Zaloguj się

Pyra Bar - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Pyra Bar. Uwaga, nadciągają ziemniaki…

Pizza, burgery, sushi, kebab… Wszyscy uwielbiamy te dania, ale jednocześnie trochę zapomnieliśmy o potencjale, jaki tkwi w jednym z naszych największych dóbr narodowych. O czym mowa? Oczywiście o ziemniakach! Aż blisko 10% światowej produkcji ziemniaka wytwarzana jest w Polsce, a warzywo to jest niezwykle smaczne, zdrowie i pożywne, a do tego może stać się bazą dla niemalże nieskończenie wielu różnych dań. Pyra Bar to pierwsza na naszej scenie gastronomicznej placówka, w której prawie całe menu oparte jest na ziemniakach. Marka powstała w 2009 roku, a stworzyła ją grupa entuzjastów bulw z Poznania. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem i ogromnie ciepłym przyjęciem, nie trzeba było zatem długo czekać, aby Pyra Bar zagościł także w innych polskich miastach. Niedługo po otwarciu pierwszej restauracji w Poznaniu powstał lokal w Gdańsku, a w roku 2016 w Gdyni. Obecnie pod szyldem Pyra Bar działają cztery punkty, ale należy się spodziewać, że już wkrótce wykiełkuje gdzieś jakaś zupełnie nowa bulwa. PizzaPorta.pl na pewno tego momentu nie przegapi!

Dostawa z Pyra Bar. Zamów sobie ziemniaka!

Pyra tak bardzo zakorzeniła się w poznańskiej kulturze, że nawet postawiono jej pomnik! Dlaczego warto pyry jeść? Audrey Hepburn bazującą na ziemniakach dietę uważała ze sekret swojej urody, a w reklamie ziemniaków wystąpiła nawet Marylin Monroe. Ziemniak to pierwsze warzywo wyhodowane w kosmosie; wbrew powszechnej opinii ziemniaki nie są bardzo kaloryczne (dwie średniej wielkości bulwy to mniej więcej 60-70 kalorii, czyli mniej niż banany), zawierają skrobię, witaminę C, potas i wapń. Jeśli jeszcze Was to nie przekonuje, po prostu zamówcie dostawę z Pyra Bar przez PizzaPortal.pl i przekonajcie się, że ziemniaki to nie żaden tam nudny dodatek do kotleta, ale wspaniałe danie, które – umiejętnie przyrządzone – potrafi naprawdę wyśmienicie smakować. Cenicie polską tradycję kulinarną, ale szukacie nowych, ciekawych smaków? Odrobinę przejadły Wam się ulubione specjały, ale nie zamierzacie zbyt mocno uszczuplać zawartości swoich portfeli? Dostawa z Pyra Bar przez PizzaPortal.pl jest właśnie dla Was. Biurowy lunch, rodzinny obiad, przekąska na czas filmowego lub sportowego seansu, spotkanie z przyjaciółmi – pyszne ziemniaki z Pyra Bar poradzą sobie w każdej sytuacji.

Menu Pyra Bar. O ziemniakach wiedzą tutaj wszystko

Co znajdziemy w menu Pyra Bar? Ziemniaczana wyobraźnia szefów kuchni tej sieci nie ma granic. Dania sezonowe, kącik regionalny, ziemniaczane zapiekanki, placki ziemniaczane na słono i słodko, pyry z pieca i ziemniaczane dania dla najmłodszych. Każdy miłośnik ziemniaków na pewno znajdzie tu coś dla siebie, a ci, którzy dotąd za tym warzywem nie przepadali, bez wątpienia będą mogli przekonać się do niego na stałe. Menu Pyra Bar pełne jest zwariowanych, zabawnych nazw, a za każdą z nich kryje się coś pysznego. Nie zabrakło tu poznańskiej ziemniaczanej klasyki, czyli pyr z bzikiem, tzn. z gzikiem, oraz ze śledzikiem, jabłkiem, cebulą i śmietaną; są potrawy bardzo proste oraz takie, które udowadniają, że ziemniaki smakować mogą także całkiem luksusowo, np. babka ziemniaczana z marchewką, podgrzybkami, cebulą, koperkiem, pieczarkami, śmietaną i pietruszką. Jest coś specjalnie dla „mięsożerców” (np. baba od rzeźnika, czyli babka ziemniaczana z boczkiem i karkówką) i całe mnóstwo dań, które przypadną do gustu wszystkim wegetarianom. Pyra Bar zmienia oblicze ziemniaków na dobre!