Zaloguj się

Chcesz zamówić śniadanie z dostawą w Poznaniu?

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Niektóre frazesy są powtarzane w kółko nie bez powodu. Tak też jest w przypadku powiedzenia, że „śniadanie to najważniejszy posiłek dnia”. En poranny posiłek jest faktycznie bardzo ważny w naszej diecie. Daje nam energię na cały dzień, uruchamia metabolizm a także chroni przed chorobami. Śniadanie w Poznaniu zamówisz z PizzaPortal.

Śniadanie często bywa przez nas pomijane z powodu braku czasu z rana albo późnego podjadania i braku apetytu. Zamiast pokarmów stałych często wybieramy kubek kawy, który nie dostarczymy nam wszystkich potrzebnych składników odżywczych, które są tak ważne dla naszego organizmu w szczególności z rana. Warto dokonać kilku zmian w naszej porannej rutynie by jednak znaleźć czas na zjedzenie śniadania. Bo pierwszy posiłek dnia nie tylko dostarcza nam energii, ale także poprawia nam nastrój, a wtedy może nawet poniedziałek nie będzie taki zły. Badania wykazały, że osoby, które regularnie jedzą śniadania są mniej podatne na depresję, milsze dla otoczenia, bardziej odporne na stres a także rzadziej chorują. Co ciekawe śniadanie ma wpływ na nasz stosunek do życia, który po tym posiłku jest bardziej optymistyczny. Wyniki w pracy czy szkole też znacznie się poprawiają, jeżeli jesteśmy, bo smacznym śniadaniu. Szczególnie dzieci i młodzież powinni pamiętać o zjedzeniu śniadania. Poza dostarczeniem energii oraz wprawieniem w dobry nastrój pomaga najmłodszym w prawidłowym rozwoju fizycznym a także psychicznym. Gdy głód nie jest już przeszkodą wtedy można się spokojnie skupić na zabawie czy nauce. Śniadanie to źródło dwudziestu pięciu procent codziennego zapotrzebowania na energię. Prawidło skomponowane śniadanie powinno zawierać w sobie głównie węglowodany oraz białka a także odrobinę tłuszczy. Poranna dieta musi być bogata w produkty, które dają dużo energii oraz wspomagają procesy trawienne. Tylko żywność świeża i nieprzetworzona zawiera w sobie najwięcej takich substancji. Zabierając się do ułożenia porannego menu należy również wziąć pod uwagę poziom naszej aktywności fizycznej, tryb życia, wiek a także stan zdrowia. Zamiast układać menu samemu zamów śniadanie w Poznaniu z dowozem do domu z jednej z tamtejszych restauracji.

Zdrowe śniadanie z Poznania na Twoim talerzu.

Zdrowe śniadanie brzmi nieźle, ale co to dokładnie znaczy? Zacznijmy od składu makroskładników, jaki powinny się znaleźć w takim śniadaniu. Przede wszystkim poranny posiłek musi zawierać w sobie węglowodany złożone, które podnoszą poziom cukru we krwi tak, aby dostarczyć nam energii na wiele godzin a przynajmniej do następnego posiłku. Sprawiają one, że nasz organizm funkcjonuje wydajniej a głód przychodzi później niż np. jakbyśmy zjedli słodycze gdzie są węglowodany proste. Idealnym źródłem węglowodanów złożonych są musli, płatki śniadaniowe bez dodatku cukru oraz pieczywo razowe, czyli produkty bogate w błonnik. Kolejnym ważnym składnikiem, jaki musi zawierać się w zdrowym, dobrze skomponowanym śniadaniu jest białko. Wszystkie produkty mleczne jak kefir, maślanka, jogurt, ser twarogowy, ale także takie dodatki jak odrobina żółtego sera, wędlina - najlepiej drobiowa, jajka czy też ryba. Oczywiście dobrym wyborem zawsze są też warzywa, owoce lub świeżo wyciśnięty z nich sok. Jeżeli chodzi o tłuszcze to powinny one być pochodzenia roślinnego. W ten sposób dostarczymy organizmowi niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Możemy to zrobić dodając do śniadania wszelkiego rodzaju orzechy i nasiona. Choć mają one dość sporo kalorii to są świetnym źródłem witamin oraz innych składników mineralnych. Zamów przez PizzaPortal śniadanie z dowozem w Poznaniu. 

Śniadanie w Poznaniu, – jakich produktów unikać?

Oczywistym jest, że nie powinniśmy mylić śniadania z deserem i nie najadać się od rana słodyczami. Jednak nie tylko ciastka i batony powinny wypaść z porannego menu, także słodzone płatki, sztuczne serki na bazie mleka itp. Osoby, które nie stosują się do tej metody mają często złe samopoczucie są również bardziej drażliwe. Związane jest to z szybkim spadkiem poziomu glukozy we krwi. Lekceważenie zdrowego śniadania lub w ogóle pomijanie tego posiłku prowadzi złego humoru a także do przybierania na wadze. Chcesz mieć pozytywne nastawienie do świata i jednocześnie zachować szczupłą sylwetkę, to zamów śniadanie w Poznaniu przez PizzaPortal!