Zaloguj się

Rock N' Roll Sushi - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Rock N' Roll Sushi – dobrze zrolowane smaki!

 

Sushi to potrawa, która jest już nam dobrze znana to jednak wciąż budzi u niektórych kontrowersje. No, bo jak to tak jeść surową rybę z glonami?! Wynika to z innej filozofii jedzenia. W Polsce jak i całej Europie, potrawy muszą być dobrze ugotowane, wysmażone lub upieczone by zostały uznane za jadalne. Filozofia dalekiego wschodu różni się tutaj znacząco. W Japonii najważniejsza jest świeżość potrawy oraz jej naturalny smak, dlatego jada się surowe lub pół surowe potrawy, które przy okazji zachowują więcej wartości odżywczych. Wpływ na to mają nie tylko preferencje smakowe, ale także kultura oraz religia. W Polsce kierujemy się podobnymi pobudkami przy wyborze nasz potraw, lecz z założenia są one bardzo odmienne. Zrób pierwszy krok w stronę nowej filozofii jedzenia i zamów japońską potrawę z sieci Rock N' Roll Sushi z dostawą do domu poprzez stronę PizzaPortal.pl lub korzystając z pomocy dedykowanej aplikacji na smartfona.

 

Jak już zostało wspomniane wcześniej ważnym elementem podczas szykowania posiłku przez Japończyków jest zachowanie naturalnego smaku wszystkich potraw oraz składników. Smak, zapach oraz świeżość to główne elementy, o które dbają Japończycy. Nasze kubki smakowe mogłyby odmówić posłuszeństwa większości japońskich potraw, przynajmniej przy pierwszym kontakcie. Wydałyby się one nam niedogotowane lub wpół ugotowane. W sumie jest główną zasadą w kuchni japońskiej by podawać potrawy z produktów, które zostały poddane bardzo krótkiej obróbce cieplnej. Ten zabieg pozwala zachować jak najbardziej naturalną postać składnika. Skoro mowa o naturalnym smaku to drugą ważną zasadą w kuchni japońskiej jest używanie jak najmniejszej ilości przypraw. Chodzi ponownie o to, żeby nie zepsuć naturalnego smaku. Najpopularniejsze przyprawy/dodatki do potraw to: ocet,  mirin - wino zapachowe na bazie ryżu, imbir, łagodny sos sojowy, sol cukier i wasabi - zielony chrzan. Każdej z ww. przypraw Japończycy dodaję jedynie szczyptę/odrobinę, z resztą ilość nie jest przypadkowa tylko dokładnie wymierzona. Japońskie danie będzie smakować odpowiednio tylko pod warunkiem użycia najwyższej, jakości produktów. Rock N' Roll Sushi menu składa się wyłącznie z potraw, które zostały przygotowane z najwyższej, jakości produktów. Przekonaj się sam i zamów z dostawą poprzez stronę PizzaPortal.pl.

Rock N' Roll Sushi

Rock N' Roll Sushi – bez niego nie ma sushi!

Mowa tu oczywiście o ryżu, chociaż na początku, jeszcze w Chinach nie było go na liście produktów tworzących sushi. Na świecie jest 25 gatunków ryżu, który uprawiany jest już od ponad 5 tysięcy lat. Uprawia się go na polach zalanych wodą. Po zebraniu mamy gotowy produkt jednak wytwarza się z niego również mąkę oraz napoje alkohole jak np. sake. Pozostałości jak otręby służą za paszę a słoma używana jest do wyrobu bibułki ryżowej, z której tworzy się papierosy. Najwięcej ryżu uprawia się w Chinach a zaraz potem w Indiach. Razem stanowią połowę udziału w światowej produkcji ryżu, jednak to Australia uzyskuje najwyższe plony. Po zbiorze i młócce ziarno poddawane jest procesowi łuszczenia. Wyłuskane, lecz niepolerowane ziarniaki ryżu to tzw. ryż brązowy. W menu Rock N' Roll Sushi sushi serwowane jest z białym ryżem, który najlepiej się sprawdza oraz najbardziej smakuje klientom.

Rock N' Roll Sushi z Dostawą

Rock N' Roll Sushi – zanim trafi na talerz…

Po wyłuszczeniu, zewnętrzna brązowa powłoka jest usuwana i uzyskuje się ryż polerowany lub biały. Do przygotowania dań sushi wybieramy specjalny gatunek ryżu - krótkoziarnisty i klejący się. Sztuką jest zarówno jego ugotowanie jak i doprawienie. W procesie przygotowania istotną czynnością jest bardzo dokładne opłukanie ryżu. Później przechodzimy do gotowania. Sekretem jest sos sporządzony z octu ryżowego i cukru - to on nadaje ziarnom ugotowanego ryżu wyjątkowy smak. Oczywiście kluczową kwestią jest, jakość wszystkich produktów - zarówno ryżu jak i składników sosu. Podobnie jest w sieci restauracji Rock N' Roll Sushi, którą cechuje wysoki standard potraw, co mogą potwierdzić liczne pozytywne opinie.