Zaloguj się

Zamów z Pizzeria Soprano Bydgoszcz

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Zamów z dowozem z Pizzerii Soprano w Bydgoszczy

Najbardziej znanym filmem, którego akcja rozgrywa się w środowisku mafijnym jest „Ojciec chrzestny”. Jego trzy części należą do najchętniej oglądanych filmów od ponad czterdziestu lat. Jeśli mielibyśmy wskazać z kolei na serial o tej samej tematyce, to automatycznie nasuwa się skojarzenie z   „Rodziną Soprano”. Kolejne sezony przygód Tony’ego Soprano rozpalały emocje widzów. Co prawda można wskazać też inne produkcje o podobnej tematyce, ale chyba nawet „Gomorra” nie zdobyła tak licznej widowni. Nie dziwi zatem, że sięgnięto po tytułowe nazwisko z serialu w momencie tworzenia kolejnej pizzerii w Bydgoszczy. Bohaterowie serii, a przynajmniej ich część, budzą sympatię, a przede wszystkim kojarzą się ze słoneczna Italią, choć akcja rozgrywa się w Stamach Zjednoczonych. Odwołanie do serialu jest tym bardziej uzasadnione, że wiele decyzji, które podejmuje mafijna rodzina zapada przy posiłku. Te ostatnie, to nie tylko pizza, ale również w menu Pizzerii Soprano nie brakuje innych dań. Spróbujcie się przekonać sami, które „Soprano” smakuje lepiej, to w telewizji czy to na talerzu.

Włoskie menu Pizzerii Soprano

Jeśli ktoś w nazwie lokalu odwołuje się wprost do włoskich korzeni, to trudno spodziewać się, aby próbował przemycić w jadłospisie dania innej kuchni niż włoska. Tym bardziej, że pizza, to nie jedyna znana włoska potrawa. Z Półwyspu Apenińskiego pochodzą słynne pasty, a szeroki wybór sałatek opartych na składnikach znad Morza Śródziemnego znany jest nie tylko w Europie. Ciekawostką jest to, że sos Carbonara, używany do przygotowania spaghetti o tej właśnie nazwie, jest autorstwa alianckich żołnierzy, którzy w czasie II wojny światowej skomponowali sos oparty o to, co znajdowało się w otrzymywanych racjach żywnościowych. Wykorzystuje się do tego boczek, parmezan i sos śmietanowy otrzymywany z żółtek, soli, pieprzu i sera owczego. Uznaje się, że pochodzi on z okolic Rzymu. Dla odmiany sos Bolognese pochodzi z Bolonii. Aby go przygotować należy drobno pokroić różne rodzaje mięsa, warzyw i dodać oliwę i pomidory. W polskiej odmianie podawany jest najczęściej z makaronem spaghetti, choć we Włoszech używa się do tego celu przede wszystkim tagliatelle. Ostatni rodzaj spaghetti oferowany przez Pizzerię Soprano jest to wersja słodko-pikantna z kurczakiem. Spośród sałatek polecić można grecką, Caprese i słodko-pikantną z kurczakiem.

Skuteczna dostawa z Pizzerii Soprano

Jeśli zamawiamy jakakolwiek potrawę z restauracji świadczącej usługę dowozu potraw pod wskazany adres, to liczymy, że otrzymamy ją w określonym z góry czasie, ciepłą i zgodną z zamówieniem. Takie podejście przyświeca osobom odpowiedzialnym za realizacje zleceń w Pizzerii Soprano. Niezależnie od tego czy chcemy zjeść hawajską, prosciutto czy Vesuvio oczekujemy, że nie straci ona przez czas dowozu nic z walorów smakowych. Oprócz wcześniej wymienionych pizz tradycyjnych wspomnieć można tez Toscanę, Mama Mia, pepperoni czy Gogfather (sos, ser, szynka, sos czosnkowy, pomidor koktajlowy, płatki parmezanu, rukola i pieczarki). Dostępna jest tez pizza w kształcie pieroga, czyli calzone. Część potraw oferowanych jest z mięsem. Należą do nich wiejska, calabrese, Mexicana, diavolo czy topowa Soprano, na która składają się sos, ser ,szynka, cebula, boczek wędzony, sos czosnkowy, pieczarki i pieprz. Groźnie brzmią też camorra, cosa nostra i Capone. W oparciu o mięso z kurczaka przygotowano pizze Chicken, Chicken Supreme, Amore, farmerską, dolce vita i inferno. Kilka propozycji odnajdą też zwolennicy wersji wegetariańskiej oraz z owocami morza. Trzy wersje przeznaczono dla dzieci, a osoby, które nie będą mogły odnaleźć ulubionej pizzy mogą ją skomponować same. Nie brak też w ofercie różnych napojów i soków.