Zaloguj się

Rukola Pizza. Zamów z dostawą!

Wpisz adres i znajdź restaurację Rukola Pizza w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Rukola Pizza – tak się jada u włoskiego sąsiada!

Każdy zapytany o to, z czym kojarzy mu się kuchnia włoska z automatu odpowie pizza albo spaghetti. Prawdą jest, że obie te potrawy świetnie reprezentują Włochy, lecz kraj w kształcie kozaka na południu Europy ma znacznie więcej do zaoferowania niż może się wydawać. Te oraz inne włoskie potrawy znajdziesz w Rukola Pizza, która serwuje dania najwyższej, jakości, które będziesz uwielbiać już po pierwszym spróbowaniu. Dla nich ważny jest klient, więc dania nie tylko dobrze wyglądają w menu, ale rzeczywiście dostajesz to, co zamawiałeś i na dodatek wcale nie w wygórowanej cenie. Wejdź na stronę PizzaPortal.pl i zamów z dostawą z Rukola Pizza już teraz!

Może trudno będzie w to uwierzyć, ale pizza do lat 70 – 80 XX wieku była znana we Włoszech tylko w okolicach Neapolu. Dopiero, gdy zrobiła rundę po świecie, jej sława ogarnęła całe Włochy. Z Neapolu wpierw trafiła do Nowego Yorku by potem wrócić do Italii już w odświeżonej wersji. Gdy zaczęła się robić popularna w innych częściach kraju, każdy region wymyślał swoją autorską pizzę. Także w Rzymie piecze się ją nie bezpośrednio w piecu, ale na kwadratowej blaszce. Pizza Romana jest obłożona grubą warstwą warzyw jak cebula, karczochy, cukinia, bakłażan, kapary oraz papryką. Z kolei na Sycylii prym wiedzie pizza na grubym cieście z dużą ilością cebuli, anchois i czosnku. Na innej włoskiej wyspie – Sardynii, żadna pizza nie może obejść się bez karczochów, który jest ulubionym dodatkiem lokalnych fanów pizzy.  W Trydencie lubią pizzę z lokalnymi grzybami a w Apulii z owocami morza. Jednak to ta z Neapolu po dziś dzień jest wymieniana, jako ta najlepsza. Jednak poza miejscowymi mało, kto ma okazję często jej kosztować, dlatego też trzeba się ratować lokalnymi pizzeriami jak np. Rukola Pizza. Zanim jednak zamówimy pizzę, online sprawdźmy w menu pizzerii czy ich pizza jest pieczona w piecu opalanym drewnem, będzie o tym informował napis - forno a legna. Znawcy pizzy twierdzą, że te najlepsze mają mało dodatków jak np. Margherita. Podobno zbyt wiele składników zabija smak sosu i ciasta, które są ważną częścią podczas delektowania się pizzą. W Rukola Pizza placki są takie jak trzeba, pieczone w piecu opalanym drewnem a ilość dodatków jest w sam raz, więc, po co czekać zamów już teraz poprzez stronę PizzaPortal.pl.

Rukola Pizza – pizza i pasta na zdrowie!

Włosi jedząc swoje lokalne potrawy nie uważają, że są na diecie odchudzającej jest to po prostu ich stylem życia. Dzięki temu prawie wszyscy mają szczupłe sylwetki oraz są prawdziwymi okazami zdrowia. Aby przestawić się na taki tryb odżywiania należy wpierw sprawdzić, co jeść a czego nie jeść a także poznać kilka sztuczek by taka dieta szybko nam się nie znudziła. Ważne jest by ograniczyć spożycie mięsa oraz innych białek zwierzęcych i jednocześnie zwiększyć ilość zjadanych produktów pochodzenia roślinnego jak owoce, warzywa i nasiona zbóż. Taka forma posiłków jest zdrowa i sycąca dla mieszkańców tego kraju również ze względu na klimat. Prawie cały ciepły rok z duża ilością wilgoci sprzyja lekkim posiłkom. Dieta śródziemnomorska bazuje na dużych ilościach warzyw i owoców, pełnoziarnistym pieczywie, kaszach i makaronach. Ważne miejsce zajmują w niej ryby i owoce morza. Stosunkowo niewiele je się mięsa, zwłaszcza czerwonego jak wołowina czy baranina. Wydawać by się mogło, że dieta śródziemnomorska, ze względu na dużą zawartość węglowodanów (np. makaronu), nie pozwala schudnąć. Nie jest to jednak prawda. Makaron z warzywami, a nawet chudą rybą czy drobiem nie tuczy. Tuczące są tak naprawdę tłuste sosy, którymi polewa się makaron. Nie ma, co to dużo ukrywać, kuchnia włoska jest pyszna a zarazem zdrowa. Warto wprowadzić ją do swojego życia, lecz zamiast gotować samemu lepiej zamów coś z Rukola Pizza z dostawą poprzez stronę PizzaPortal.pl lub dedykowaną aplikację na smartfona.

Rukola Pizza – jedz jak Włoch!

Włochy prawie w całości są otoczone morzem, więc naturalnym jest, ze dużą rolę w ich diecie odgrywają ryby oraz owoce morza. Te pierwsze zawierają w sobie nienasycone kwasy tłuszczowe a dzięki morskim przysmakom zyskujemy błonnik, sole mineralne oraz sporą dawkę witamin. Również do tej diety zaliczają się rośliny strączkowe, ryż i makaron, których nie należy jednak jeść za często gdyż są dość kaloryczne, ale są dobrym źródłem białka oraz soli mineralnych. Jeżeli nie możemy wytrzymać bez pieczywa to pamiętajmy, że przy takiej diecie jedynie ciemne wchodzi w rachubę. W ramach przekąsek między posiłkami wskazane są orzechy oraz suszone owoce, które mają dużo witamin i minerałów. Podczas tej diety należy unikać lub jeść bardzo rzadko czerwone mięso, ale także białe a tłuste nie jest wskazane. Włosi słyną z pysznych wędlin niestety większość z nich jest dość tłusta, więc włączajmy jej do diety tylko na specjalne okazje. Zamów swój następny posiłek w wersji śródziemnomorskiej z Rukola Pizza poprzez stronę, PizzaPortal.pl.