Mobile
Tablet
Desktop
Narrow Desktop

Pizzeria Stopiątka Łódź - zamów z dostawą do domu

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Podaj adres dostawy
Wybierz restaurację
Zamów jedzenie

Niezawodna oznaka sukcesu - 105 w Łodzi

Jeżeli jakiś pomysł się sprawdza, to istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że znajdzie on naśladowców. Reguła ta działa niezależnie od branży. Czy będzie to dotyczyło nowych rozwiązań w motoryzacji, telekomunikacji czy sztuce, to wzorowanie się na działających rozwiązaniach ogranicza ryzyko biznesowej porażki.  Oczywiście osoby, będące autorami pomysłu starają się wykorzystać do maksimum zaistniałą sytuację, co powinno przekładać się na sukces finansowy. Ich naśladowcy także liczą na zarobek. Ale wygrani są także adresaci tych rozwiązań. Jeżdżą lepszymi samochodami, mieszkają w nowocześniejszych domach czy budzą podziw (a czasem zazdrość) będąc posiadaczem najnowszego modelu smartfona.

Tego smartfona, dzięki któremu mogą bez problemu zamówić jedzenie w pizzerii stopiątka w Łodzi. W tym przypadku osoby, które stworzyły markę pizzeria 105 trafiły w dziesiątkę. Sieć tych lokali rozsiana jest po całej Polsce, ale Łódź stanowi tu chlubny wyjątek. W mieście tym działają cztery lokale pod znaną powszechnie nazwą. Usytuowane są w taki sposób, że obejmują możliwością dostawy zdecydowaną większość miasta. Nie jest wykluczone, że skala sukcesu w tym mieście będzie jeszcze większa, bo chętnych do otwarcia lokalu pod tym szyldem na pewno nie będzie brakowało.

Jaka pizza w robotniczej Łodzi?

Łódź przez wiele lat uchodziła za miasto robotnicze. Dynamiczny rozwój w drugiej połowie XIX wieku zdeterminował na półtora stulecia opinie o tej metropolii. Olbrzymia ilość zakładów przemysłowych powodowała, że klasa robotnicza była tu niezwykle licznie reprezentowana. Dlatego też nikogo nie zdziwi, że jedna z grup pizzy oferowanej w pizzerii  w Łodzi nosi nazwę „robotnicza”. Żeby jednak przedstawiciele innych grup społecznych nie czuli się zawiedzeni, to lokale oferują także pizze ludowe, kapitalistyczne i luksusowe. Pod względem nazewniczym przypomina to czasy PRL, ale na tym podobieństwa z minionym systemem się kończą. Wybór jest bardzo duży, samej pizzy w menu stopiątki można się doliczyć ponad trzydziestu, a do jej skosztowania nie potrzeba kartek, talonów i znajomości wśród wysoko postawionych osób. Nie ma także problemów z dostępnością poszczególnych składników, co jeszcze trzydzieści lat temu byłoby nie do pomyślenia. Pokolenie młodych smakoszy włoskiego dania może zastanawiać się co oznacza tajemnicza nazwa bosto, ale ktoś kto zada sobie trud sprawdzenia skąd wywodzi się nazwa sieci, nie będzie miał już żadnych wątpliwości. W czasach, gdy coraz mniej osób wie czym był prodiż, składak czy PGR, pizza 105 nazewnictwem może wzbudzić ciekawość i zachęcić do podpytania starszych o co chodzi w proponowanych nazwach.

Nie tylko socjalizm w dostawie ze stopiątki

W obecnych czasach ilość oferowanych dań przesądza niejednokrotnie o popularności lokalu. Menu oferuje znacznie więcej niż tylko pizzę stopiątka. Znajdziemy w nim dodatki do powyżej opisywanej potrawy, takie jak sosy czy kilka rodzajów oliwy. Dania obiadowe można zamówić na bardziej uroczyste okazje, ale będą także wykorzystywane przez osoby lubiące tradycyjne potrawy. Obiad z kurczaka albo ryby, a także peperonata, czyli włoski gulasz  podawany z grzankami czosnkowymi powinny zaspokoić apetyt większości ze złaknionych dobrego jedzenia. Dania stopiątki to także wyprawa do Włoch. Można odnaleźć ją w Rzymie, Wenecji, w Neapolu czy na Sardynii. Oczywiście tylko w nazwach, które przypisane zostały makaronom tagliatelle. Także wśród zup dominują włoskie odwołania nazewnicze. Doskonałe sałatki  występują zarówno w wersji wegetariańskiej, jaki i z dodatkiem mięsa. Do tergo należy dodać przekąski i napoje. I jakże by inaczej, wśród nich tez coś z lat młodości rodziców czyli biała oranżada. Dodatkowo w dostawie ze stopiątki na Radogoszczu zamówić można pierogi.