Mobile
Tablet
Desktop
Narrow Desktop

Pizzeria Stopiątka Wrocław - zamów online z dostawą do domu

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Podaj adres dostawy
Wybierz restaurację
Zamów jedzenie

Syreną na podbój świata pizzy

Busko-Zdrój, to znana miejscowość uzdrowiskowa w województwie świętokrzyskim. Zamieszczone w Wikipedii kalendarium, związane z miastem, kończy się na roku 1994, kiedy to odbył się w nim I Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamróz. Z niecierpliwością oczekiwać należy momentu,  w którymś ktoś dopisze: 1998 – otwarcie przez Marcina Ciesielskiego  pierwszej pizzerii „Stopiątka”. Ten niepozorny wydawałoby się fakt dal początek największej sieci pizzerii w Polsce.

Obecnie firma chwali się posiadaniem stu osiemdziesięciu lokali rozrzuconych po całym kraju. Trudno znaleźć wielbicieli pizzy, którzy nie znaliby, przynajmniej ze słyszenia, nazwy sieci. Warto wspomnieć, że wzięła się ona od kultowego modelu „105” polskiego samochodu – „Syreny”. Ponad pół miliona sprzedanych aut świadczy o niebywałej jej popularności, a do dziś można znaleźć takich, którzy z rozrzewnieniem wspominają jej zalety i są skłonni kupić zachowany w dobrym stanie egzemplarz. Podobnie jak samochód, firma z Buska-Zdroju zawojowała polski rynek. Pizzeria „Stopiątka” we Wrocławiu na razie dorobiła się dwóch lokali, ale zapewne to nie jest jej ostatnie słowo.

A po Fajrancie Izaura

Nawiązanie do minionej epoki odnajdziemy przeglądając jadłospis restauracji. Kartę dań skonstruowano poprzez nadanie pizzom nazw kojarzących się z systemem panującym w Polsce przed 1989 r. Nie oznacza to wcale, że młodsze pokolenie nie będzie w stanie skojarzyć nazwy z rodzajem pizzy. Roślinna, to oczywiście nawiązanie do margaryny roślinnej, ale zarazem odpowiednik pizzy wegetariańskiej. Trzeba przyznać, że zaproponowane nazwy są dowcipne i zachęcają do zapoznania się z dokładnym opisem każdej pozycji. Pizza 105 podzielona jest na cztery grupy. Ludowe, a wśród nich m.in. Izaura (kto dziś pamięta jeszcze legendarny serial, w czasie emisji którego pustoszały polskie ulice?), Bosto i Pick up. Te ostatnie, to ponowny ukłon w stronę Syreny. Jeśli spożywacie pizze Robotnicze, Kapitalistyczne, Luksusowe i Tabasco w większym gronie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować quiz, w trakcie którego można odgadywać tradycyjną nazwę „socjalistycznej” wersji. Na uwagę zasługuje pizza Składak. I nie chodzi o to, że dostawa ze Stopiątki odbywa się na legendarnym rowerze. To okazja do skomponowania pizzy, do której oprócz sera i sosu można dodać pięć dowolnie wybranych składników. Pizze wyrabiane są na tradycyjnym puszystym cieście. Pizza Stopiątka osiągalna jest w trzech rozmiarach. Najmniejsza ma średnicę 32 cm, średnia 45 cm, a przeznaczona na osób z największymi możliwościami (bądź kilku osób) liczy sobie w najszerszym miejscu 60 cm.

Zamówienie nad ranem

Menu Stopiątki przewiduje także dania dla osób, które chciałby skosztować czegoś innego niż pizza. Firma proponuje strips rollery czyli polędwiczki w chrupiącej panierce zawinięte w tortille, tortille z kurczakiem i zestawem sosów, skrzydełka z kurczaka podawane w gorącym pieczywem. Zamawiając jedzenie ze Stopiątki nie trzeba zastanawiać się gdzie kupimy napoje. Pamiętać jednak trzeba, by na etapie wypełniania zamówienia w komentarzu wpisać rodzaj sosu do pizzy. Do wersji średniej i max przysługuj jeden sos, a do wielkości mega dwa sosy gratis. Przy dostawie ze Stopiątki trzeba zwrócić uwagę na godziny otwarcia poszczególnych lokali. Jeden startuje w południe, ale zamyka swe podwoje wieczorem, Drugi zaprasza chętnych od godzin popołudniowych, ale czyni to aż do białego rana (może o trzeciej nad ranem nie jest widno przez cały rok, ale w okresie przesilenia wiosenno-letniego na pewno). Daje to całkiem niezły wynik obsługi przez trzynaście godzi na dobę, co nie każda konkurencyjna sieć czy pojedyncza pizzeria jest w stanie zaoferować.