Zaloguj się

Chcesz zamówić kolację z dostawą w Poznaniu?

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Przepyszna kolacja w Poznaniu

Gdybyśmy, podobnie jak dla potrzeb „Familiady”, przeprowadzili ankietę, który z posiłków w naszej kulturze najmocniej kojarzy się z rodzinnym spotkaniem przy stole, najprawdopodobniej jedną z najczęściej opadających odpowiedzi byłaby ta, wskazująca na wigilijną wieczerzę. I to nie prezenty wręczane wówczas byłyby powodem, dla którego wskazano by na tę właśnie sytuację. Główne przyczyny dla których Polacy uznają przedświąteczne spotkanie za ważne dla naszej kultury, to jego rodzinny charakter, ale także kulinarny aspekt takiej wieczerzy. Każda szanująca się gospodyni pragnie zaskoczyć gości czymś smacznym, a zarazem nietuzinkowym. Okazja do spotkania, w trakcie którego będzie można na spokojnie porozmawiać, nie spiesząc się do powrotu do pracy czy do domu daje znakomitą szansę na zacieśnienie więzi rodzinnych. Podobny charakter ma codzienna kolacja, która może służyć do podsumowania dnia, rozmowy o planach na przyszłość czy wreszcie do miłego spędzenia czasu z najbliższymi, na co nie zawsze znajdujemy okazję przy innych posiłkach.

Przez żołądek do serca

Jeżeli jeszcze okaże się, że nie musimy osobiście zamartwiać się czy posiadamy wszystkie niezbędne składniki do przygotowania kolacji, to spodziewać się należy, że dla niektórych osób kolacja może stać się ulubionym posiłkiem w trakcie dnia. Oczywiście powyższe jest możliwe jedynie gdy korzystamy z kolacji z dostawą, ale ilość lokali oferujących tego typu usługę jest bardzo duża i czasem nie warto wcale ruszać się z domu, by stworzyć niecodzienną atmosferę, która towarzyszy np. posiłkom we dwoje. Zainwestowanie w świece i romantyczna muzykę jest na tyle proste, że nawet największy antytalent kulinarny może chwalić się później tym, że podjął u siebie przepyszną kolacją ukochaną osobę. Wybierać na nią można spośród ofert kilkudziesięciu restauracji współpracujących z Pizzaportal.pl i zapewniamy, że ból głowy szybciej pojawi się przy analizowaniu możliwości wyboru, niż po lampce dobrego wina, która może towarzyszyć temu posiłkowi. Zestawienie menu na kolację uzależnione jest od preferencji osób biorących w niej udział. Inaczej zapatrywały się na nie będą osoby będące zwolennikami kuchni wegetariańskiej, a inaczej lubiące mięso w każdej postaci. Dla jednych kolacja, to posiłek spożywany na ciepło, jak to ma miejsce w kulturze śródziemnomorskiej, a dla innych wystarczające będą zimne dania np. sushi. Niezależnie od tego, zwolennikami którego rozwiązania jesteśmy, powinniśmy pamiętać, aby nie koncentrować się tylko na swoich upodobaniach, ale wziąć pod uwagę oczekiwania pozostałych uczestników wieczornego posiłku.

Zdecyduj co zjesz na kolację w Poznaniu

Jedną z propozycji na wczesną, smaczną kolację z dowozem w Poznaniu może być oferta grill stone z Restauracji „3 Kolory”. Do ich grillowania wykorzystywane są kamienie z lawy wulkanicznej. Do dań dodawane są sałatki ze świeżych warzyw i sosy. Podstawę dań grillowanych stanowią filet z kurczaka, polędwiczki wieprzowe oraz karkówka, marynowany łosoś albo polędwica wołowa. Zwolennicy delikatnej i zdrowej kolacji powinni zastanowić się nad zamówieniem jednej z sałatek, które w tak licznie występują w ofertach restauracji współpracujących z naszym portalem. Smakosze kuchni dalekowschodniej na pewno zainteresują się daniami kuchni indyjskiej albo tajskiej. Z tej pierwszej proponujemy zamówić któreś z dań z pieca Tandoor-Sizzlers. Wraz ze świeżymi warzywami podawane mogą być marynowane: krewetki tygrysie, barania bądź kurczak. Do wyboru mamy do tego chleb naan albo ryż basmati. Z kuchni tajskiej warto zamówić słodko-kwaśne lub pikantne Pad Thai z krewetkami, kurczakiem, warzywami albo trzema rodzajami mięs. Wegetarianie mogą posmakować smażonego ryżu jaśminowego z warzywami lub curry z warzywami i tofu. Warto pomyśleć także o ewentualnym deserze, który może być przedsmakiem słodkich snów po wyśmienitej kolacji.