Zaloguj się

Pizzeria Verona. Zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Pizzeria Verona – sylwetka po włosku

Włosi są ogólnie szczupłym narodem i nic by niebyło w tym dziwnego gdyby nie popatrzeć na ich dietę, która obfituje w dość kaloryczne potrawy. A mimo spotkać grubego Włocha lub Włoszkę na ulicy to prawdziwy rarytas. A jeżeli już jakiegoś zobaczycie to pewnie jest.. to turysta z innego kraju. Więc jak to się dzieje, że Włosi jedzą, co a chcą pozostając przy tym szczupłymi. Stosują się oni do pewnych zasad, co w połączeniu z ich trybem życia daje rewolucyjne efekty. Przejdź na włoski styl i zamów swoje ulubione potrawy z Pizzeria Verona poprzez stronę PizzaPortal.pl.

Pierwsza rzeczą, jaką można zaobserwować przyglądając się nawykom żywieniowym Włochów to bardzo lekkie śniadanie. A mówi się przecież, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia jednak włosi mogą sobie pozwolić na małe posiłek z rana gdyż zwyczajnie nie są jeszcze głodni. Tak, dokładnie Włoch, gdy się budzi nie ssie go w żołądku, gdyż zjadł on późną, obfitą kolację. W dodatku ta kolacja jest spożywana zawsze w towarzystwie znajomych lub rodziny, więc jest jedzona również bardzo powoli, przez co włosi się nie przejadają oraz lepiej trawią. Wracając do śniadania to jest ono jedzone zawsze poza domem. Zazwyczaj jest to kawa oraz rogalik. Kolejnym patentem Włochów na szczupłą sylwetkę są łatwe dania przygotowywane z prostych składników. Dobre połączenie 3-4 składników potrafi dać rewelacyjne efekty, oczywiście pod warunkiem, że się wie, co się robi. Włoska kuchnia jest jednocześnie wyrafinowana a przy tym lekka i zdrowa. Nawet cięższe potrawy są szybko trawione i nic się w organizmie nie odkłada, tam gdzie nie powinno. Następną rzeczą wartą wspomnienia jest miłość Włochów do makaronu, z którego nigdy nie rezygnują. W Polsce, na jaką dietę by nie spojrzeć to w każdej makaron jest produktem zakazanym. Bardziej niż o sam makaronem chodzi tutaj o dodatki do niego. W Polsce mamy tendencje jedzenia sosu z makaronem zamiast odwrotnie. Włosi sos dodają bardzo oszczędnie, lecz jest on na tyle aromatyczny, że nawet jego mała ilość potrafi nadać całej potrawie wyśmienitego smaku. Kolejność dań podczas włoskiego posiłku również nie jest przypadkowa i ma wpływ na trawienie wszystkich potraw. Pierwsze danie to zawsze makaron, jak nasza zupa. Dlatego nikt nie poprzestaje na makaronie tylko zamawia dalej. Drugie danie to potrawa mięsna z dodatkiem jedynie surówki. Włosi oddzielają mięso od węglowodanów i dzięki temu zachowują dobrą formę przez lata.  Wielkość porcji też jest niewielka i zazwyczaj podana na małym talerzu by odrobinę oszukać umysł. Zamówcie z Pizzeria Verona z dostawą do domu poprzez stronę PizzaPortal.pl.

Pizzeria Verona – radość z wolnego posiłku!

Wieczorne spotkania Włochów podczas posiłku są dla nich odpoczynkiem po ciężkim i stresującym dniu. Dlatego też urosły one do rangi wielkiej celebracji. W Polsce mamy zwyczaj jedzenie wieczorem potraw przygotowanych na szybko z byle, jakich składników, by tylko zaspokoić głód. I tutaj popełniamy błąd, gdyż włosi spożywają posiłek przygotowany z najwyższej, jakości składników, którym warto się delektować przez długi czas. Chociaż często przygotowanie kolacji zajmuje Włochom sporo czasu to jest to prawdziwa uczta dla żołądka i kubków smakowych. A do takiej kolacji najlepiej pasuje wino, które również ma swoje zasługi w zdrowej diecie Włochów. Zresztą pite jest ono również do innych posiłków, nawet do lunchu w czasie pracy. Czerwone wino poprawia trawienie, sprzyja zdrowiu i poprawia samopoczucie. Poza tym wino jest lekkim alkoholem, więc każdy wraca do domu o własnych siłach. Włosi piją dla smaku a nie dla zawartego w nim alkoholu. W dodatku zawsze piją na pełny żołądek, co bardzo łagodzi szkodliwy wpływ procentów.

Pizzeria Verona – taki mamy klimat

Co tu ukrywać włosi mają idealny klimat by pozostawać w formie cały rok. wysokie temperatury za dnia oraz ciepłe noce sprzyjają licznym spacerom po obfitych posiłkach. A gdy rano gorąco, lekkie śniadanie jest w sam raz. Zresztą przez cały dzień raczej nie chce się jeść, gdyż wysokie temperatury nie zachęcają do posiłków. Włoski temperament też odgrywa tutaj rolę. Wyrażanie swoich emocji poprzez obfita gestykulację musi męczyć oraz spalać dużo kalorii. Nic, więc dziwnego, że wieczorem trzeba uzupełnić stracone kalorie. Jest jeszcze jedna rzecz, jaką włosi się szczycą w swojej diecie, a mianowicie naturalne składniki. W kawiarniach dostaniemy tylko prawdziwą kawę a nie jej rozpuszczalną wersję. Do pizzy trafia mała skalników, ale za to w wersji premium, które zaspokajają głód, ale nie dają poczucia ciężkości. Desery w postaci lodów można jeść nawet na śniadanie, gdyż nie ma tam żadnych sztucznych substancji i są po prostu pyszne, ale mają też wartości odżywcze. Jak widać włoska dieta mocno różni się od naszej, ale możemy spróbować jej namiastki zamawiając jakieś danie z menu Pizzeria Verona korzystając ze strony PizzaPortal.pl.