Zaloguj się

Pizzeria Pepperoni. Zamów z dostawą!

Wpisz adres i znajdź Pizzerię Pepperoni w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Pizzeria Pepperoni – pizza częścią zdrowej diety!

Włosi jedząc swoje lokalne potrawy nie uważają, że są na diecie odchudzającej jest to po prostu ich stylem życia. Dzięki temu prawie wszyscy mają szczupłe sylwetki oraz są prawdziwymi okazami zdrowia. Aby przestawić się na taki tryb odżywiania należy wpierw sprawdzić, co jeść a czego nie jeść a także poznać kilka sztuczek by taka dieta szybko nam się nie znudziła. Ważne jest by ograniczyć spożycie mięsa oraz innych białek zwierzęcych i jednocześnie zwiększyć ilość zjadanych produktów pochodzenia roślinnego jak owoce, warzywa i nasiona zbóż. Można przygotowywać swoje posiłki w domu, ale to wymaga czasu oraz pracy, lepiej zamawiać swoje posiłki od specjalistów, czyli z Pizzeria Pepperoni, za pośrednictwem strony PizzaPortal.pl.

 

Nie tylko włosi korzystają z dobrodziejstw diety śródziemnomorskiej. Hiszpanie oraz Francuzi również zajadają się jej przysmakami. Taka dieta jest zdrowa i sycąca dla mieszkańców tych krajów również ze względu na klimat. Prawie cały ciepły rok z dużą ilością wilgoci sprzyja lekkim posiłkom. Dieta śródziemnomorska bazuje na dużych ilościach warzyw i owoców, pełnoziarnistym pieczywie, kaszach i makaronach. Ważne miejsce zajmują w niej ryby i owoce morza. Stosunkowo niewiele je się mięsa, zwłaszcza czerwonego jak wołowina czy baranina. Wydawać by się mogło, że dieta śródziemnomorska, ze względu na dużą zawartość węglowodanów (np. makaronu), nie pozwala schudnąć. Nie jest to jednak prawda. Makaron z warzywami, a nawet chudą rybą czy drobiem nie tuczy. Tuczące są tak naprawdę tłuste sosy, którymi polewa się makaron. Włoska kuchnia to jednak nie tylko makarony, chociaż trzeba przyznać, że wyroby mączne odgrywają w niej dużą rolę. Włochy położone są nad Morzem Śródziemnym, co daje, że mają doskonały dostęp do owoców morza. Ciepły klimat wpływa korzystnie na uprawę gajów oliwnych, co przekłada się na doskonały smak oliwy używanej obficie w ich kuchni.  Wracając do owoców morza to są one tak popularne, ponieważ są one jednym z głównych składników diety śródziemnomorskiej, która uznawana jest za najzdrowszą na świecie. Zamów swój posiłek z Pizzeria Pepperoni, poprzez stronę PizzaPortal.pl już teraz!

Pizzeria Pepperoni – pizza, na zdrowie!

Włoscy naukowcy, no, bo kto inny, jeżeli chodzi o pizzę, odkryli, że ma ona dobry wpływ na stan naszego zdrowia. Wyniki testów pokazały, że jedzenie pizzy, tej prawdziwej włoskiej oczywiście, przynajmniej dwa razy w tygodniu prowadzi do obniżenia ryzyka zachorowania na wiele chorób nowotworowych. Tradycyjna włoska pizza zawiera w sobie wiele składników odżywczych oraz mikroelementów. Jeżeli dobrze przemyślimy nasze zamówienie pizza będzie smaczna a także o niskiej zawartości kalorii. Wiele pizzerii oferuje ciasto zrobione z innej mąki niż pszenna. Wystarczy wybrać np. mąkę razową żeby zredukować ilość kalorii przynajmniej o połowę a na dodatek dostarczyć sobie składników mineralnych, witamin oraz błonnika dla lepszego trawienia. Idąc dalej tym tropem zamieńmy zwykły ser na mozzarellę, która jest mniej kaloryczna niż jej żółty kuzyn. Podobnie jest z sosami, z których powinno się zrezygnować w ogóle. Jednak pizza bez sosu to już nie jest to samo, więc gdy już nie możemy się bez niego obejść wybierzmy taki na bazie pomidorów lub jogurtu. Jak widać wystarczy kilka zmian przy zamawianiu by pizza przestała być tuczącym daniem. W Pizzeria Pepperoni wszystkie pizze są nie tylko przepyszne, ale również dobre dla naszego zdrowia.

Pizzeria Pepperoni – z morza na pizzy

Włochy prawie w całości są otoczone morzem, więc naturalnym jest, ze dużą rolę w ich diecie odgrywają ryby oraz owoce morza. Te pierwsze zawierają w sobie nienasycone kwasy tłuszczowe a dzięki morskim przysmakom zyskujemy błonnik, sole mineralne oraz sporą dawkę witamin. Również do tej diety zaliczają się rośliny strączkowe, ryż i makaron, których nie należy jednak jeść za często gdyż są dość kaloryczne, ale są dobrym źródłem białka oraz soli mineralnych. Jeżeli nie możemy wytrzymać bez pieczywa to pamiętajmy, że przy takiej diecie jedynie ciemne wchodzi w rachubę. W ramach przekąsek między posiłkami wskazane są orzechy oraz suszone owoce, które mają dużo witamin i minerałów. Podczas tej diety należy unikać lub jeść bardzo rzadko czerwone mięso, ale także białe a tłuste nie jest wskazane. Włosi słyną z pysznych wędlin niestety większość z nich jest dość tłusta, więc włączajmy jej do diety tylko na specjalne okazje. Zamów swój następny posiłek w wersji śródziemnomorskiej z Pizzeria Pepperoni poprzez stronę PizzaPortal.pl.