Zaloguj się

Restauracja meksykańska w Poznaniu

Wpisz adres i znajdź restauracje meksykańskie w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Restauracja meksykańska w Poznaniu – jedzenie zdrowo doprawione

Na co dzień spotykamy się z kuchnia meksykańską w wersji, tex-mex czyli z jej zamerykanizowaną wersją. Prawdziwa kuchnia meksykańska jest pełna niespodzianek, kryjąc w sobie niezliczone bogactwo smaków i aromatów. Rozpiętość kulturowa i kulinarna Meksyku jest przeogromna a jest to spowodowane tym, że większa część ludności jest napływowa. To tworzy interesującą mieszankę dodatków, z których składają się meksykańskie dania. Są jednak składniki, które niezależnie od części Meksyku czy też regionalnych zwyczajów, zawsze się pojawią w naszym daniu. Są to: kukurydza, fasola, chili i pomidory. Wejdź na PizzaPortal i zamów swój kolejny posiłek z jednej z restauracji meksykańskich w Poznaniu korzystając z pomocy PizzaPortal.

 

Najbardziej znanym daniem meksykańskim na świecie, a także w Polsce jest tortilla. Ten niepozorny okrągły chlebek tradycyjnie wykonywany z mąki kukurydzianej zdobył ogromną popularność. Stworzony przez biedotę meksykańską, jako tani i łatwy sposób wykarmienia rodziny wszedł na salony a może raczej na ulice prawie wszędzie na ziemi. Nie ma chyba żadnego baru z jedzeniem typu fast food, który by jej nie serwował!

Meksyk na bogato – restauracje meksykańskie w Poznaniu

Po dodaniu do tortilli, farszu zamienia się ona w pełnowartościowe danie. Tortille faszeruje się mięsem wołowym oraz fasolą. Najsłynniejsza a zarazem najprostsza tortilla nosi nazwę - burrito de machaca, czyli placek z dodatkiem wołowiny. Obecnie wkłada się do niej wszystko od kurczaka, guacamole, sera, śmietany przez kiełbasy a nawet wodorosty. Nie wymaga ona wielu składników a jest smaczna i sycąca. Zamów burrito lub inne danie z restauracji meksykańskiej w Poznaniu. 

Intensywny smak potraw tylko na PizzaPortal

Wszystko można powiedzieć o dania kuchni meksykańskiej, ale nie to, że nie mają wyrazistego smaku. Zawdzięczają to królowej ostrych przypraw – chilli. Dodawane niemalże do każdego dania, nawet do deserów czekoladowych. Kolejnym dodatkiem nadającym smaku jest, czosnek. W Meksyku używają go w różnej postaci, świeżego, sproszkowanego oraz marynowanego. Meksykanie równie chętnie korzystają z kminku, oregano i kolendry, a także gorzkiego kakao. Poczuj, ze żyjesz jedząc jedno z dań z restauracji meksykańskiej w Poznaniu.