Zaloguj się

Pizzeria Omaggio. Zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Pizzeria Omaggio – mity włoskiej kuchni

Włoska kuchnia jest jedną z najpopularniejszych na świecie. Do jakiego kraju by nie pojechać serwowane są tam takie dania jak pizza, czy też spaghetti, które są sygnowane, jako oryginalne włoskie. Jednak czasem świadomie a czasem mnie dochodzi do przekłamania w przepisach, aby bardziej przypasować lokalnym gustom. Nie są to tylko zmiany składników w potrawach, ale także w całej włoskiej kulturze jedzenia. Oto najczęstsze mity kuchni włoskiej, które poza granicami Italii są uważana za prawdziwe. W Pizzeria Omaggio trzymają się jedynie faktów, dlatego ich dania są tak wyśmienite. Możesz je zamówić z Pizzeria Omaggio z dostawą poprzez stronę PizzaPortal.pl.

Jednym z głównych mitów na temat włoskich posiłków, który szczególnie irytuje Włochów, jest picie kawy cappuccino do głównego dania. W innych krajach propagowane jest picie kawy cappuccino, obficie posypanego kakao, serwowanego do makaronu lub pizzy. Bo przecież każdy Włoch tak robi, że pije cappuccino przed, do i po posiłku. Nic bardziej mylnego! Żaden Włoch nigdy nie wypije kawy cappuccino do obiadu, ani innego posiłku podczas dnia. Włosi piją ten napój jedynie w godzinach porannych na czczo lub do małego rogalika. Kolejnym rozpowszechnianym kłamstwem dotyczącym włoskiej kuchni jest serwowanie pasty razem z sałatką. Uważa się, że włosi w ten sposób chcą zbilansować ciężki makaron. Jest wręcz przeciwnie. Włosi zachowują szczupłą sylwetkę jedząc makaron, jako pierwszy z małą ilością sosu, a dopiero do drugiego dania jedzą mięso z sałatką. Serwowanie sałatki z makaronem to błąd. Włosi uwielbiają risotto, lecz podróżując nie mogą się nim cieszyć w pełni, gdyż zagranicą jest ono serwowane, jako przystawka, która nie jest w dodatku najczęściej jest to risotto z grzybami, które wcale we Włoszech nie jest aż tak popularne. Popularność zagranicznych wersji włoskich potraw potrafi przebić nawet oryginały. Tak stało się z makaronem Carbonara, którego to wersja amerykańska z grillowanym kurczakiem, śmietaną i groszkiem jest najbardziej popularna i ostatecznie uważana za tradycyjne włoskie danie, czym oczywiście nie jest. W menu Pizzeria Omaggio są serwowane potrawy tylko oryginalnych włoskich receptur.

Pizzeria Omaggio – potrawy (nie) do podrobienia.

 

Kolejne danie cieszące się sławą za granicą a we Włoszech nieistniejące to Chicken parmigiana. Składa się ono z niedoprawionego makaronu, polanego pomidorowym sosem z dodatkiem smażonego kotleta z piersi kurczaka. Na końcu wszystko posypuje się tartym serem, w dodatku bardzo rzadko jest to parmezan. Żaden Włoch nie zjadłby tej potrawy nie mówiąc już o jej gotowaniu. Potrawę Fettuccine Alfredo wymyślił Włoch – Alfredo di Leilo, ale nie oznacza to, iż jest to danie włoskie serwowane w Italii. Jeżeli już znajdziemy je w ofercie jakiejś włoskiej restauracji, a nie jest to łatwe, to będzie ono się składać z makaronu i masła oraz parmezanu. Za granicą można znaleźć różne jego wariacje, ale za każdym razem sygnowane jest, jako klasyczne danie włoskie. Nic bardziej mylnego! Z Pizzeria Omaggio zamawiaj z dostawą do domu bez obaw, że otrzymasz jakąś „podróbkę”!

 

Pizzeria Omaggio – nazwa nie kłamie!

Pizza pepperoni to chyba największa zagadka kuchni włoskiej w wersji zagranicznej oczywiście. We Włoszech zamawiając ją otrzymamy placek z papryką, gdyż pepperoni to odmiana papryki. Wszędzie indziej jest pizza z salami. Turyści często skarżą się, że zostali oszukani, bo chcieli pizzę z mięsem a otrzymali wegetariańską. Nazwa się zgadza a pizza nie, więc pewnie wina leży po stronie restauratora, co jest oczywiście nieprawdą. Przejdźmy teraz do makaronu, który za granicą jest źle gotowany a w zasadzie rozgotowany lub niedogotowany. Powodem tego jest zbyt mała ilość wody w stosunku do ilości makaronu. Jeszcze większym błędem jest gotowanie makaronu na zapas, który nie będzie już smakował tak samo. I jako ostatnie już – włosi nie jedzą pizzy z ananasem czy też z mięsem mielonym, koniec kropka. Łatwo zgubić rachubę, które danie jest włoskie, a które je tylko udaje. Na szczęście jest Pizzeria Omaggio, które wyjaśni wszystkie wasze wątpliwości. Zamów z Pizzeria Omaggio poprzez stronę PizzaPortal.pl.