Zaloguj się

Zamów z Pizzeria Da Vinci Bydgoszcz

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Zamów z dowozem z Pizzerii Da Vinci w Bydgoszczy

Pizza, to ulubiona potrawa mieszkańców Bydgoszczy. Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców i liczbę pizzerii i lokali oferujących to danie, to średnia mieszkańców przypadających na jeden  lokal prawdopodobnie byłaby zdecydowanie niższa od średniej krajowej. Świadczy to o sporych możliwościach wyboru lokalu oraz wysokim nasyceniu usługami gastronomicznymi tego miasta. To trend ogólnoświatowy, więc nie powinien dziwić. Co prawda Polska nadrabia zaległości spowodowane pięćdziesięcioma latami systemu dalekiego od wolnego rynku, ale czynimy to bardzo szybko i skutecznie. W epoce, w której najważniejszym czynnikiem jest czas coraz mniej osób może pozwolić sobie na delektowanie się przyjemnością komponowania własnych potraw i smakowania ich w gronie bliskich. Zdecydowana większość z nas, w natłoku obowiązków zawodowych i rodzinnych, od czasu do czasu korzysta z oferty gastronomicznej przeznaczonej dla osób nie gotujących w domu. Im młodsze jest pokolenie poddawane badaniu, tym częściej padają deklaracje o korzystaniu z usługi dowozu jedzenia. Właśnie tę sytuację wykorzystują restauratorzy, którzy poszerzając zakres swych usług oferują przygotowanie i dostarczenie posiłku pod wskazany adres. 

Bogate menu Pizzerii Da Vinci

Rodzi się podstawowe pytanie dlaczego akurat pizza jest tak często zamawiana na wynos. Odpowiedzi są najróżniejsze. Najprostsze z nich są banalne. Padają odpowiedzi, bo jest dobra, bo jest pyszna. Mówi to niewiele, choć bardzo wielu z nas udzieliłoby bardzo podobnej odpowiedzi. Niektórzy lubią ciągnący się ser, inni uwielbiają chrupiące ciasto. Dla kolejnej grupy istotne jest to, że można w niej użyć całą masę dodatków, które można łączyć w fantazyjnych kombinacjach, a przez to otrzymywać niepowtarzalne smaki. Jeśli coś cieszy się olbrzymią popularnością przyczyn tego próbują dociec naukowcy. Badacze z uniwersytetu stanowego w Oregonie próbują przyczyn dopatrywać się w szóstym smaku. Każdy z nas zapewne słyszał chociaż o daniach chińskich w pięciu smakach. Szóstym, nienazwanym smakiem miałby być ten, który występuje w węglowodanach. Od dawna bowiem zauważono, że potrawy bogate w węglowodany mają znaczący udział w kuchnia różnych regionów świata. Nie przesądzając jednoznacznie czy naukowcy mają rację przyznać musimy, że pizza, jako potrawa zawiera ich sporą ilość. Również ta oferowana w Pizzerii da Vinci.

Pizza na wynos z Pizzerii da Vinci

W karcie dań znajdziemy tradycyjną margheritę, funghi czy prosciutto. Jeśli jesteśmy miłośnikami ananasa i szynki lub też marzymy o spędzeniu wakacji pod palmami na Pacyfiku, to zamówmy hawajską. Pod nazwą Italia kryje się pizza z oliwą czosnkową, sosem pomidorowym, pieczarkami, serem, szynką i porem. Sweet Capri, to sos pomidorowy, pieczarki, ananas, szynka, oregano i ser. Jeżeli chcemy, aby w składzie potrawy znalazł się kurczak sięgnijmy po Chicken Pizza. Krewetki znajdziemy we Frutti di mare. Jeśli ze smaków lubimy bardziej te ostre, to polecamy sięgnąć po wersje Strong, na którą składa się sos tabasco, sos pomidorowy, papryka pepperoni, salami pepperoni, oregano, ser, cebula i boczek. Możemy skusić się też na Veronę, grecką, bolonese, toscanię czy carbonara. Istniej też możliwość skomponowania własnej wersji, w której do sosu, sera i oregano dodamy cztery wybrane przez siebie składniki. Jadłospis zawiera też zapiekanki carbonara, bolonese  i serowo-brokułową, a także sałatki (podawane z pieczywem lub grzankami ziołowymi) z kurczakiem, z tuńczykiem,  z szynką i z rukolą. Możemy także wzbogacić zamówienie o napoje i soki.