Zaloguj się

Po Świecie Kuchni - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Po Świecie Kuchni w Bielsko-Białej – zdrowo upieczone!

Restauracja Po Świecie Kuchni w Bielsko-Białej serwuje wiele dań przyrządzonych na grillu, co jest smaczniejszą i zdrowszą alternatywa od smażenia. Grillowaniu towarzyszy zazwyczaj też lepsza atmosfera, którą zawdzięcza się słonecznej pogodzie i jedzeniu „pod chmurką”. Na grilla obecnie trafia wszystko od mięs, przez ryba aż po warzywa. Cały proces urósł do rangi ceremonii, na którą czeka się przez wszystkie zimne miesiące. Dzięki wybornemu menu Po Świecie Kuchni w Bielsko-Białej można zamówić potrawy prosto z grilla z dostawą do domu poprzez stronę PizzaPortal.pl lub korzystając z dedykowanej aplikacji na smartfona.

 

Wspólne biesiady przy grillu są w Polsce popularne od niedawna. Chociaż jedzenie pieczonego mięsa we wspólnym gronie nie jest nam obce. Od wieków po polowaniach piekliśmy, na rożnie, nad ogniskiem różne rodzaje mięsa. Nawet w późniejszych czasach każdemu wyjazdowi za miasto towarzyszyła część poświęcona na ucztowanie przy ognisku. Na początku grill kojarzył się z zestawem podstawowym, czyli kiełbasą, musztardą i kawałkiem chleba. Dopiero w latach 90’, gdy trafiły do nas zachodnie trendy, ogniska zostały zastąpione grillami a kiełbasa innym mięsem. Największy wpływ na rozwój grillowania w Polsce miały Stany Zjednoczone, które u nich kryje się za nazwą – barbecue. Jest ono popularne również w Wielkie Brytanii, Australii i Nowej Zelandii. Nazwa barbecue wywodzi się od karaibskiego słowa – barabicu, czyli „świętego miejsca dla ognia”. W USA cała kultura barbecue jest tak mocno rozwinięta, że są organizowane turnieje z nim związane. Restauracja Po Świecie Kuchni w menu posiada bogaty wybór potraw z grilla, które zaskoczą Cię swoim smakiem. Zamów je poprzez stronę PizzaPortal.pl

Po Świecie Kuchni w Bielsko-Białej – grilluj to, co masz!

W zależności, na co akurat mamy ochotę oraz ile możemy wydać na nasze produkty taki bogaty będzie nasz grill. W wersji podstawowej są to wspomniane wcześniej już kiełbaski, ale także kaszanka, karkówka oraz ziemniaczki. W Polsce czujemy się dobrze przy grillu, więc próbujemy coraz to nowych rzeczy, które można na nim upiec. Popularne są teraz owoce morza, drogie ryby i mięsa. Wytrawne dania na grillu to standard, więc czemu by nie przyrządzić czegoś na słodko. Szaszłyki owocowe, kaczka zapieczona z owocami, grillowane ananasy podlewane alkoholem robią się coraz bardziej popularne nawet wśród początkujących amatorów grilla. Proste danie z niezbyt drogich produktów też mogą być efektowne, pod warunkiem, że są dobrze przygotowane. Jednym z nich jest łosoś zapieczony w folii z odrobiną cytryny i przypraw. Proste danie, które potrafi zaskoczyć swoim wybornym smakiem. Przystawki z grilla to ciekawy pomysł na każdy posiłek. Szparagi owinięte szynką to prawdziwy smakowy rarytas, a gdy użyje się jeszcze włoską szynkę jak np. prosciutto to sukces wśród gości mamy murowany. Dzięki marynatom nasze produkty z grilla będą o wiele smaczniejsze a w dodatku kruchsze i pełne aromatu. Potrawy z grilla smakują najlepiej jak nie trzeba przy nim stać i szykować ich samemu. Oszczędź sobie roboty i zamów je z dostawą z Po Świecie Kuchni do swojego domu.

Po Świecie Kuchni w Bielsko-Białej – z grilla na zdrowie!

Grillowane potrawy zawierają mniej kalorii poprzez wytapianie większej ilości tłuszczu, dlatego też polecane są przez dietetyków. Podczas opiekania na grillu zawartość tłuszczu w mięsie może zmniejszyć się nawet o 20%. Wegetarianie mogą na grillu piec warzywa czy też owoce, które smakują równie świetnie, co inne potrawy. Najlepsze z nich to plastry cebuli, bakłażany, szparagi, cykoria, cukinia z nadzieniem czy też zapiekane pomidory z farszem. Jeżeli chodzi o owoce to najlepiej sprawdzają się jabłka i banany z grilla. W innych krajach na grilla trafiają również sery jak np. grecka feta zapieczona w pergaminie z pomidorami. Gdy już sami zabieramy się za grilla należy pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze wybierzmy do tego odpowiednie miejsce, które jest bezpieczne a nikomu w pobliżu nie będą przeszkadzać zapachy pieczenia. Warto sprawdzić dokładnie świeżość mięs oraz innych produktów zanim zabierzemy się za ich grillowanie. Tylko wtedy będą one smakować jak trzeba i nam nie zaszkodzą. Zamów z dostawą z Po Świecie Kuchni do domu lub pracy poprzez stronę PizzaPortal.pl.