Zaloguj się

Chcesz zamówić dobre jedzenie z dostawą w Rzeszowie?

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Dobre jedzenie w Rzeszowie znajdziesz przez PizzaPortal

Zarówno mieszkańcy Rzeszowa, jak i osoby przebywające tam czasowo mają zróżnicowane opinie co do tego, jaka kuchnia jest najlepsza, czyli najsmaczniejsza. Co prawda, gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść, ale to przysłowie bardziej odnosi się do gotowania we własnym zakresie, a poza tym zawód ten w znacznej części nie jest już sfeminizowany. Szczególnie w restauracjach. Im większe miasto, tym większa szansa na odnalezienie lokalu oferującego nasz ulubione dania. Podobnie wygląda kwestia w przypadku chęci zamówienia dobrego jedzenia z dostawą. Lista restauracji świadczących tego typu usługi powiększa się z każdym dniem i trzeba mocno się natrudzić, by w mieście wojewódzkim nie znaleźć czegoś dla siebie. Do najbardziej klasycznych posiłków przyzwyczajona jest znaczna część naszego społeczeństwa, dlatego też nie powinna dziwić znaczna liczba pizzerii czy restauracji z daniami domowymi. Jednak szukając uważnie także i w Rzeszowie trafimy się rodzynki w branży kulinarnej.

Klasyka po rzeszowsku

Na brak wyboru w Rzeszowie nie będą narzekali miłośnicy najbardziej popularnych potraw. Niezależnie od tego czy mamy ochotę na pizzę, kebab, pierogi, hamburgera czy dania kuchni polskiej bez problemu znajdziemy lokal oferujący tego typu dobre jedzenie z dowozem. Warto polecić Catering Bar „Rzeszowska”. Ilość oferowanych potraw jest przeogromna. Poczynając od menu typowo śniadaniowego, poprzez zupy, własnoręcznie wyrabiane pierogi, dania jarskie, półjarskie, drobiowe, oparte o wieprzowinę, na daniach rybnych kończąc. Do tego dochodzą surówki, naleśniki i napoje. Znajdziemy w Rzeszowie także lokal nastawiony wyłącznie na tradycyjne dania obiadowe. Nie będą narzekali miłośnicy kuchni włoskiej. Lokalne pizzerie starają się oferować nie mniejszy wybór niż te wchodzące w skład znanych sieci. A jeśli ktoś chciałby zamówić dania włoskie z innego lokalu, to z może zrobić to z trattorii. Można porównać czy tiramisu bądź mascarpone różnią się między sobą w zależności od miejsca przygotowania. Panów prosimy o niewszczynanie kłótni ze swoimi partnerkami, jeśli usłyszą, że te proszą o dobre przyprawienie Baranich Rogów. Podobnie panie, niech się nie martwią o portfele panów, gdy ci zechcą zamówić Black Jacka. Nie stracą na to fortuny. Obie te potrawy dostępne są dla miłośników burgerów, pośród wielu innych, oryginalnie nazwanych.

Gruzińskie, dobre jedzenie na wynos

Od czasu do czasu warto spróbować oderwać się od utartych przyzwyczajeń kulinarnych. Miłośnicy nowy doznań smakowych powinni pomyśleć o zamówieniu posiłku z restauracji oferującej dania kuchni gruzińskiej. Ta niezbyt rozpowszechniona jeszcze w Polsce kuchnia, nawiązuje w rzeszowskiej ofercie do tradycyjnych i sprawdzonych dań wywodzących się z krajów Kaukazu. Znajdziemy tu przystawki i dania główne. Możemy dowiedzieć się jak smakuje najpopularniejsze danie w tym kraju czyli Khaczapuri (w tym przypadku po anżarsku bądź klasyczne), pilaw z Borjomi, Kcharczo „Nino”, Kalakuli po kachetyńsku albo tbilisku oraz wiele innych potraw. Występują w nich wieprzowina, kurczak, sery doprawione przyprawami gruzińskimi. Można także poznać smak jednej z zup oferowanych w lokalu. Uzupełnieniem może być sałatka gruzińska bądź tradycyjne dla Gruzji sosy. Warto także odkryć różnice jakie występują pomiędzy znanymi nam deserami, a tymi pochodzącymi z państwa leżącego na pograniczu Europy i Azji. Wszystko to można popić jedną z wód Borjomi lub oryginalną oranżadą gruzińską. Wypada dodać jedno ostrzeżenie. Waga niektórych posiłków, zbliżająca się do kilograma, powinna budzić respekt przynajmniej niektórych zamawiających.