Zaloguj się

Restauracja indyjska w Rzeszowie

Wpisz adres i znajdź restauracje indyjskie w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Restauracja indyjska Rzeszów – kolorowo i smacznie

Kuchnia indyjska kojarzy się z kolorami. Bogaty smak indyjskich potraw wziął z silnej tradycji zakorzenionej w tym wielokulturowym narodzie. Wielowymiarowe potrawy cieszą podniebienia na całym świecie.

 

Hindusi są narodem najbardziej odpornym na wpływ chorób cywilizacyjnych. Dzieję się tak dzięki ich diecie, która opiera się głównie na warzywach. Poza tym przyprawy, takie jak chilli i imbir już od wieków znane są ze swoich właściwości prozdrowotnych. Każda część Indii słynie z innego rodzaju kuchni. Restauracje indyjskie w Rzeszowie stwarzają możliwość spróbowania hinduskich dań z każdego regionu kraju. Możesz zamówić od nich online, z dostawą pod każdy adres. 

Rzeszów bogaty w indyjskie smaki

Kuchnia hinduska w dużej mierze opiera się na diecie wegetariańskiej. Duża część społeczeństwa nie spożywa mięsa z powodów religijnych. Ci, którzy decydują odwrotnie, przyrządzają przeważnie drób, jagnięcinę i baraninę. Inni potrzebne białko przemycają w dużej ilości soczewicy i ciecierzycy. Podstawowym dodatkiem do posiłków są ryż i tradycyjne chlebki naan, których używa się jako sztućców, ponieważ mieszkańcy Indii z reguły jedzą dłońmi. Dla większości osób taka praktyka może być nowym ale jednocześnie ciekawym doświadczeniem. Dlatego Rzeszów ułatwił swoim mieszkańcom zapoznanie się z takim wyglądem posiłków i restauracje indyjskie na jego terenie oferują dostawę prosto do domu! Nie dość, że spróbujesz nowej kuchni, to będziesz mógł zaskoczyć swoich gości lub domowników niecodziennym wymiarem obiadu. 

Nowe smaki z indyjskimi restauracjami z Rzeszowa

Jednym z flagowych indyjskich dań jest zupa Mulligatawny, która łączy w sobie wszystko to, co w Indiach najlepsze. Powstaje na bazie wywaru z kurczaka, zagęszcza się ją soczewicą, a głównymi przyprawami są liście curry i kurkuma. Cudownie rozgrzewa i możesz ją znaleźć w każdej restauracji specjalizującej się w tym rodzaju kuchni. Większość hinduskich dań doskonale wpływa na dobre samopoczucie, ponieważ zawierają one chilli, które pobudza wydzielanie endorfin. Znajdziesz je na przykład w butter chicken, czyli czerwonym curry z kurczaka. Zgłodniałeś? Złóż zamówienie online w jednej z rzeszowskich restauracji – szybko, bezproblemowo z dostawą pod same drzwi.