Zaloguj się

Pizzeria Zodiak. Zamów z dostawą!

Wpisz adres i znajdź Pizzerię Zodiak w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Pizzeria Zodiak – znak wyśmienitej pizzy!

Pizza to krągły placek z serem, sosem i dodatkami. Wszędzie na świecie, poza kilkoma wyjątkami, wygląda tak samo różni się, co najwyżej użytymi składnikami. Cały sekret pysznej pizzy polega na jej znakomitym wykonaniu, dobrze ugniecionym cieście, użyciem tylko najlepszych składników a także uchwyceniu momentu, kiedy trzeba wyjąć ją z pieca. Pizzeria Zodiak spełnia wszystkie te normy, mogą potwierdzić to wszyscy zadowoleni klienci. Przeczytaj poniżej jak powstaje a potem zamów prawdziwą włoską pizzę i ciesz się jej smakiem we własnym domu!

Każdy zapytany, z czego składa się pizza powie: ciasto, sos, ser i dodatki. Wszystko się zgadza jednak proces powstawania pizzy jest odrobinę bardziej skomplikowany. Dlaczego obrzeże pizzy jest chrupiące a środek miękki i ciągnący? Ile czasu musi spędzić w piecu, aby wyszła idealna? Jaki jest skład ciasta? Z jakich pomidorów powstaje najlepszy sos do pizzy? Pora rozwiać wszystkie te wątpliwości! Każdy mistrz pizzy, we Włoszech a także w Pizzeria Zodiak, znany pod nazwą – pizzaiolo, zanim wyjdzie do domu po ciężkim dniu pracy, przygotowuje ciasto na następny dzień. W pizzerii, a szczególnie w tej popularnej gdzie trzeba wydać klientom kilka placków w ciągu pięciu minut do wyrabiania ciasta używa się maszyny. Wyrób ciasta zawsze zaczyna się od wlania zimnej wody oraz wrzucenia drożdży. Następnie dodaje się około pięć kilogramów mąki. Gdy maszyna już powolnie mieszą całą masę, dosypuje się sól. Teraz nadszedł odpowiedni moment by dodać resztę mąki. Przy takiej ilości wody w sumie daję się około szesnastu kilogramów maki. Jeżeli zaczyn nie tworzy jednej masy należy wrócić do korzeni i przerzucić ciasto rękami. Gotowe ciasto na pizze po wyciągnięciu z maszyny powinno być gładkie, elastyczne i ciągnące tak, aby podczas podrzucania placków nad głową ciasto nie rozleciało się. Teraz zostaje już tylko podzielić ciasto na niewielkie kulki i zostawić na noc. Tak właśnie powstaje ciasto na pizzę w Pizzeria Zodiak, którą teraz możesz zamówić poprzez stronę, PizzaPortal.pl lub korzystając z dedykowanej aplikacji na smartfona.

Pizzeria Zodiak Menu

Pizzeria Zodiak – posiłek w kształcie koła

Na drugi dzień, gdy kuleczki z ciasta już trochę podrosły można brać się do formowania koła. Teraz zaczyna się pokaz umiejętności pizzermana. Wprawne dłonie rozbijają kulkę na blacie i zaczynają w dość szybkim tempie formować koło. Trzeba to zrobić szybko, aby okrąg był równy. Gdy średnica jest taka jak chcieliśmy można już smarować ciasto sosem. Dla Włochów ważne jest, z jakich pomidorów on powstaje. Zazwyczaj są to pomidory lokalne jak np. San Marzano, które rosną na polach wulkanicznych na południe od Wezuwiusza. Jednak w Polsce zazwyczaj używa się wybrane i sprawdzone marki już obranych pomidorów z puszki. Przeciera się je na sicie a następnie nieco doprawia. Pomidory muszą być dobrej, jakości bo gdyby były, chociaż odrobinę mdłe albo gorzkie popsują cały smak pizzy. Jeżeli chodzi o składniki to czasem im mniej tym lepiej. Pizza w Pizzeria Zodiak z dostawą jest idealnie skomponowana, więc nie czekaj i zamów ją poprzez stronę PizzaPortal.pl. Zresztą taką filozofię wyznają włosi. Ich ulubioną pizzą jest Margherita, która jest również najtańsza. Składniki ułożone, to pora na pieczenie. W dobrze nagrzanym piecu pizzy wystarczą dwie minuty by była idealnie wypieczona. W domowych warunkach ciężko uzyskać takie efekty, ale, od czego jest Pizzeria Zodiak!

Pizzeria Zodiak z Dostawą

Pizzeria Zodiak – wiele smaków w jednym miejscu

Menu Pizzeria Zodiak rozpoczyna informacja dotycząca sosów. Do wyboru mamy sos czosnkowy oraz tradycyjny ketchup, które sprawdza się równie dobrze. Wybór pozycji może być trudny gdyż jest tam sporo oraz każda smakuje wyśmienicie. Na początku mamy klasyczną Margheritę z sosem, serem i oregano. Choć nie posiada ona wiele dodatków to jest ulubienicą Włochów, którzy wyznają zasadę: mniej dodatków, więcej smaku. Można kierować się tą filozofią, ale z drugiej strony, po co się ograniczać, gdy do wyboru są pizze z masą wybornych dodatków! Jedną z nich jest pozycja o nazwie Meksykańska z serem, boczkiem, papryką, kukurydzą, oliwkami, chilli oraz oregano. Brzmi pysznie a jeszcze lepiej smakuje. Poza pizzą w menu Pizzeria Zodiak do naszej dyspozycji jest także kategoria z fast foodem. Znajdziemy tam frytki, zapiekanki, hamburgery, chickenburgery oraz kilka innych. Wejdź na stronę PizzaPortal.pl i zamów z Pizzeria Zodiak swój następny posiłek już teraz.