Zaloguj się

Rasoi. Zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Rasoi. Domowa kuchnia indyjska w Twoim domu lub biurze…

Słowo „rasoi” w języku hindi (Rasoi ghar) oznacza domową kuchnię, taką, jaką gospodynie przyrządzają swoim mężom i dzieciom. Dostawa z Rasoi to wspaniała okazja do tego, by odkryć niepowtarzalny smak domowej kuchni północnych Indii. Pod szyldem Rasoi działają w tej chwili dwie restauracje: w Warszawie i Józefosławiu. Obie odnajdziecie oczywiście na PizzaPortal.pl. Dostawa z restauracji Rasoi pozwoli Wam urządzić niezapomnianą ucztę w indyjskim stylu. Zaproście rodzinę i przyjaciół, zamówcie co najmniej kilka różnych dań i zgodnie z indyjskim zwyczajem ustawcie je wszystkie na środku stołu, tak aby goście mogli swobodnie sięgać po dowolne potrawy; nie obawiajcie się jedzenie rękoma – dla Hindusów delektowanie się potrawami zaczyna się właśnie od tego gestu, delikatna faktura i ciepło indyjskiego pieczywa, którym nabiera się inne potrawy, pobudza kolejne zmysły i pozwala stworzyć wspaniałe, kompletne kulinarne doświadczenie. Oczywiście także skromniejsze okazje, jak zwykły biurowy lunch czy szybki obiad w środku tygodnia, można przemienić w kilka niezapomnianych chwil o orientalnym uroku.

Rasoi

Dostawa z Rasoi. Przenieście się da fascynującego świata zapierających dech w piersiach smaków i aromatów

Dajcie się oczarować intensywnym aromatom imbiru, gałki muszkatołowej, kolendry, pieprzu cayenne, cynamonu czy szafranu; niech zachwycą Was potrawy w kolorach złota, brązu i czerwieni. Na ukształtowanie się kuchnie północnoindyjskiej, czyli takiej, jaką oferują restauracje Rasoi, duży wpływ wywarł islam. Muzułmańscy władcy z dynastii Wielkich Mogołów przez wiele wieków kształtowali przyzwyczajenia kulinarne tamtejszej ludności, takie jak unikanie spożywania wieprzowiny i skłonność do łagodniejszych potraw, z powszechnym zastosowaniem kurczaka. Podstawowy pożywieniem na północy Indii, gdzie dominuje uprawa pszenicy, są podpłomyki (chlebki) w kształcie dużych placków. Kuchnia ta jest bogata w potrawy z mięsa baraniego, koziny oraz drobiu, a najbardziej zananą potrawą tego regionu jest curry, czyli mięso duszone z wieloma przyprawami (słowo curry dosłownie oznacza po prostu sos), podawane ze specjalnie przyrządzonymi warzywami oraz różnymi pilawami (ryż dzięki specjalnej technice gotowania pozostaje tu osobno i smakuje jak w żadnej innej kuchni). Świetnie wykwalifikowani i doświadczeni kucharze z Rasoi zawsze dokładają Wszelkich starań, aby wszystkie dania, które opuszczają kuchnie restauracji, jak najwierniej oddawały prawdziwe smaki północy Indii.

Menu Rasoi

Menu Rasoi. Pełna gama najpopularniejszych indyjskich potraw

W menu Rasoi znajdziecie zupy, przystawki, dania z pieca tandoor (tradycyjnego glinianego naczynia w kształcie dzbana, które rozgrzewa się do ogromnie wysokich temperatur, dzięki czemu obróbka termiczna trwa bardzo krótko i wszystkie składniki zachowują swój niepowtarzalny smak i wartości odżywce), dania wegetariańskie, z kurczaka i baraniny, ryb i owoców morza, szeroki wybór tradycyjnego indyjskiego pieczywa, potrawy na bazie ryżu, orientalne słodkości i napoje i wiele, wiele więcej. Słowem: menu Rasoi to pełna paleta najbardziej charakterystycznych indyjskich smaków i zapachów. Kuchnia indyjska nazywana jest rajem dla wegetarian. Dla wszystkich osób praktykujących taką dietę dostawa z Rasoi na pewno będzie cudownym kulinarnym doświadczeniem. W segmencie dania wegetariańskie czekają na Was m.in. takie specjały jak: wegetariańska kofta, dal, korma, słynny indyjski ser paneer w kilku ciekawych odsłonach oraz oczywiście różne warianty wegetariańskiego curry.