zawsze jest opcja kompozycji własnej gdzie sześć wybranych przez Was składników stworzy pizzę idealną. Jak sam tytuł nagłówka mówi, w Pizzeria Capri New w Krakowie serwowane są nie tylko pizze. Drugi sztandarowym daniem są burgery. Siedem pozycji w tej kategorii, pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie, gdyż każda z nich zawiera inny zestaw dodatków a co za tym idzie ma inny smak. Wejdź na PizzaPortal.pl i zamów z Pizzeria Capri New w Krakowie już teraz!