Zaloguj się

Pizzeria Simon. Zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Pizzeria Simon – wiesz, za co płacisz!

Idąc do lokalu lub zamawiając pizzę przez Internet od razu widzimy ile ona kosztuje. Jednak, co dokładnie wlicza się w jej koszt? Oczywiście składniki, ale także robocizna pizzaiolo opłaty za prąd oraz kilka innych, o których się nie myśli podczas jedzenie tego pysznego włoskiego przysmaku. Warto wiedzieć, co składa się na koszt pizzy by potem nie mówić, iż jest za droga. Pizzeria Simon serwuje pizze w bardzo przystępnych cenach, na które również składa się wiele aspektów. Zamów z Pizzeria Simon z dostawą do domu poprzez stronę PizzaPortal.pl.

Każda pizza jest inna, bo składa się z innych składników, których ceny są różne. Dobrym przykładem do wskazania, na co wydajemy nasze pieniądze zamawiając pizzę są dwa najpopularniejsze placki: Margherita i Neapolitańska. Używając do ich stworzenia oryginalnych składników ich dzieli się następująco. Zacznijmy od mąki, bez, której żadna pizza by nie powstała. Jej koszt na jeden placek to ok. 0,9zł. Z samej mąki ciasta nie będzie, wiec do tego trzeba jeszcze doliczyć drożdże piwne, specjalną wodą nasyconą minerałami oraz sól morską. W sumie ciasto to ok. 1zł. Niby nie dużo w porównaniu z ceną pizzy, ale to dopiero początek wydatków. Na ciasto zazwyczaj ląduje sos pomidorowy, który trzeba zrobić z prawdziwych włoskich pomidorów. Puszka pomidorów z Apulii kosztuje ok. 11zł a tych z San Marzano już 26zł. Na jedną pizzę wychodzi to około 0,43zł. Po sosie kolej na ser. Najlepsza jest mozzarella, która kosztuje 55zł za kilogram, co na jeden placek daje 3,85zł. Drugi ser do posypania np. Grana Padano, oliwa do polania, świeża bazylia to kolejne 1,5zł. Same składniki na pizzę neapolitańską kosztują ok. 7,38zł. Zobaczmy jak to wygląda w przypadku Margherity. Mąka, oliwa z oliwek, dobrej, jakości sos oraz ser razem wychodzi ok. 6,5zł. Zamów z menu Pizzeria Simon swoją ulubioną pozycje i ciesz się pysznym smakiem za dogodną cenę.

Pizzeria Simon – składniki to nie wszystko!

Wszystkie produkty leża na stole kuchennym w pizzerii, i co dalej? Przecież pizza sama się nie zrobi. I w tej chwili dołączają kolejne koszty za robociznę pizzaiolo, prąd, opłatę za lokal itd. Zacznijmy od pracy pizzaiolo, który też musiał nauczyć się sztuki przygotowania pizzy, więc ceni odpowiednio swój czas. Przyjmijmy, że zarabia on 20zł na godzinę. Jeżeli pizzaiolo jest sprawny to jego praca na jedną pizzę wynosi 1zł. Jednak jego praca nie kończy się tylko na przyszykowaniu pizzy, musi on przyjść przynajmniej dwie godziny wcześniej by wyczyścić piec, rozpalić go, przygotować drewno. To kolejne 2zł do naszej pizzy. We współczesnych pizzeriach dużą rolę odgrywają urządzenia elektryczne jak mieszalnik, czy też komora do wyrastania ciasta a gdzieniegdzie jeszcze piec.  W sumie z tymi kosztami nasza pizza osiąga sumę ok. 10,38zł. Trzeba jeszcze pomyśleć o kosztach stałych jak ZUS, czynsz za lokal, księgowość itp. W przypadku pizzy neapolitańskiej jest to już kwota rzędu 15,38zł. Zamów z Pizzeria Simon z dostawą i nie martw się kosztem, gdyż dzięki licznym promocjom na PizzaPortal.pl, będzie on niewielki.

Pizzeria Simon – gdzie pizza jest najtańsza?

Wiemy już, za co płacimy zamawiając pizzę, jednak jej koszt zmienia się również w zależności od miejscowości. Koszt jednej z najprostszych a zarazem najpopularniejszych pizzy, Capriciosy, w której są ser, szynka i pieczarki, waha się w przedziale kilkunastu złotych. Najdrożej za Capriciosę zapłacimy w Konstancinie Jeziornej, bo aż 36 zł. Najtaniej ten placek kosztuje w Kartuzach – 12,5zł. Zaskoczeniem jest jego cena w Zakopanem, miasta nastawionego na turystów, która wynosi jedynie 13zł. Patrząc na średnią cenę Capriciosy w Polsce będziemy musieli za nią zapłacić ok. 22zł. Nieprawdą jest, że w największych miastach pizza jest najdroższa, plasuje się w środku stawki, gdzie niższa cena rekompensowana jest przez ilość zamówień. Najdrożej średnio za pizze musimy zapłacić w Warszawie – 27zł zaś najtaniej jest w Toruniu – 19,26zł. Na szczęście Pizzeria Simon to sieć, więc niezależnie od miasta zawsze za nasz ulubiony placek zapłacimy tyle samo. Najlepiej jest zamówić z Pizzeria Simon z dostawą do domu poprzez stronę PizzaPortal.pl.